2021-12-22, Siemianowice Śląskie

Czas na podsumowania i świąteczne życzenia

Zbliżający się koniec roku skłania do refleksji i podsumowań. Zatem na koniec roku krótkie podsumowanie naszej szermierczej działalności: W 2021 r. wzięliśmy udział w 39 turniejach i zawodach szermierczych, w tym w dwóch poza granicami Polski. Miejsca od pierwszego do ósmego zajęliśmy 72 razy w tym 5 razy drużynowo. Na podium nasi zawodnicy stanęli łącznie 38 razy w tym dwa razy drużynowo. Złote medale zdobyliśmy 12 razy, srebrne 11 razy w tym jeden drużynowo, brązowe 15 razy w tym jeden drużynowo. Nasza drużyna dziewcząt w składzie Tosia Halemba, Maja Osadnik, Kasia Ślęzak i Marysia Vysotskaya zdobyła tytuł Wicemistrza na Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych w Siemianowicach Śląskich oraz wywalczyła brązowy medal na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych w Łodzi. Należy też wspomnieć, że mamy w naszym Klubie zawodników amatorów; panowie Robert Budnik i  Adrian Guzy walczą w naszych barwach i odnoszą sukcesy w turniejach dla amatorów oraz weteranów. W 2021 r. zorganizowaliśmy jak co roku Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych oraz po raz pierwszy Siemianowickie Pikniki Szermiercze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i jednocześnie przybliżyły nasz Klub oraz szermierkę mieszkańcom Siemianowic i nie tylko.

Te wszystkie sukcesy duże i małe nie byłyby możliwe bez naszych pań trenerek; Krystyny Rachel-Świrskiej, Marty Halemby i Anny Żurek. Nie byłyby też możliwe bez zaangażowania rodziców i samych zawodników. Dziękujemy naszym Paniom Trenerkom oraz rodzicom jak również naszym młodym zawodnikom za zaangażowanie i wkład pracy w działalność UKS Wołodyjowski w 2021 r.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu Zarządu UKS Wołodyjowski, życzymy wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt, wielu radości oraz sukcesów osobistych i zawodowych, w szczególności dużo zdrowia w nadchodzącym Nowym Roku.

No i żeby benzyna na stacjach paliw była po 4 zł jak dawniej, żebyśmy mogli z radością jeździć na zwody w przyszłym roku 🙂

2021-12-20, Siemianowice Śląskie

Turniej Gwiazdkowy UKS Wołodyjowski

Zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji sportowej oraz ostatnim turniejem szermierczym w 2021 r roku, był wczorajszy Gwiazdkowy Turniej Szermierczy UKS Wołodyjowski, którego uczestnikami byli nasi najmłodsi zawodnicy. Było mnóstwo emocji ale też dobrej energii i zabawy ! Uczestnicy Turnieju podeszli do rywalizacji bardzo poważnie i z wielkim zapałem. Po zakończeniu walk odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków no i oczywiście był też (niezbyt) słodki poczęstunek. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Turnieju, a także dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego organizację.  Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju, poniżej mała próbka, a więcej zdjęć pod linkiem: https://mega.nz/folder/hWIHQQjK#9lO_RPYHsmBcTcpF38Jyeg

2021-12-18_19, Bytom

Turniej Szermierczy o Puchar Bytomia

Dwa złote medale zdobyły nasze zawodniczki w tegorocznym Turnieju o Puchar Bytomia ! W pierwszym dniu turnieju, w kategorii dzieci złoto zdobyła Magda Budnik, a w młodszej kategorii wiekowej dzieci Małgorzata Budnik zajęła 21 miejsce. W kategorii junior młodszy złoto zdobyła Tosia Halemba, natomiast Marysia Vysotskaya wywalczyła 9 miejsce. Drugie miejsce na podium juniorów młodszych wywalczyła Laura Misiak z T.S. Górnik Radlin, trzecie miejsca: Liliana Porwoł z RMKS Rybnik oraz Patrycja Pelon z UKS Start Opole.

W niedzielę, w drugim dniu turnieju o Puchar Bytomia spośród naszych chłopców najlepszy wynik osiągnął Szymon Painta zdobywając ósme miejsce w kategorii dzieci U10. W tej samej kategorii Igor Lorenz – 9 miejsce, Mateusz Ślęzak – 20 miejsce, Oliwier Konieczny – 21 miejsce, Nikodem Guzy – 29 miejsce, Patryk Mazur – 30 miejsce. W kategorii Zuchy U11 walczyli; Bartosz Skiba – 13 miejsce i Mikołaj Białas – 20 miejsce. Marcin Jabłoński w kategorii junior młodszy zajął 10 miejsce. Puchar Bytomia w kategorii junior młodszy chłopców wywalczył Augustyn Kapias z RMKS Rybnik.

Puchar Bytomia 2021

2021-12-11_12, Rybnik

II Puchar Polski Juniorów i Rybnik Cup 2021

W Rybniku zakończyły się dwa turnieje z udziałem naszych zawodników; II Puchar Polski Juniorów oraz Rybnik Cup. W II Pucharze Polski Juniorów do ćwierćfinału zakwalifikowała się Antonina Halemba zdobywając bardzo wysokie 6 miejsce. Katarzyna Ślęzak wywalczyła 12 miejsce, Maja Osadnik 24 miejsce, Maryia Vysotskaya 36 miejsce. Puchar zdobyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik, drugie miejsce Gloria Klughardt z AZS AWF Kraków, trzecie miejsca Zofia Janelli (AZS Wratislavia Wrocław) oraz  Karolina Szymanowska (KSz Warszawianka). Niemalże równolegle odbywały się rywalizacje młodszych szermierzy w Turnieju Rybnik Cup. W sobotę do finałowej ósemki zakwalifikował się Igor Lorenz i zajął bardzo dobre 8 miejsce, nasz drugi zawodnik Szymon Painta zajął 27 miejsce.  W niedzielę nasza jedyna reprezentantka w walkach dziewcząt w kategorii dzieci – Magdalena Budnik – wywalczyła złoty medal ! Gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom !

II Puchar Polski Juniorów i Rybnik Cup 2021

2021-12-04_05, Gliwice

25 Międzynarodowy Turniej Gwiazdka ze Szpadą

Dwa medale na gwiazdkę !

W jubileuszowym 25  Turnieju Gwiazdka ze Szpadą w Gliwicach nasi młodzi szermierze wywalczyli dwa medale. Brązowy medal w kategorii U15 juniorów młodszych wywalczył w pierwszym dniu zawodów Marcin Jabłoński. Zwyciężył Błażej Bednarski z SKS Flesz Świdnica. Złoty medal w kategorii dzieci U11 wywalczyła Magdalena Budnik. Tuż za finałową ósemką w kategorii U15 na 9 miejscu – Maryia Vysotskaya. Wśród dziewcząt kategorii U15 zwyciężyła Liliana Porwoł z RMKS Rybnik. Mateusz Jankowski również w kategorii U15 zajął 19 miejsce. W kategorii U13 chłopców  Łukasz Nawrat zajął 40 miejsce. Liczna była reprezentacja naszych najmłodszych zawodników. W kategorii U11 chłopców nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Igor Lorenz – 23, Szymon Painta – 34, Nikodem Guzy – 39, Mikołaj Białas – 40, Mateusz Ślęzak – 45, Patryk Mazur – 49.

