2018-12-31, Siemianowice Śląskie

Krótkie podsumowanie 2018 roku.

Końcówka roku to czas podsumowań. W tym miejscu krótkie podsumowanie minionego „roku szermierczego”. I tak, w 2018 roku nasze zawodniczki i zawodnicy uczestniczyli w 42 wydarzeniach sportowych. Były to krajowe jak i międzynarodowe zawody szermiercze: turnieje, mistrzostwa, puchary. W trakcie walk wywalczyliśmy 14 razy pierwsze miejsca indywidualnie i 2 razy drużynowo, drugie miejsce zdobyliśmy 15 razy indywidualnie i 2 razy drużynowo, trzecie miejsce zdobyliśmy 17 razy. W sumie nasi zawodnicy 50 razy stawali na podium. Nasza zawodniczka Barbara Brych trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów! W 2018 r. zdobyliśmy też Drużynowe Mistrzostwo Polski Kobiet w kategorii Młodzik. Szczegółowe informacje zawiera tabela z wynikami za 2018 r. która znajduje się w zakładce kategorie-wyniki. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wynikami. Nasze sukcesy zawdzięczamy wytrwałej pracy naszych Pań Trenerek, którym w tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za trud włożony w nasze sportowe osiągnięcia i wyniki w minionym roku. Dziękujemy !

2018-12-15, Burgos, Hiszpania

Puchar Świata Juniorów w szpadzie kobiet, Burgos, Hiszpania.

Drużynowa reprezentacja Polski na 11 miejscu, Barbara Brych indywidualnie na 31 miejscu !

15 grudnia w hiszpańskim Burgos odbył się Puchar Świata Juniorów w szpadzie kobiet. W Drużynowym Pucharze Świata w Burgos reprezentacja Polski w składzie: Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), Dominika Pawłowska (UKS Flesz Świdnica), Julia Falińska (KSz Warszawianka), Alicja Klasik (Szermierka RMKS Rybnik), oraz pani trener Anna Medyńska-Tercjak zajęła 11 miejsce ! Wielkie gratulacje dla drużyny i zawodniczek !

Nasza Basia Brych na 202 startujące zawodniczki zajęła  indywidualnie 31 miejsce,  Alicja Klasik z RMKS Rybnik 36 miejsce, Julia Falińska z KSz Warszawianka 33 miejsce,  Dominika Pawłowska z UKS Flesz Świdnica 177 miejsce,  ! Serdecznie Paniom gratulujemy !

Puchar Świata Juniorów 2018, Burgos – wyniki

.

2018-12-15_16, Bytom

Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Puchar Bytomia 2018

Kategoria młodzik: Katarzyna Ślęzak 3 miejsce, Antonina Halemba 5 miejsce, Karolina Roner 8 miejsce !

15 i 16 grudnia odbył się kolejny Turniej o Puchar Bytomia. Liczna reprezentacja UKS Wołodyjowski wypadła bardzo dobrze – 10 na 17 naszych reprezentantów znalazło się w pierwszych ósemkach.

Wyniki naszych reprezentantów: Junior młodszy: Maja Osadnik – 15 miejsce, Paulina Sadowska – 22 miejsce, Młodzik: Katarzyna Ślęzak – 3 miejsce, Antonina Halemba – 5 miejsce, Karolina Roner – 8 miejsce, Marcin Jabłoński – 19 miejsce, Paweł Mikołajczyk – 21 miejsce, Dzieci: Maryia Vysotskaya – 6 miejsce, Zuchy: Michał Roner – 5 miejsce, Magdalena Budnik 7 miejsce, Łukasz Nawrat – 18 miejsce, Milena Białas – 20 miejsce, Skrzaty: Gabryiel Wieszała – 5 miejsce, Maciej Budnik – 6 miejsce, Szymon Painta – 7 miejsce, Oliwier Konieczny – 8 miejsce, Nikodem Guzy – 11 miejsce.

2018-12-01_02, Gliwice

Gwiazdka ze szpadą 2018 – Gliwice

Maja Osadnik i Katarzyna Ślęzak na podium!

