2019-12-26

Podsumowanie 2019 roku.

Wszystkie turnieje i zawody szermiercze 2019 roku już za nami. Możemy więc pokusić się o podsumowanie naszych tegorocznych sportowych osiągnięć. Tak więc wzięliśmy udział w 47 turniejach, w tym w 5 poza granicami Polski. Trenowaliśmy intensywnie, tak intensywnie że złamały się 32 klingi 🙂 Ale było warto. W styczniu, Basia Brych walcząc w naszych barwach, zdobyła w Radlinie tytuł Indywidualnej Mistrzyni Polski Juniorów. Zdobyliśmy łącznie 16 indywidualnych złotych medali oraz  2 mistrzostwa drużynowe (Drużynowe Mistrzostwo Śląska Juniorów Młodszych 2019 w szpadzie dziewcząt w Siemianowicach Śl. oraz Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików 2019 w szpadzie dziewcząt w Rybniku). Na drugim miejscu podium stanęliśmy 12 razy indywidualnie i 1 raz drużynowo (Drużynowe Wicemistrzostwo Śląska Młodzików 2019 w szpadzie dziewcząt w Rybniku). Trzecie miejsce zdobyliśmy indywidualnie 24 razy i 1 raz drużynowo. Miejsca od 5 do 8 zdobyliśmy łącznie 48 razy. Wielokrotnie ocieraliśmy się o miejsca w pierwszej ósemce oraz o miejsca na podium, zdarzały się bolesne przegrane jednym punktem. Taki już jest sport. Zdobyliśmy za to wiele cennych doświadczeń. Poza wywalczonymi medalami i zdobytymi punktami, liczy się też to, że utrzymujemy kontakty i przyjaźnie między sobą oraz z zawodniczkami i zawodnikami z innych klubów. Niech przyszły rok będzie dla wszystkich zawodników i trenerów lepszy niż obecny. Dziękujemy trenerom, zawodnikom, rodzicom za zaangażowanie, pomoc oraz wsparcie. Do zobaczenia na pierwszym turnieju w 2020 r.

Zarząd UKS Wołodyjowski

2019-12-14_15, Bytom

Turniej o Puchar Bytomia

Mamy trzy złote medale !

Ostatni turniej 2019 roku – Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Puchar Bytomia – był dla nas bardzo udany. Zdobyliśmy aż trzy złote medale ! W pierwszym dniu Maja Osadnik zdobyła Puchar Bytomia w kategorii junior młodszy, drugi Puchar zdobyła Magdalena Budnik w kategorii zuchy. W niedzielę drugiego dnia Turnieju, Marcin Jabłoński zdobył trzeci Puchar w kategorii młodzik !

Poza złotymi medalami w Turnieju, nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca; Marysia Vysotskaya – 16 miejsce w kategorii młodzik, Mateusz Jankowski – 18 miejsce w kategorii młodzik, Filip Hornik – 20 miejsce w kategorii młodzik, Marzena Kohut – 28 miejsce w kategorii zuchy,  chłopcy w kategorii zuchy – Gabriel Wieszała – 25 miejsce, Szymon Painta – 27 miejsce, Igor Lorenz – 28 miejsce. Mikołaj Białas zajął 5 miejsce w kategorii skrzaty.

Wyniki – Turniej o Puchar Bytomia

2019-12-04

Mikołajkowe klimaty

Dzisiejszy trening odbył się w mikołajkowych klimatach. Oprócz treningu były też słodkie upominki 🙂

2019-11-30 i 2019-12-01 Gliwice

Gwiazdka ze Szpadą w Gliwicach

2019-12-01

Złoty medal Mai Osadnik !

W rozgrywanym dzisiaj turnieju dziewcząt, Maja Osadnik zdobyła złoty medal w kategorii junior młodszy. W walkach pucharowych pokonała kolejno wszystkie przeciwniczki, a w finałowym pojedynku Emilię Korkus z Muszkietera Gliwice. Kasia Ślęzak – nasza druga reprezentantka w tej kategorii wiekowej, po dobrych walkach w grupie i po wygranej walce o 1/16 finału 15:10 z Emilią Czajką z TS Górnik Radlin, w pojedynku o 1/8 finału uległa Annie Tatoj z AZS AWF Katowice 10:15. Kasia w klasyfikacji generalnej zajęła 15 miejsce.