Gwiazdka ze Szpadą – wyniki

2021-12-04_05, Luksemburg

Puchar Świata Juniorów w Luksemburgu

Złoto Alicji Klasik i brąz Glorii Klughardt !

Biało-czerwone barwy dominowały na podium tegorocznego Pucharu Świata Juniorów który odbył się w Luksemburgu. Alicja Klasik (zawodniczka RMKS Rybnik) zdobyła zloty medal, a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Gloria Klughard (AZS AWF Kraków) ! Gratulujemy sukcesu !

Luksemburg – Puchar Świata Juniorów w Szpadzie Kobiet

2021-11-28_27, Warszawa

XXVIII Mistrzostwa Polski w Szermierce na Wózkach

Srebro i brąz naszej pani Krystyny !

Nasza Pani Trener Krystyna Rachel-Świrska wielokrotnie sięgała po tytuły mistrzowskie w swojej karierze florecistki. Po zakończeniu kariery jako zawodniczka, zajęła się szkoleniem młodego pokolenia, również na tym polu odnosząc sukcesy. Jednak jak mówi przysłowie „ciągnie wilka do lasu”. Pani Krystyna postanowiła ponownie spróbować swoich sił w rywalizacji na planszy tym razem w walkach na wózkach, w dwóch dyscyplinach: szpadzie i florecie. W zakończonych w niedzilę w Warszawie XXVIII Mistrzostwach Polski w Szermierce na Wózkach, pani Krystyna wywalczyła aż dwa medale; w sobotę brązowy medal w szpadzie kobiet, a w niedzielę srebrny medal we florecie. Serdecznie gratulujemy sukcesów oraz liczymy na kolejne medale !

pełne wyniki oraz relacja: https://pzsnstart.eu/mistrzostwa-polski-w-szermierce-na-wozkach/

Zapraszamy na nasz profil na facebook: https://pl-pl.facebook.com/uks.wolodyjowski/

zdjęcia: https://pzsnstart.eu

2021-11-13_14, Gliwice

II Puchar Puchar Polski Juniorów Młodszych

W II Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach, brązowy puchar zdobyła Antonina Halemba. Niewiele zabrakło Katarzynie Ślęzak do wejścia do 1/8 finału. Kasia zajęła 9 miejsce. Maryia Vysotskaya zajęła 60 miejsce, a Magdalena Budnik 64 miejsce. Zwyciężyła Oliwia Tercjak z KS Szpada Wrocław. Wśród chłopców nasi zawodnicy zajęli odpowiednio; Marcin Jabłoński 35 miejsce, Mateusz Jankowski 44 miejsce. Zwyciężył Hubert Klughardt z AZS AWF Kraków.

II Puchar Polski Juniorów Młodszych 2021

2021-11-06, Szczecin

XVII Puchar Ziem Północnych w Szczecinie

Złoto, srebro i brąz naszych dziewcząt !

Bardzo udany dla naszych pań okazał się szczeciński turniej z cyklu Pucharu Ziem Północnych. Wszystkie trzy nasze reprezentantki uczestniczące w tym turnieju wywalczyły miejsca na podium ! W kategorii U 15 zwyciężyła Antonina Halemba, drugie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Maryia Vysotskaya ! Trzeci – brązowy medal zdobyła w kategorii U11 Magdalena Budnik ! Gratulujemy wspaniałych wyników !

XVII Puchar Ziem Północnych – wyniki U11 i U15

2021-10-30, Heidenheim, Niemcy

Puchar Europy Juniorów Młodszych w szpadach

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbył się w niemieckim Heidenhaim pierwszy Puchar Europy U-17. Do startu w turnieju zakwalifikowała się Antonina Halemba. Tosia poza startem w rywalizacji indywidualnej miała zaszczyt reprezentować barwy narodowe w drużynie POLSKA 1. W turnieju udział wzięło 205 najlepszych zawodniczek z Europy. W fazie grupowej Tosia wygrała 5 z 6 pojedynków. W rundzie pucharowej zabrakło trochę szczęścia i po zaciętym pojedynku z Włoszką Bernadettą Giuffre wynikiem 15-13 musiała zadowolić się 71 miejscem. Drugi dzień rywalizacji drużynowej dostarczył również ogromnych emocji. Drużyna w składzie Antonina Halemba, Oliwia Tercjak (KS Szpada Wrocław), Cecylia Cieślik (PKSzerm Warszawa) i Aleksandra Szymańska (Toruńska Szkoła Szermierki), w pojedynku o awans do ćwierćfinału trafiła na koleżanki z drużyny Polska 2 i tu musiały uznać ich wyższość. W finale B dziewczęta pewnie wygrały pojedynki z reprezentacjami 2 drużyny Niemiec  45-28, oraz drużyny Rumunii 41-35 zapewniając sobie 10 miejsce. 

Puchar Europy Kadetów – Heidenheim

2021-10-16_17, Gliwice

I Puchar Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn

Tosia piąta w Gliwicach !

Dobre wieści z Gliwic; w pierwszym Pucharze Polski Juniorów który odbył się w Gliwicach, Tosia Halemba wywalczyła 5 miejsce przegrywając w 1/8 finału z Glorią Klughardt ! Katarzyna Ślęzak i Maja Osadnik dotarły wysoko do 1/32 finału. Kasia zajęła 20 miejsce, Maja 27 miejsce. Maryia Vysotskaya nie przeszła niestety eliminacji grupowej i zajęła 75 miejsce. Wśród pań zwyciężyła Alicja Klasik z RMKS Rybnik. W drugim dniu zawodów walczyli Mateusz Jankowski i Marcin Jabłoński. Mateusz przeszedł do fazy pucharowej, jednak przegrał walkę i zajął 65 miejsce. Marcin podobnie jak Maryia nie przeszedł eliminacji grupowych i zajął 69 miejsce. W szpadzie mężczyzn zwyciężył Stanisław Dziura z PTG Sokół 1893 Mielec. Gratulujemy Tosi bardzo dobrego wyniku ! W II Pucharze odrobimy sobie punkty 🙂

I Puchar Polski Juniorów

2021-10-09_10, Radlin

XXII Turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Radlinie

Dwa medale zdobyły nasze zawodniczki w XXII Międzynarodowym Turnieju Szermierczym z okazji Dnia Edukacji Narodowej – V Memoriale Bolesława Miki w Radlinie. Złoty medal w kategorii junior młodszy 2006-2007 zdobyła Antonina Halemba. W tej samej kategorii  Mateusz Jankowski zajął 10 miejsce, Maryia Vysotskaya 12 miejsce. Srebrny medal w kategorii dzieci 2010-2011 wywalczyła Magdalena Budnik, dalsze miejsca zajęli: Igor Lorenz 11, Szymon Painta 30, Ksawery Guzy 43, Mateusz Ślęzak 44, Oskar Świetlik 52, Nikodem Guzy 54. W kategorii dzieci 2012-2013; Bartosz Skiba 9 i Mikołaj Białas 23. Gratulujemy medali i zdobytego doświadczenia. Wyniki szczegółowe do pobrania w tabeli poniżej. Zapraszamy również na nasz profil na facebook.