Zakończył się turniej w Gliwicach rozgrywany w dniach 1 i 2 grudnia 2018 r. W tegorocznych zawodach reprezentowali nas: Maja Osadnik (junior młodszy), Katarzyna Ślęzak, Antonina Halemba, Karolina Roner (młodzik), Maryia Vysotskaya, Magdalena Budnik (dzieci), Marcin Jabłoński (młodzik) i Adam Skwara (dzieci). Maja Osadnik i Katarzyna Ślęzak zajęły w swoich kategoriach 3 miejsce !

Pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: Antonina Halemba 13 miejsce, Karolina Roner 23 miejsce (w kategorii młodzik dziewcząt startowało 61 zawodniczek), Maryia Vysotskaya 17 miejsce, Magdalena Budnik 57 miejsce (w kategorii dzieci dziewcząt startowało 96 zawodniczek), Marcin Jabłoński 45 miejsce (w kategorii młodzik chłopców startowało 74 zawodników), Adam Skwara 60 miejsce (w kategorii dzieci chłopców startowało 88 zawodników). W kategorii junior młodszy dziewcząt startowało 31 zawodniczek.

2018-12-02, Warszawa

II Puchar Polski „WARSAW CUP”

2 grudnia 2018 r. w warszawskim turnieju Seniorek walczyły reprezentantki UKS Wołodyjowski Zuzanna Pamuła, Aneta Liczberska i Paulina Sadowska. Nasze zawodniczki z młodszej kategorii wiekowej walczyły z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Nasze dziewczyny zajęły odpowiednio: 56 miejsce Aneta Liczberska, 66 miejsce Paulina Sadowska i 85 miejsce Zuzanna Pamuła. Nasze panie w tym turnieju zdobyły cenne doświadczenia które zaowocują w przyszłości.

2018-11-24_25, Heidenheim, Niemcy

Sukcesy polskich szpadzistek w Heidenheim!

Indywidualny i drużynowy Puchar Europy kadetek w szpadzie kobiet – Heidenheim, 24-25/11/2018 r.

Nasze dwie zawodniczki Maja Osadnik i Antonina Halemba znalazły się w grupie 20 reprezentantek Polski w Pucharze Europy Kadetek. W walkach indywidualnych na 237 startujących zawodniczek, Maja zajęła 80 miejsce, natomiast Tosia 144 miejsce. W walkach drużynowych, na 23 drużyny Polskę reprezentowały tylko dwie drużyny:  Polska 1 w składzie : Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) Zofia Janelli (Szpada Wrocław) Karolina Staszulonek (Piast Gliwice), oraz Polska 2 w składzie : Patrycja Frystacka (RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (MDK OLIMP Lubin), MAJA OSADNIK (UKS WOŁODYJOWSKI), Weronika Wiktor (PTG Sokół 1893 Mielec). Drużyna POLSKA 1 zajęła 2 miejsce, drużyna POLSKA 2 zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i drużynom ! Więcej szczegółów na naszym profilu na Facebook oraz na stronie PZSz.

Wyniki HEIDENHEIM PUCHAR EUROPY KADETÓW U-17

.

2018-11-18, Tarnów

Tarnowski „Złoty Kasztan” 2018

Dobre wyniki naszej reprezentacji, Michał Roner – 1 miejsce indywidualnie w kategorii zuchy !

Kolejne miejsca zdobyli:  5 miejsce – Karolina Roner (młodzik), 6 miejsce – Maryia Vysotskaya (dzieci), 5 miejsce – Milena Białas (zuchy), 6 miejsce – Magdalena Budnik (zuchy), 13 miejsce – Tymon Luczek (zuchy).

„Złoty Kasztan” – wyniki

.

2018-11-01, Rybnik

III Puchar Polski Juniorów 2018 w szpadzie kobiet w Rybniku

3 miejsce Barbary Brych !

4 listopada 2018 r. w Rybniku odbył się trzeci Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet. Naszą reprezentację stanowiły Barbara Brych (3 miejsce), Aneta Liczberska (56 miejsce), Maja Osadnik (55 miejsce), Zuzanna Pamuła (52 miejsce) oraz Paulina Sadowska (74 miejsce). Startowało 101 zawodniczek. Zwyciężyła reprezentanta Wenezueli Betyumil Posada. Alicja Klasik z RMKS Rybnik zajęła 2 miejsce. W zawodach startowało 101 zawodniczek.