W kategorii młodzik walczyły Antonina Halemba i Marysia Vysotskaya. Eliminacje grupowe Antonina zakończyła z  5 wygranymi walkami i +17 punktami, Marysia z trzema wygranymi walkami zdobyła +3 punkty. W rozgrywkach pucharowych Marysia dotarła do 1/32 finału, w której uległa Alicji Goczał 7:12 i nie zakwalifikowała się do 1/16. Antonina dotarła do finałowej ósemki. Tutaj jednak przegrała 10:12 z Karoliną Charkiewicz z AZS AWF Warszawa. Ostatecznie Antonina zajęła bardzo dobre 7 miejsce, a Marysia 24 miejsce. W walkach młodzików dziewcząt rywalizowały 82 panie. Nasza najmłodsza zawodniczka w gwiazdkowym turnieju – Magda Budnik, na 89 zawodniczek startujących w kategorii dzieci z rocznika 2008 i młodszych, zajęła 42 miejsce.

2019-11-30

Sobota, pierwszy dzień turnieju. W Gliwicach na planszach wśród 62 zawodników w kategorii młodzik stanęli nasi chłopcy; Marcin Jabłoński, Mateusz Jankowski i Filip Hornik. W walkach grupowych najlepiej wypadł Mateusz zdobywając najwięcej bo +8 punktów wygrywając 4 z 5 walk, Marcin zdobył +2 punkty (wygrane 3 z 5 walk), Filip -8 punktów (1 wygrana, 4 przegrane). W dalszym etapie, po pierwszych walkach pucharowych o 1/64 finału odpadł Filip. Mateusz i Marcin wygrali pierwsze walki pucharowe, jednak kolejne w 1/32 finału już przegrali (Marcin 9:12, Mateusz 8:12). Ostatecznie Mateusz zajął wysokie 19 miejsce, Marcin 26 miejsce, Filip 52 miejsce. Pierwsze miejsce zdobył Szymon Wojciechowski z Kmicic Częstochowa.  Jutro walczą nasze dziewczyny !

Koniecznie musimy również odnotować sukces pana Roberta Budnika, naszego zawodnika w kategorii „Dinozaurów”. Pan Robert spośród 26 zawodników startujących w turnieju zdobył 8 miejsce !

.

Wyniki – Gwiazdka ze Szpadą

2019-11-23, Tarnów

XV Turniej Szermierczy dziewcząt i chłopców „Złoty Kasztan”

Magda Budnik – złoty medal w Tarnowie !

Magda Budnik zwyciężyła w tegorocznym XV Turnieju „Złoty Kasztan” ! To już drugi w tym miesiącu złoty medal Magdy po zwycięstwie w III Turnieju „Mieleckie Skrzydła”.

2019-11-16_17, Mielec

III Turniej Mieleckie Skrzydła

Złoty medal Magdy Budnik !

16 i 17 listopada w czasie rozgrywania turnieju w Radlinie, mieliśmy również naszą reprezentację w gościnnym Mielcu na III Turnieju „Mieleckie Skrzydła”. W tym roku reprezentowali nasz Klub Magdalena Budnik i Szymon Painta. Magda i Szymon walczyli w kategorii U10. Magda okazała się najlepsza w swojej kategorii i  zdobyła złoty medal ! Poza Magdą na podium stanęły: 2 miejsce – Paulina Misiak z MKS Gryf Mielec, 3 miejsce Julia Mrozińska z UKS Zawisza Katowice oraz Natalia Ładoś z AZS AWF Wrocław. Wśród chłopców w kategorii U10 nasz Szymon zajął 10 miejsce. Zwyciężył Michał Jędrzejec z Piast Gliwice, 2 miejsce – Alexsaner Szabó z UKS Trójka Radlin, 3 miejsce – Antoni Kosztyła z PTG Sokół 1893 Mielec oraz zawodnik z Węgier Adem Botzheim. W turnieju startowało łącznie 110 zawodniczek i zawodników.

Mieleckie Skrzydła – U10 dziewcząt i chłopców

2019-11-16_17, Radlin

III Puchar Polski Juniorów Młodszych w Radlinie

Kolejny w Radlinie turniej w ramach III Pucharu Polski odbył się  16 i 17 listopada. Naszym reprezentantom nie udało się zdobyć miejsc medalowych. Pierwszego dnia, w walkach mężczyzn reprezentował nas Marcin Jabłoński. Niestety Marcin odpadł po eliminacjach grupowych, ostatecznie zajął 81 miejsce. Pierwsze i drugie miejsce zajęli bracia Urban – Piotr i Paweł z MKS Gryf Mielec. Trzecie miejsce Wiktor Wałach z RMKS Rybnik i Maciej Kaźmierski z MKS Gryf Mielec. Lepiej powiodło się naszym dziewczynom w drugim dniu zawodów. Tosia Halemba zajęła 19 miejsce, Kasia Ślęzak 34 miejsce, Maja Osadnik 37 Miejsce, Marysia Vysotskaya 82 miejsce. Zwyciężyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik, drugie miejsce Gloria Klughardt z UKS MDK Olimp Lublin, trzecie miejsce zajęły Emilia Korkus z Muszkieter Gliwice oraz Alicja Klasik z RMKS Rybnik.