Dzień Edukacji Narodowej – Radlin

2021-10-02_03, Szczecin, Wadowice

I Puchar Polski Seniorów i V Puchar miasta Wadowice

Dwa turnieje z udziałem naszych szermierzy odbyły się w Szczecinie i Wadowicach. W prestiżowym Pierwszym Pucharze Polski Seniorów w Szpadzie Kobiet w Szczecinie wyzwanie z seniorkami podjęły nasze reprezentantki; Maja Osadnik, Tosia Halemba i Kasia Ślęzak. W tym turnieju nie ma łatwych przeciwników,  tym bardziej doceniamy udział naszych zawodniczek. Tosia zajęła 37 miejsce, Maja 46 miejsce, Kasia 67 miejsce. Zwyciężyła Ewa Trzebińska z AZS AWF Katowice. Siemianowiczanka i wieloletnia nasza zawodniczka Barbara Brych (obecnie AZS AWF Kraków) zajęła wysokie 15 miejsce.

Równolegle w Wadowicach odbył się V Turniej szermierczy o puchar miasta Wadowice. W walkach chłopców w kategorii junior młodszy U15 startowali Marcin Jabłoński i Mateusz Jankowski. Marcin wywalczył 3 miejsce (gratulacje !) wraz z Bartoszem Kuźnikiem z SKS Flesz Świdnica, Mateusz zajął 18 miejsce. Zwyciężył Tymoteusz Huwer z RMKS Rybnik, drugie miejsce Igor Grzelak z SKS Flesz Świdnica. W kategorii dzieci U11; Igor Lorenz 14 miejsce, Szymon Painta 19 miejsce, Mateusz Ślęzak 21 miejsce, Nikodem Guzy 28 miejsce. W kategorii dzieci U9; Mikołaj Białas 8 miejsce, Bartosz Skiba 14 miejsce. W turnieju pań w kategorii U15 juniorów młodszych zwyciężyła Wiktoria Jędrzejec z Pisat Gliwice, nasza zawodniczka Maryia Vysotskaya zajęła 11 miejsce. W kategorii U11 Magdalena Budnik zajęła drugie miejsc – gratulacje ! Zwyciężyła Agata Hebdowska z UKS Trójka Radlin.

Puchar Polski Seniorów – szpada kobiet
V Puchar miasta Wadowice

2021-09-26, Michałkowice

Piknik Szermierczy i pożegnanie lata

W niedzielne popołudnie przy michałkowickim Zameczku zorganizowaliśmy piknik szermierczy. Wydarzenie dla całych rodzin a szczególnie dla dzieci, przyciągnęło wielu zainteresowanych i chętnych aby spróbować zmierzyć się z przeciwnikiem na szermierczej planszy. Pokazaliśmy również prawdziwe walki w prawdziwym turnieju. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom oraz dzieciom dzięki którym piknik mógł się odbyć. Bardzo dziękujemy rówież Siemianowickiemu Centrum Kultury za pomoc w zorganizowaniu imprezy. Poniżej prezentujemy małą próbkę zdjęć z wczorajszej imprezy.

Więcej zdjęć publikujemy tutaj:

https://mega.nz/folder/tfw3iCSA#-DRcizNmfHL3xLUgZln7dw

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński – UKS Wołodyjowski

2021-09-18_19, Częstochowa

Kmicic Cup 2021

W terminie tożsamym z Pucharem Polski Juniorów Młodszych, na częstochowskich planszach rozegrano XVII Turniej Szermierczy Młodzików i Dzieci do lat 13 w Szpadzie – Kmicic Cup 2021. Miło nam donieść, że zwyciężczynią tego Turnieju w kategorii dziewcząt została nasza zawodniczka Magdalena Budnik ! Gratulacje ! W sobotnim turnieju chłopców walczyli nasi młodzi szermierze; Mateusz Ślęzak i Nikodem Guzy. Chłopcy zajęli ex aequo 35 miejsce. W turnieju chłopców  zwyciężył Dominik Masłowski z KS Olimp Lublin.

Kmicic Cup 2021 – wyniki

2021-09-18_19, Częstochowa

I Puchar Polski Juniorów Młodszych KGHM Tour w Szpadzie

W Częstochowie odbył się Pierwszy Turniej Pucharu Polski w Szpadzie. Rywalizowało 92 chłopców oraz 96 dziewcząt. W pierwszym dniu naszą męską reprezentację stanowili Marcin Jabłoński i Mateusz Jankowski. Mateusz niestety nie przeszedł eliminacji grupowych i zajął 79 miejsce. Marcin dotarł do 1/16 finału i zajął 16 miejsce. W niedzielę na planszach rywalizowały dziewczęta. Bardzo duży sukces osiągnęła Antonina Halemba zdobywając srebrny medal ! Dobre 14 miejsce zajęła Katarzyna Ślęzak. Maryia Vysotskaya przegrała walkę w Tabeli 1/64 i ostatecznie zajęła 61 miejsce. Nasza najmłodsza zawodniczka w tym turnieju – Magdalena Budnik, zajęła 72 miejsce. W turnieju dziewcząt zwyciężyła Cecylia Cieślik z PKSzerm Warszawa, a wśród chłopców Paweł Klytta z Piast Gliwice. Gratulacje !

i Puchar Juniorów Młodszych KGHM Tour – wyniki

2021-09-11_12

IV Turniej Szermierczy „Mieleckie Skrzydła”

Złoto Tosi w Mielcu !

Za nami IV Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Mieleckie Skrzydła” organizowany przez kluby MKS Gryf Mielec oraz PTG Sokół 1893 Mielec. Zawody odbyły się w weekend 11-12 września w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. W pojedynkach brało udział ok. 140 zawodników z całej Polski a także z Węgier i Ukrainy. Nasza reprezentacja spisała się znakomicie; 1 miejsce w kategorii junior młodszy zajęła Antonina Halemba, Maryia Vysotskaya zajęła 6 miejsce. Także pozostali nasi zawodnicy wywalczyli miejsca w finałowej ósemce: w kategorii U-11 Magda Budnik zajęła 7 miejsce, wśród chłopców Igor Lorenz 6 miejsce, Szymon Painta 7 miejsce. Brawo !

Źródło: facebook UKS Wołodyjowski oraz „nowiny24” https://nowiny24.pl/140-zawodnikow-z-calej-polski-na-turniej-szermierczy-mieleckie-skrzydla-zdjecia/ar/c2-15801118

Mieleckie Skrzydła 2021 – wyniki

2021-09-04

Turniej Masters Pucharu Żubrów

Brązowy medal Igora !

W Niepołomicach odbyły się pierwsze po wakacjach szermiercze rywalizacje z udziałem naszych zawodników. Turniej Masters kończy cykl Pucharu Żubrów. Do udziału w nim kwalifikuje się ośmiu najwyżej sklasyfikowanych zawodników w każdej kategorii wiekowej po rozegraniu trzech turniejów. W tegorocznym Turnieju Masters Pucharu Żubrów prawo udziału wywalczyli; Magdalena Budnik, Igor Lorenz, Bartosz Skiba i Małgorzata Budnik. Najlepszy wynik uzyskał Igor Lorenz zajmując 3 miejsce na podium. Pozostali zawodnicy również zajęli dobre miejsca; Magda Budnik 8 miejsce, Bartosz Skiba 6 miejsce i Małgorzata Budnik 7 miejsce. Gratulujemy !

Wyniki Turniej Masters Pucharu Żubrów

2021-06-25_26, Łódź

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych

Brązowy medal naszej drużyny dziewcząt !

