21-22 marca 2024 r., Wrocław

46 Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislavia

We Wrocławiu odbył się prestiżowy międzynarodowy turniej szermierczy. Była to już 46 edycja tego turnieju. Wyniki naszych zawodników: Zuzanna Żegolewska – 135 miejsce w kategorii U15, Dagmara Michel – 54 miejsce U13, Daria Klaja – 160 miejsce U13, Igor Lorenz – 19 miejsce U 13, Andrii Karyuchenko – 114 miejsce U11.

*

22 marca 2024 r., Siemianowice Śląskie

Siemianowicka Gala Sportu 2024

W Siemianowickim Parku Tradycji, odbyła się Gala Sportu – uroczystość, na której prezydent miasta uhonorowuje najlepszych sportowców oraz trenerów i działaczy sportu, którzy w 2023 r. poprzez swoje wyniki i zaangażowanie, przyczynili się do promocji miasta w kraju i za granicą. Wśród wyróżnionych sportowców jest również nasza zawodniczka Antonina Halemba. Z zaangażowanie i pracę trenerską w propagowanie siemianowickiego sportu, nagrodzono również nasze panie trenerki, panią Krystynę Rachel-Świrską oraz panią Martę Halembę. Gratulujemy wyróżnienia !

*

*

21-22 marca 2024 r., Siemianowice Śląskie

XIII Puchar Żubrów

W Skawinie odbył się pierwszy turniej w ramach XIII Pucharu Żubrów. Wyniki naszych dziewcząt: Olga Rambiert – 1 miejsce w kategorii U10, Magdalena Szudeja – 21 miejsce U14, Dagmara Michel – 31 miejsce U14, Daria Klaja – 19 miejsce U12. W szpadzie chłopców: Andrii Karyuchenko – 3 miejsce w kategorii U9, Piotr Koruga – 5 miejsce U9, Tymon Białas – 6 miejsce U9, Igor Lorenz – 9 miejsce U14, Szymon Painta – 17 miejsce U14.

*

9-10 marca 2024 r., Siemianowice Śląskie

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych 2024

Wczoraj zakończyły się dwa turnieje organizowane w naszym mieście. W Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych rywalizowało 89 szermierzy – dziewcząt i chłopców.  Tytuł Mistrza Śląska Juniorów Młodszych w 2024 r. wywalczył Tymoteusz Huwer z Piast Gliwice, wicemistrzem został Oliwier Kwapisz z TS Górnik Radlin, trzecie miejsca wywalczyli Seweryn Gusta i Franciszek Drobczyk z Piast Gliwice. W szpadzie dziewcząt Mistrzynią Śląska została Laura Misiak z RMKS Rybnik, tytuł wicemistrzyni wywalczyła Oliwia Janeczek z Piast Gliwice, a trzecie miejsca zajęły Kamila Gusta i Wiktoria Jędrzejec również z Piasta Gliwice. Spośród naszych zawodników najlepsze miejsca wywalczyli Igor Lorenz – 13 miejsce oraz Magdalena Budnik – 15 miejsce. Kolejne miejsca zajęli: Mikołaj Baran 30 miejsce, Szymon Painta 31 miejsce, Nikodem Guzy 35 i Ksawery Guzy 37. Wśród dziewcząt: Dagmara Michel – 41 miejsce, Magdalena Szudeja – 45 miejsce i Zuzanna Żegolewska 49 miejsce. W turnieju drużynowym rywalizowało 11 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców. Pierwsze miejsce w turnieju drużynowym wywalczyły drużyny: 1 miejsce – Pierwsza drużyna Piasta Gliwice, 2 miejsce – drużyna RMKS Rybnik, 3 miejsce – drużyna TS Górnik Radlin. W turnieju dziewcząt: 1 miejsce Pierwsza drużyna Piasta Gliwice, 2 miejsce – drużyna RMKS Rybnik, 3 miejsce – drużyna Piast Gliwice. Nasza drużyna chłopców zajęła 8 miejsce, a drużyna dziewcząt 7 miejsce.