Bardzo dobre wieści z Olimpiady Młodzieży w Łodzi; nasza drużyna dziewcząt w składzie Maja Osadnik, Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya zdobyła brązowy medal w kategorii junior młodszy ! W emocjonującym meczu o brązowy medal, nasze dziewczyny pokonały 45:40 drugi zespół Piasta Gliwice w składzie Pola Drobczyk, Weronika Kozdęba i Michalina Szymczyk. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna RMKS Rybnik w składzie Alicja Klasik, Antonina Korduła, Liliana Porwoł, Maja Wuzik. Srebrny medal zdobyła pierwsza drużyna Piast Gliwice – Oliwia Janeczek, Emilia Korkus, Paulina Ostrowska i Magda Ratyna. Dzień wcześniej bardzo dobry wynik w turnieju indywidualnym kobiet osiągnęła Maja Osadnik zdobywając bardzo wysokie 5 miejsce. W walkach indywidualnych nasz jedyny reprezentant Marcin Jabłoński zajął 38 miejsce, Maryia Vysotskaja 36 miejsce, Katarzyna Ślęzak 28 miejsce, Antonina Halemba 24 miejsce. Dużym wyróżnieniem jest już sam udział w zawodach tej rangi, ponieważ kwalifikuje się do niego tylko 42 najwyżej sklasyfikowanych zawodników. Indywidualne tytuły mistrzowskie zdobyli; Antoni Socha z PKSzerm Warszwa oraz Alicja Klasik z RMKS Rybnik. Gratulacje dla mistrzyń i mistrzów, brawa dla naszych medalistek i zawodników oraz dla pani Trener Krystyny !

Wyniki drużynowe kobiet
Wyniki indywidualne

2021-06-26, Siemianowice Śląskie

Siemianowicki Piknik Szermierczy

W sobotę, w czasie kiedy nasi „etatowi” zawodnicy walczyli w XXVII Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi, w pięknym otoczeniu Pałacu Donnensmarcków w Siemianowicach Śląskich odbył się Piknik Szermierczy oraz turniej amatorów zorganizowany przez naszych zawodników amatorów panów Roberta Budnika i Adriana Guzego. W ramach Pikniku dzieci i dorośli mogły zapoznać się z zasadami szermierki, były przekąski, nagrody i fajna atmosfera. Nagrody i dyplomy wręczała Barbara Brych – indywidualna i drużynowa Mistrzyni Polski Seniorek.  Dziękujemy wszystkim za przybycie a zawodnikom za udział w turnieju. Zapraszamy do Siemianowic Śląskich !

Plakat informacyjny

2021-06-20, Radlin

XX Turniej z okazji Dnia Dziecka

W organizowanym przez UKS Trójka Radlin XX Międzynarodowym Turnieju z okazji Dnia Dziecka oraz XIV Memoriału Pawła Ratajczaka nasi reprezentanci zdobyli dwa medale; złoty medal w kategorii skrzaty zdobył Barosz Skiba. Igor Lorenz zajął 3 miejsce i wywalczył brązowy medal w kategorii zuchy. Bardzo dobre 5 miejsce wywalczyła Maryia Vysotskaya w kategorii młodzik. Dalsze miejsca zajęli nasi chłopcy w kategorii zuchy: Szymon Painta 7 miejsce, Mikołaj Białas 10 miejsce, Patryk Mazur 13 miejsce, Oliwier Konieczny 17 miejsce i Nikodem Guzy 21 miejsce. Należy tu również dodać, że w sobotnim turnieju IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach, nasz reprezentant amatorów pan Adrian Guzy, zajął 5 miejsce w szpadzie mężczyzn kategorii O, oraz 36 miejsce w szpadzie Open. Gratulujemy wszystkim wyników.

Wyniki – Turniej z okazji Dnia Dziecka

2021-06-19, Raciborowice

3 Turniej Żubrów

Sporo się działo w Raciborowicach na planszach Trzeciego Międzynarodowego Turnieju z Cyklu Pucharu Żubrów. W naszych barwach walczyły dwie zawodniczki i ośmioro zawodników w kategoriach  skrzaty, zuchy i dzieci. Podopieczni pani Ani Żurek wywalczyli dwa medale i dwa miejsca w finałowej ósemce. Złoty medal w kategorii skrzaty zdobył Bartosz Skiba, a brązowy medal w kategorii zuchy wywalczył Igor Lorenz. Magda Budnik w kategorii dzieci zajęła 13 miejsce, a Małgosia Budnik w kategorii skrzaty 8 miejsce. Kolejne miejsca zajęte przez naszych małych szermierzy: w kategorii zuchy Szymon Painta 6 miejsce, Mikołaj Białas 15 miejsce, Nikodem Guzy 16 miejsce, Oliwier Konieczny 20 miejsce. W kategorii dzieci; Łukasz Nawrat 22 miejsce i Ksawery Guzy 24 miejsce. Gratulujemy !

Raciborowice – 3 Turniej Żubrów

2021-06-17, Wrocław

43 Challenge Wratislavia 2021

Srebrny medal Magdy Budnik

W 43 Międzynarodowym Turnieju Dzieci Challenge Wratislavia, srebrny medal w kategorii U-11 wywalczyła Magda Budnik. Gratulacje ! Bardzo dobrze wypadły również nasze dwie zawodniczki w starczej kategorii U-15. Maryia Vysotskaya i Antonina Halemba spotkały się w fazie pucharowej 1/32 finału. Ten pojedynek wygrała Marysia 15:13. Finalnie Marysia zajęła 16 miejsca a Tosia 17 miejsce. Również gratulacje ! W kategorii U-11 zwyciężyła Agata Hebdowska z UKS Trójka Radlin, drugie miejsce nasza Magda Budnik, trzecie miejsca Amelia Szczepaniak z Piast Gliwice i zawodniczka z Turcji Aksan Nil (Istambul Fencing Academy). W kategorii U-15 zwyciężyła Anna Maksymenko z Ukrainy (Lviv Academy of Fencing), srebrny medal zdobyła Laura Misiak z T.S. Górnik Radlin, trzecie miejsca Oliwia Garus z SKS Grass-Hopper Kalwaria i Martyna Mróz z PTG Sokół 1893 Mielec. W walkach chłopców w kategorii U11  reprezentował nas Mateusz Ślęzak. Dla Mateusza to był pierwszy turniej międzynarodowy tak dużej rangi. Mateusz zajął 51 miejsce. Zwyciężył Dominik Masłowski z KS Olimp Lublin, drugie miejsce Marcel Siwek z KS Szpada Wrocław, trzecie miejsce Konstiantyn Popow z Ukrainy Lviv (Academy of Fencing) i Michał Jędrzejec z Piast Gliwice. Gratulujemy medalistkom i medalistom !

43 Challenge Wratislavia U-11 dz. U11 chł., U-15 dz.
43 Challenge Wratislavia – pełny harmonogram z wynikami

2021-06-12, Konopiska – Częstochowa

Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii młodzik zgromadziły wielu szermierzy rywalizujących o prestiżowy tytuł Mistrzyni i Mistrza Polski. We wczorajszych walkach dziewcząt nasza jedyna reprezentantka Maryia Vysotskaya zajęła 29 miejsce na 88 sklasyfikowanych zawodniczek. Maria rozstawiona na 37 miejscu gładko dotarła do 1/32 finału. Na tym etapie zmierzyła się z Wiktorią Jędrzejec z Piast Gliwice i w równej walce niestety przegrała jednym punktem 11:12. Tytuł Mistrzyni Polski Młodzików zdobyła Magda Ratyna z Muszkietera Gliwice, tytuł wicemistrzyni wywalczyła Alicja Goczał z SKS Grass-Hopper Kalwaria. Trzecie miejsca zdobyły Wiktoria Jędrzejec z Piast Gliwice i Laura Misiak z TS Górnik Radlin. Mistrzem Polski Młodzików wśród chłopców został Filip Krochmalski z PK Szerm Warszawa, wicemistrzem Polski jest Bartosz Kuźnik z SKS Flesz Świdmica, trzecie miejsca wywalczyli Aleksander Ziajowski z PK Szerm Warszawa i Jakub Berkowicz z AZS AWF Kraków. W kategorii młodzik chłopców nie startowali nasi zawodnicy. Gratulujemy zdobytych tytułów !

Mistrzostwa Polski Młodzików – wyniki dziewcząt

2021-06-04, Siemianowice Śląskie

Szermierczy happening w Michałkowicach

Jak już informowaliśmy na naszym profilu na Facebook, w piątkowe popołudnie 4 czerwca przed Pałacem Rheinbabenów w Michalkowicach odbył się happening w wykonaniu dwóch szermierzy z naszej sekcji amatorów. Panowie Robert Budnik i Adrian Guzy odbyli pojedynki szermiercze w malowniczej scenerii michałkowickiego parku. Liczymy, że ta bardzo ciekawa inicjatywa zachęci przyszłych szermierzy do wstąpienia w nasze szeregi. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć których autorem jest pani Budnik.

2021-06-05_06, Gliwice

7 Igrzyska dzieci w Gliwicach

Na medal – a konkretnie na srebrny i brązowy – spisali się nasi reprezentanci w gliwickim turnieju 7 Igrzysk Dzieci. W pierwszym dniu zawodów brązowy medal zdobył Igor Lorenz w kategorii zuchy, a w kategorii skrzaty srebrny medal zdobył Bartosz Skiba. Gratulujemy medalistom ! Dalsze miejsca zajęli; w kategorii zuchy Mikołaj Białas 17 miejsce, w kategorii dzieci Bartłomiej Duda 33 miejsce i Łukasz Nawrat 34 miejsce. W drugim dniu Igrzysk w walkach dziewcząt wysokie 7 miejsce w kategorii skrzaty wywalczyła Małgorzata Budnik, a siostra Małgosi Magda w kategorii dzieci zajęła 15 miejsce. W najstarszej kategorii wiekowej tych zawodów – w kategorii młodzik dziewcząt – reprezentowała nas Maryia Vysotskaya. Maryia dotarła do 1/32 finału i na tym etapie niestety przegrała 9:12 z Kamilą Gusta z Piast Gliwice. W końcowej klasyfikacji nasza Marysia zajęła 18 miejsce. Szczegółowe wyniki z wszystkich kategorii w których walczyli nasi zawodnicy do wglądu lub pobrania poniżej.

7 Igrzyska Dzieci – wyniki chłopców
7 Igrzyska Dzieci – wyniki dziewcząt

2021-06-02, Siemianowice Śląskie

Dzień Dziecka w UKS Wołodyjowski

Dzisiejszy trening rozpoczął się słodkim poczęstunkiem od naszej Pani Krystyny z okazji Dnia Dziecka. Czekolada lała się strumieniami, ale oczywiście były też owoce. Dziękujemy za pyszną niespodziankę pani Krystynie i państwu Nawrat. Nadmiarowe kalorie z naddatkiem zużyliśmy podczas treningu, więc mamy czyste sumienie 🙂

2021-05-29_30, Radlin

III Puchar Polski Juniorów Młodszych

W tegorocznym Pucharze Polski bardzo dobre miejsca wywalczyły nasze panie; Maja Osadnik zajęła 5 miejsce, Tosia Halemba 6 miejsce ! Poza miejscami w finałowej ósemce pań, Kasia Ślęzak zajęła 22 miejsce a Marysia Vysotskaya 45 miejsce. Puchar Polski wśród dziewcząt zdobyła Aleksandra Szymańska z Toruńskiej Szkoły Szermierczej, srebrny Puchar zdobyła Paulina Ostrowska z Piasta Gliwice, trzecie miejsca wywalczyły Alicja Goczał (SKS Grass Hopper Kalwaria) i Magda Ratyna (Muszkieter Gliwice). W drugim dniu turnieju, niestety nasi zawodnicy nie wypadli najlepiej – obaj odpadli po eliminacjach grupowych. Ostatecznie Marcin Jabłoński ukończył zawody na 65 miejscu a Filip Hornik na 68 miejscu. Puchar Polski wśród chłopców zdobył Wojciech Marczak (KSz Warszawianka), drugie miejsce Szymon Wojciechowski (WLKS Kmicic Częstochowa), trzecie miejsca; Marcin Żelazny (WLKS Kmicic Częstochowa) i Krzysztof Bezuch z RMKS Rybnik. Gratulujemy zwycięzcom !

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2021

2021-05-29, Radlin

Turniej z okazji Dnia Dziecka

W ramach Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Radlinie, odbył się również turniej z okazji Dnia Dziecka. Najwyższy wynik osiągnęła Magdalena Budnik zajmując wysokie 6 miejsce ! Na dalszych miejscach zameldowali się chłopcy;  Ksawery Guzy 17 miejsce, Mateusz Ślęzak 22 miejsce, Łukasz Nawrat 29 miejsce i Bartłomiej Duda 30 miejsce.

Turniej z okazji Dnia Dziecka

2021-05-23, Raszyn

Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie kobiet

Barbara Brych Mistrzynią Polski !

Z radością informujemy, że nasza wieloletnia zawodniczka (obecnie w barwach AZS AWF Kraków) i Siemianowiczanka Barbara Brych wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorek ! Cieszymy się razem z Basią tym bardziej, że nasza Mistrzyni swoje szermiercze szlify wyniosła spod szpady naszej pani trener Krystyny Rachel-Świrskiej. To nie pierwszy tytuł mistrzowski wywalczony przez Basię. W 2018 roku i w 2019 roku Basia zdobyła Puchary Polski w kategorii Junior. Serdecznie gratulujemy Basi kolejnego mistrzowskiego tytułu ! Do kompletu, w turnieju drużynowym Mistrzostw Polski, drużyna AZS AWF Kraków również zdobyła złoty medal ! Gratulujemy również obecnemu trenerowi Basi panu Radosławowi Zawrotniakowi oraz naszej pani trener Krystynie Rachel-Świrskiej. Tytuł wicemistrzowski zdobyła klubowa koleżanka Basi Renata Miazga-Knapik. Trzecie miejsce zdobyły Alicja Klasik z RMKS Rybnik oraz Magdalena Piekarska-Twardochel. Również gratulacje !

W Raszynie walczyły także nasze reprezentantki: Maja Osadnik i Antonina Halemba. Obie nasze zawodniczki przeszły eliminacje grupowe. Maja w pierwszej walce pucharowej walczyła z Glorią Klughardt z AZS Wratislavia Wrocław. Niestety tę walkę przegrała 9:15. Tosia dotarła szczebel wyżej do 1/32 tabeli, jednak przegrała 8:15 z Weroniką Janicką z AZS AWF Katowice. Wyniki naszych pań w tym trudnym turnieju: 22 miejsce Tosi oraz 50 miejsce Mai. Nie możemy też pominąć naszej koleżanki – Aneta Liczberska która od niedawna reprezentuje klub WLKS Kmicic Częstochowa zajęła 39 miejsce.