IX Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie

Równolegle z Mistrzostwami Śląska Juniorów Młodszych odbył się IX już Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. W turnieju chłopców zwyciężył Grzegorz Warecki z SKS Flesz Świdnica, 2 miejsce Karol Seemann z RMKS Rybnik, 3 miejsca wywalczyli Maciej Golicz z TS Sokolnia Chorzów oraz Bartosz Smolarczyk z UKS Kosynier Gliwice. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Mariia Fomenko z UKS Trójka Radlin, 2 miejsce Milena Bednarska z TS Górnik Radlin, 3 miejsca Olga Rambiert z UKS Wołodyjowski oraz Weronika Grzyb z Pałacu Młodzieży Katowice. Druga nasza zawodniczka – Daria Klaja – zajęła 17 miejsce.

Dodatkowym miłym akcentem zawodów były urodziny naszej pani trener Krystyny Rachel-Świrskiej – życzymy stu lat w zdrowiu ! Gratulujemy zdobytych tytułów i zajętych w rywalizacji miejsc ! Bardzo dziękujemy za udział w zawodach oraz zapraszamy za rok ! Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w pomoc i organizację tegorocznego turnieju.

Poniżej część zdjęć z zawodów (autor zdjęć: Jarosław Jabłoński), więcej zdjęć pod linkiem:

*

*

*

9-10 marca 2024 r., Warszawa

XIII Turniej Warszawska Syrenka

Na warszawskich planszach XIII Szpadowego Turnieju szermierczego „Warszawska Syrenka” reprezentowali nasze barwy Olga Rambiert i Igor Lorenz. Olga wywalczyła brązowy medal w kategorii zuchy, a Igor Lorenz zajął 20 miejsce w kategorii młodzik.

*

2-3 marca 2024 r., Gliwice

XXXII Muszkieter Trophy

Dwa medale – złoty Magdalena Budnik i srebrny Olga Rambiert, zdobyły nasze dziewczęta w gliwickim Międzynarodowym Turnieju Muszkieter Trophy. Wyniki naszych zawodników w turnieju: w kategorii młodzik: Magdalena Budnik – 1 miejsce, Igor Lorenz – 22, Ksawery Guzy – 32, Szymon Painta – 37, Magdalena Szudeja – również 37 miejsce, Mikołaj Baran – 48, Dagmara Michel – 55 miejsce. W kategorii zuchy: Olga Rambiert – 2 miejsce, Małgorzata Budnik – 12, Andrii Karyuchenko – 39 miejsce. W kategorii dzieci Daria Klaja zajęła 57 miejsce. W kategorii amatorów pan Adrian Guzy zajął 5 miejsce.

*

27-29 lutego 2024 r., Neapol, Włochy

Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Neapolu

W Neapolu obyły się szermiercze Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów. W zaszczytnym gronie szpadzistek reprezentujących Polskę w kategorii junior, znalazła się również nasza zawodniczka Antonina Halemba. W mistrzostwach indywidualnych Tosia zajęła 54 miejsce na 97 sklasyfikowanych zawodniczek. Najlepsza z Polek – Alicja Klasik – wywalczyła 11 miejsce. Bardzo dobrze wypadła nasza reprezentacja pań w turnieju drużynowym – drużyna Polek w składzie; Cecylia Cieślik (AZS AWF Katowice), Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski), Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Oliwia Tercjak (AZS AWF Wratislavia Wrocław), zajęła 5 miejsce na 17 startujących drużyn.

*

27 styczeń 2024 r., Śrem

Brązowy medal Tosi w Mistrzostwach Polski Juniorów !

Bardzo dobrze rozpoczął się dla nas nowy sezon – Tosia Halemba zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w szpadzie kobiet w Śremie ! Mistrzowski tytuł wywalczyła Oliwia Tercjak z AZS Wratislavia Wrocław, wicemistrzynią została Oliwia Janeczek z Piast Gliwice, a równorzędne trzecie miejsce wraz z Tosią wywalczyła Magda Ratyna z Piast Gliwice.