Mistrzostwa Polski Seniorek

2021-05-15_16, Warszawa

V Puchar Polski Seniorek – KGHM Tour w szpadzie kobiet

W Warszawie miały miejsce dwa turnieje z udziałem naszych zawodniczek. W V Pucharze Polski Seniorek walczyły Maja Osadnik i Katarzyna Ślęzak. Kasia niestety odpadła po eliminacjach grupowych i ostateczne zajęła 66 miejsce. Maja dotarła do 1/32 finału gdzie przyszło jej zmierzyć się z mistrzynią świata kadetów Alicją Klasik. Maja przegrała z Alicją 9:15 i ostatecznie zajęła 26 miejsce. Złoto  wywalczyła Aleksandra Jarecka z AZS AWF Kraków, srebrny Puchar zdobyła Renata Knapik-Miazga również z AZS AWF Kraków, brązowe medale zdobyły Magdalena Piekarska-Twardochel (AZS AWF Warszawa) oraz Alicja Klasik z RMKS Rybnik. W najlepszej ósemce seniorek, na 7 miejscu, jest nasza dawna zawodniczka Barbara Brych – obecnie w barwach AZS AWF Kraków. Aneta Liczberska która niedawno przeszła od nas do WLKS Kmicic Częstochowa zajęła 56 miejsce.

Warszawska Syrenka z medalami !

W rozgrywanym rozgrywanym X Turnieju Warszawska Syrenka, nasze dziewczyny wywalczyły złoty i srebrny medal w kategorii junior młodszy oraz dzieci ! Srebro zdobyła Antonina Halemba w kategorii junior młodszy, złoty medal w kategorii dzieci zdobyła Magdalena Budnik. Poza miejscami medalowymi, wysokie 13 w kategorii junior młodszy miejsce zajęła Maryia Vysotskaya, a wśród dzieci nasz Mateusz Ślęzak zajął 24 miejsce. Gratulujemy !

V Puchar Polski Seniorek
Warszawska Syrenka

2021-05-15, Krzeszowice

II Puchar Żubrów w Krzeszowicach

Srebrny medal Magdy Budnik w kategorii U-12 !

Ze srebrnym medalem z Krzeszowic wraca Magda Budnik ! Małgosia – siostra Magdy w kategorii U-9 zajęła 6 miejsce. W kategorii U-10 Igor Lorenz zajął 5 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci wywalczyli następujące lokaty; w kategorii U-12 Ksawery Guzy 21 miejsce, Łukasz Nawrat 22 miejsce. W kategorii U-10 Oliwier Konieczny 13 miejsce, Mikołaj Białas 14, Nikodem Guzy 22. Gratulujemy zdobytych miejsc !

Puchar Żubrów – wyniki

2021-05-08_09, Katowice

XIII Memoriał Jerzego Janikowskiego

Tosia złoto, Marcin brąz w kategorii junior młodszy !

W ogólnopolskim katowickim turnieju XIII Memoriału Jerzego Janikowskiego startowało 16 naszych zawodniczek i zawodników w kategoriach junior młodszy, młodzik, dzieci i skrzaty. Największe sukcesy osiągnęli nasi juniorzy młodsi – Antonina Halemba i Marcin Jabłoński. Tosia zdobyła złoty medal, Marcin medal brązowy ! Maryia Vysotskaya w kategorii młodzik zajęła 23 miejsce. W kategorii junior młodszy chłopców Mateusz Jankowski zajął 13 miejsce a Filip Hornik 19. Pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca; Magdalena Budnik (U11) 17 miejsce, Łuksza Nawrat (młodzik) 40 miejsce, w kategorii U11; Igor Lorenz 11, Oskar Świetlik 13, Szymon Painta 22, Mateusz Ślęzak 30, Ksawery Guzy 34, Patryk Mazur 35, Nikodem Guzy 39, Oliwier Konieczny 40. Mikołaj Białas w kategorii U9 zajął 7 miejsce.

XIII Memoriał – wyniki dziewcząt
XIII Memoriał – wyniki chłopców

2021-05-01, Radlin

Mistrzostwa Śląska Młodzików 2021

W Radlinie odbył się drugi w tym roku turniej z cyklu Mistrzostw Śląska. Tym razem młodzi szermierze rywalizowali w walkach indywidualnych i drużynowych w kategorii wiekowej młodzików.  W naszych barwach walczyły dziewczęta; Maryia Vysotskaya i Magdalena Budnik. Magdalena po eliminacjach grupowych była na 16 miejscu i po pierwszej walce finałowej w 1/16 finału uległa Laurze Misiak 5:15. Ostatecznie Magdalena zajęła 14 miejsce. Marysia wysoko uplasowała się po eliminacjach grupowych i dotarła do 1/8 finału. Na tym etapie jednak jednym punktem 11:12 przegrała z Oliwią Janeczek z Muszkietera Gliwice. W klasyfikacji końcowej Marysia zajęła wysokie 7 miejsce. Gratulujemy ! Tytuł Mistrzyni Śląska Młodzików zdobyła Laura Misiak z TS Górnik Radlin. Wicemistrzynią została Oliwia Janeczek z Muszkietera Gliwice, trzecie miejsce zdobyły Magda Ratyna (Piast Gliwice) i Maria Szczurowska (Piast Gliwice). Gratulujemy ! W turnieju drużynowym nie wystawialiśmy drużyny. Zwyciężyła drużyna Muszkietera Gliwice, drugie miejsce zdobyła drużyna TS Górnik Radlin, trzecie miejsce drużyna Piasta Gliwice.

Mistrzostwa Śląska Młodzików – wyniki dziewcząt
Mistrzostwa Śląska Młodzików – wyniki drużynowe

2021-04-23_24, Siemianowice Śląskie

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych 2021

Obroniliśmy tytuł Drużynowych Wicemistrzyń Śląska ! Brąz Tosi i 7 miejsce Marysi w turnieju indywidualnym !

Tegoroczne Mistrzostwa Śląska już za nami. W sobotę nasza drużyna dziewcząt w składzie Antonina Halemba, Maryia Vysotskaya, Maja Osadnik i Katarzyna Ślęzak zdobyła srebrny puchar i tym samym obroniła zeszłoroczny tytuł Drużynowych Wicemistrzyń Śląska w kategorii Juniorek Młodszych ! Mistrzyniami Śląska została pierwsza drużyna Muszkietera Gliwice w składzie Oliwia Janeczek, Magda Ratyna i Michalina Szymczyk. Trzecie miejsce zdobyła pierwsza drużyna Piasta Gliwice.  Gratulujemy ! W turnieju indywidualnym złoty medal i tytuł Mistrzyni Śląska zdobyła Emilia Korkus z Piasta Gliwice, Wicemistrzynią Śląska została Magda Ratyna z Muszkietera Gliwice, trzecie miejsce zdobyły nasza Antonina Halemba oraz Zuzanna Jarosz z TS Górnik Radlin. Gratulujemy ! 7 miejsce indywidualnie po emocjonujących pojedynkach wywalczyła Maryia Vysotskaya. Maja Osadnik zajęła 15 miejsce a Katarzyna Ślęzak zajęła 26 miejsce.

W tym roku nietypowo w piątek, odbył się turniej chłopców. W walkach indywidualnych podium zdominowali trzej zawodnicy Piast Gliwice; Mistrzem Śląska Juniorów Młodszych został Wojciech Rzyczniak, Wicemistrzem Śląska jest Paweł Klytta, a brązowe medali zdobyli Mikołaj Wesołowski oraz Krzysztof Bezuch z RMKS Rybnik. Gratulujemy ! Nasi zawodnicy uplasowali się w środku listy; Marcin Jabłoński – 15 miejsce, Filip Hornik – 17 miejsce, Mateusz Jankowski – 18 miejsce.  W turnieju drużynowym pierwsze miejsce na podium również zajęli zawodnicy Piast Gliwice; Drużynowymi Mistrzami Śląska jest drużyna Pisat Gliwice w składzie Paweł Klytta, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski. Wicemistrzostwo Śląska zdobyła drużyna RMKS Rybnik w składzie Krzysztof Bezuch, Tymoteusz Huwer, Augustyn Kapias oraz Adam Sojka. Trzecią drużyną Śląska została druga drużyna Piast Gliwice. Gratulujemy ! Nasza drużyna chłopców; Marcin, Mateusz i Filip, zajęła 5 miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom zdobytych medali i zajętych miejsc w rankingu !

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych – wyniki chłopców
Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych – wyniki dziewcząt
Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych – wyniki drużynowe

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński – UKS Wołodyjowski.

Więcej zdjęć:

https://mega.nz/folder/ZWBCGLBK#7laguMbuGKkMF3FmV1-_Gw

https://mega.nz/folder/peAQjRoR#t2ccFK79TiSYg-JX8WZmkg

2021-04-09_12, Kair

Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kairze

Mistrzostwo Świata Alicji Klasik i Antoniego Sochy !

Wprawdzie w tegorocznych Mistrzostwach Świata nie walczą szermierze z UKS Wołodyjowski, ale z radością przyjęliśmy wiadomość, że reprezentujący Polskę nasze koleżanki i koledzy z innych klubów wywalczyli mistrzowskie tytuły i zajęli dobre miejsca pod biało-czerwoną flagą ! Serdecznie gratulujemy !

Panie – Kategoria Kadet – junior młodszy:

Alicja Klasik (RMKS Rybnik)  – 1 miejsce – Mistrzyni Świata Kadetów ! Cecylia Cieślik (PKSzerm Warszawa) – 19 miejsce, Emilia Korkus (Piast Gliwice) – 35 miejsce.

Panowie – Kategoria Kadet – junior młodszy:

Antoni Socha (PKSzerm Warszawa)  –  1 miejsce – Mistrz Świata Kadetów !  Stanisław Dziura (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC) – 47 miejsce, Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa) – 65 miejsce.

Panie – Kategoria Junior:

Gloria Klughardt (KS Szpada Wrocław) – 8 miejsce, Alicja Klasik (RMKS Rybnik) – 9 miejsce, Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik), 34 miejsce, Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław) – 35 miejsce.

Panowie – Kategoria Junior

Jan Socha (AZS AWF Warszawa) – 9 miejsce, Tomasz Kałużyński (AZS AWF Katowice) – 19 miejsce, Piotr Urban (MKS Gryf Mielec) – 25 miejsce, Karol Noganowicz (WKS Kolejarz Wrocław) – 84 miejsce.

W turnieju drużynowym brązowy medal zdobyła drużyna Juniorek w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Gloria Klughardt i Zofia Janelli. Drużyna panów w składzie Tomasz Kałuziński, Jan Socha, Piotr Urban i Karol Noganowicz zajęła 8 miejsce !

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !

Mistrzostwa Świata – wyniki Kadetów
Mistrzostwa Świata – wyniki Juniorów

Zdjęcia: Polski Związek Szermierczy.

2021-03-20, Skawina

1 Turniej Puchar Żubrów

W tym roku w pierwszym Pucharze Żubrów w Skawinie nasi najmłodsi szermierze zdobyli dwa medale – srebrny i brązowy w kategorii U9. W kategorii U9 dziewcząt brązowy medal zdobyła Małgorzata Budnik, a srebrny medal wśród chłopców zdobył Bartosz Skiba. Gratulujemy ! Wszyscy nasi zawodnicy włożyli wiele wysiłku i pracy w tym turnieju. W kategorii U10: 7 miejsce – Igor Lorenz, 8 – Szymon Painta, 17 – Mikołaj Białas, 19 – Patryk Mazur, 27 – Oliwier Konieczny. W kategorii U12: 23 miejsce – Magdalena Budnik, 21 – Łukasz Nawrat, 35 – Mateusz Ślęzak, 36 – Bartłomiej Duda. W najstarszej kategorii wiekowej – U14 młodzik dziewcząt nasza Maryia Vysotskaya zajęła 13 miejsce. Gratulujemy zdobytych medali i zajętych miejsc !

1 Puchar Żubrów – Skawina

2021-03-13, Wrocław

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Bardzo dobrze spisały się nasze panie w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu. Na 70 sklasyfikowanych zawodniczek nasze reprezentantki (będące jeszcze w kategorii wiekowej junior młodszy) zdobyły wysokie miejsca; Antonina Halemba – 13 miejsce, Maja Osadnik – 17 miejsce, Katarzyna Ślęzak – 21 miejsce. Brawo !  Indywidualną Mistrzynią Polski Juniorów została Alicja Klasik z RMKS Rybnik, srebro zdobyła Gloria Klughardt z KS Szpada Wrocła, brązowe medale zdobyły Emilia Korkus z Piasta Gliwice oraz Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik. Gratulujemy ! W następnym dniu Mistrzostw w turnieju drużynowym drużyna UKS Wołodyjowski zajęła 13 miejsce. Zwyciężyła drużyna RMKS Rybnik.

Mistrzostwa Polski Juniorów – Wrocław

Wszystkim Paniom i Dziewczętom życzymy wiele radości, uśmiechu i wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet !

2021-03-07, Bytom

Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn

Z brązowym medalem wracamy z tegorocznego bytomskiego turnieju Mistrzostw Śląska Juniorów. Startowało sześcioro naszych reprezentantów. W turnieju kobiet na trzecim miejscu podium stanęła Antonina Halemba. Bardzo dobre ósme miejsce wywalczyła Kasia Ślęzak. Gratulujemy ! Maja Osadnik zajęła 20 miejsce. Spośród chłopców; Marcin Jabłoński – 19 miejsce, Mateusz Jankowski 23 miejsce, Filip Hornik 29 miejsce. Tytuł Mistrzyni Śląska Juniorów 2021 r. zdobyła Alicja Klasik z RMKS Rybnik a tytuł Mistrza Śląska Juniorów Wojciech Rzyczniak z Piast Gliwice. W turnieju drużynowym nasze panie zajęły 4 miejsce, a drużyna chłopców 7 miejsce.

Mistrzostwa Śląska Juniorów

2021-02-27_28, Gliwice

XXIX Muszkieter Trophy

Mamy srebro i brąz !

Dwukrotnie na podium w Gliwicach stanęli nasi zawodnicy w XXIX Turnieju Szermierczym „Muszkieter Trophy”. Srebrny medal w sobotnim turnieju chłopców zdobył Igor Lorenz w kategorii zuchy. W sobotę przed Igorem  walczyli nas juniorzy młodsi. Filip Hornik odpadł po walkach grupowych i zajął 39 miejsce. Marcin Jabłoński i Mateusz Jankowski w fazie pucharowej dotarli do 1/32 finału, ale nie pokonali swoich kolejnych przeciwników. Ostatecznie Marcin zajął 28 miejsce a Mateusz 31 miejsce. W kategorii zuchy walczyło łącznie 7 naszych zawodników; Szymon Painta –zajął 16 miejsce, Nikodem Guzy – 21, Oliwier Konieczny – 27, Patryk Mazur – 28, Bartosz Skiba – 29, Mikołaj Białas – 41. W kategorii dzieci Ksawery Guzy zajął 34 miejsce a Oskar Świetlik – 68.

W drugim dniu brązowy medal zdobyła Maja Osadnik w kategorii junior młodszy. W półfinałowej walce Maja uległa Emilii Jaroszek z Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tuż za Mają i tuż za podium na 5 miejscu stanęła Antonina Halemba. Tosia w 1/8 finału również uległa Emilii Jaroszek. Kasia Ślęzak w 1/16 finału trafiła na późniejszą zwyciężczynię – Emilię Korkus z Piasta Gliwice. Kasia zajęła 15 miejsce. W dalszym etapie turnieju w kategorii młodzik dziewcząt reprezentowała nas Maryia Vysotskaya. Maryia dotarła do 1/32 finału i ostatecznie zajęła 21 miejsce. Ostatnią naszą zawodniczką na gliwickich planszach była Magda Budnik w kategorii wiekowej dzieci. Magda również dotarła do 1/32 finału i zajęła 27 miejsce. Gratulujemy zdobytych medali i miejsc !

Koniecznie musimy jeszcze tu dodać jedną ważną informację:

Tydzień wcześniej 21 lutego, w Gdańsku odbył się turniej – IV Puchar Polski Seniorów w Szpadzie Kobiet i Mężczyzn. Jedyną naszą reprezentantką w tej kategorii wiekowej wśród pań była Aneta Liczberska. W tym turnieju Aneta zajęła 43 miejsce lokując się w środku spośród 82 sklasyfikowanych zawodniczek.  Dla nas udział Anety w tym turnieju jest symboliczny, gdyż były to ostatnie walki Anety pod siemianowicką flagą. Kolejne pojedynki Aneta odbędzie już w barwach częstochowskiego klubu WLKS Kmicic Częstochowa. Aneto, dziękujemy za wszystkie lata, treningi i turnieje w naszym Uczniowskim Klubie Szermierczym i życzymy Ci samych sukcesów w dalszym etapie na szermierczych planszach !

XXIX Muszkieter Trophy – turniej chłopców
XXIX Muszkieter Trophy – turniej dziewcząt
IV Puchar Polski Seniorów – Gdańsk

2021-02-06_07, Gliwice

III Puchar Polski Juniorów

Tosia Halemba w pucharowej ósemce !

Czworo naszych zawodników wystartowało w gliwickim III Pucharze Polski Juniorów. W rywalizacji chłopców, Marcin Jabłoński nie zakwalifikował się do fazy pucharowej i zajął 68 miejsce. Zwyciężył Tomasz Kałuziński z AZS AWF Katowice. W drugim dniu walk, Tosia Halemba wywalczyła bardzo dobre 6 miejsce ! Maja Osadnik zajęła 26 miejsce, a Kasia Ślęzak zajęła 47 miejsce. Puchar zdobyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik.

III Puchar Polski Juniorów w Szpadzie

2021-01-23, Gliwice

III Puchar Polski Seniorów

Nasze panie (junior młodszy) podjęły wyzwanie w Gliwickim Pucharze Seniorów w szpadzie kobiet. Nie było łatwo – kategoria seniorów jest (chwilowo) poza naszym zasięgiem, ale usilnie pracujemy żeby to zmienić. Wyniki naszych pań: Tosia Halemba 47 miejsce, Kasia Ślęzak 55 miejsce, Maja Osadnik 60 miejsce. Pierwsze miejsce zdobyła Ewa Trzebińska z AZS AWF Katowice, drugie miejsce Aleksandra Jarecka z AZS ZWF Kraków, trzecie miejsce Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) oraz Martyna Swatowska z AZS AWF Katowice.

III Puchar Polski Seniorów w Szpadzie

2021-01-09_10, Gliwice

II Puchar Polski Juniorów Młodszych

Brązowy medal Tosi i klątwa jednego trafienia

Gliwicki turniej zainaugurował dla nas kolejny sezon zmagań szermierczych. W pierwszych w tym roku zawodach brązowy medal dla naszych barw zdobyła Antonina Halemba ! Zanim Tosi został wręczony puchar, nasi chłopcy Marcin Jabłoński i Mateusz Jankowski stoczyli swoje walki w sobotę. Mateusz niestety nie przeszedł eliminacji grupowej i po walkach grupowych ostatecznie zajął 58 miejsce. Marcin walczył dalej i po kolejnych eliminacjach dotarł do 1/16 finału. W walce z Dominikiem Kwaśnikiem z  PTG Sokół 1893 Mielec, Marcinowi zabrakło jednego trafienia aby wejść do 1/8 finału. W końcowej kwalifikacji Marcin zajął dobre 15 miejsce.

W następnym dniu o Puchar Polski rywalizowały nasze panie; Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maja Osadnik i Maryia Vysotskaya. W 1/32 finału nie brakowało emocji; Maja po zaciętej walce uległa Zuzannie Zarek z UKS Start Opole 14:15 i tym samym jednym trafieniem nie przeszła do 1/16 finału, podobnie Marysia w walce z Anną Tatoj z AZS AWF Katowice (również jednym trafieniem 7:8, po czasie) odpadła z dalszych walk. Kasia w 1/16 finału przegrała 9:15 z Oliwią Tercjak z KS Szpada Wrocław. Tosia dotarła do półfinału, gdzie również zmierzyła się z Oliwią Tercjak. I kolejny raz w tym turnieju jedno trafienie (14:15) zaważyło na wyniku. Ostatecznie Tosia zdobyła swój brązowy Puchar, Kasia zajęła 14 miejsce, Maja 18 miejsce, Marysia 22 miejsce. Turniej możemy śmiało zaliczyć do udanego; mamy medal i wysokie miejsca pozostałych zawodniczek; starowało 80 zawodników i 84 zawodniczki. Dziękujemy i gratulujemy ! Na kolejne zawody jako obserwujący rodzice i trenerzy zaopatrzymy się w środki uspokajające.

Złote Puchary zdobyli; Antoni Socha z PKSzerm Warszawa oraz Alicja Klasik z RMKS Rybnik. Szczegółowe wyniki poniżej.

II Puchar Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach

_

2021-01-03, Siemianowice Śląskie

Szczęśliwego Nowego Roku 2021 !

W Nowym Roku życzymy wszystkim dużo zdrowia, wiele radości i pozytywnej energii. Zawodnikom jak najwięcej wygranych walk, a rodzicom, trenerom i miłośnikom szermierki wielu sportowych emocji. Spotkajmy się znowu na szermierczych planszach !

Zarząd UKS Wołodyjowski