III Puchar Polski Juniorów Młodszych Radlin

2019-11-09_10, Radlin

XX Międzynarodowy Turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z tegorocznego Turnieju w Radlinie medale przywiozły nasze dwie panie:  Tosia Halemba – 3 miejsce w kategorii młodzik oraz Magdalena Budnik – 2 miejsce w kategorii zuchy. Wcześniej – w pierwszym dniu Turnieju, na planszach stanęli chłopcy. W kategorii młodzik reprezentowali nas Mateusz Jankowski oraz Filip Hornik. Mateusz zajął 26 miejsce, Filip 42 miejsce. Zwyciężył Szymon Walkowiak z AZS AWF Wrocław. Liczna była nasza reprezentacja chłopców zuchów: Szymon Painta – 11 miejsce, Igor Lorenz – 14 miejsce, Gabriel Wieszała – 30 miejsce, Oliwier Konieczny – 37 miejsce. W tej kategorii wiekowej chłopców zwyciężył Dominik Masłowski z UKS Olimp Lublin. Drugiego dnia do rywalizacji stanęły dziewczęta: Tosia Halemba i Marysia Vysotskaya w kategorii młodzik oraz Magdalena Budnik i Marzena Kohut w kategorii zuch. Tosia i Magdalena stanęły na podium, Marysia w swojej kategorii zajęła 33 miejsce, a Marzena 36 miejsce. W kategorii młodzik dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Szymańska z Budowlanych Toruń, a w kategorii zuchów Paulina Misiak z MKS Gryf Mielec.

XX Turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej
-
2019-11-03, Rybnik

III Puchar Polski Juniorów w Rybniku

W Rybniku odbył się trzeci w tym sezonie Puchar Polski juniorów w szpadzie. W sobotę rozegrano turniej panów, w niedzielę natomiast rywalizowały szpadzistki. W niedzielnych zawodach zwyciężyła reprezentantka AZS AWF Kraków – Barbara Brych, która w decydującej walce pokonała jednym trafieniem Zofię Janelli (KS Szpada Wrocław) 15:14. Na podium stanęły również Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Michalina Kobylnicka (Piast Gliwice).

W zawodach nie zabrakło też naszych szpadzistek. W siemianowickich barwach walczyły; Aneta Liczberska, Maja Osadnik, Kasia Ślęzak. Maja zajęła 27 miejsce, Aneta 40 miejsce, Kasia 61 miejsce. W turnieju startowały 92 zawodniczki.

III Puchar Polski Juniorów – szpada kobiet
-
2019-10-26, Klagenfurt - Austria

Puchar Europy Kadetów – Klagenfurt, Austria

Bardzo dobre miejsca Mai i Kasi !

Wysokie miejsca wywalczyły nasze zawodniczki Kasia Ślęzak i Maja Osadnik w zakończonym w Klagenfurcie turnieju – Pucharze Europy Kadetów w szpadzie kobiet. Maja zajęła 21 miejsce, Kasia 24 miejsce. To duży sukces naszych zawodniczek; w Pucharze startowało 181 zawodniczek z dwudziestu krajów, w tym 19 Polek.

Bardzo cieszy również pierwsze miejsce – Puchar Europy zdobyła reprezentantka Polski Gloria Klughardt z Olimp Lublin, trzecie miejsce zajęła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik. Alicja Klasik również z RMKS Rybnik zajęła 6 miejsce. W turnieju drużynowym Polska reprezentacja szpadzistek w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Gloria Klughardt – trener Anna Medynska – Tercjak, zdobyły złoty medal i Puchar Europy !

-
2019-10-26_27, Szczecin

XIV Międzynarodowy Puchar Ziem Północnych

Mamy dwa srebrne medale !

W Szczecinie 27 października zakończono XIV Międzynarodowy Puchar Ziem Północnych. W sobotę odbywał się turniej pań, w niedzielę chłopców. Dziewczęta reprezentowały nas w kategoriach U13 – Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya, oraz U10 – Magdalena Budnik. Na podium w swoich kategoriach stanęły Tosia – 2 miejsce oraz Magda – również 2 miejsce. Marysia w kategorii U13 zajęła 19 miejsce. W kategorii U13 zwyciężyła Aleksandra Szymańska (Budowlani Toruń), w kategorii U10 zwyciężyła Agata Hebdowska (UKS Trójka Radlin).

W niedzielę walczyli nasi chłopcy: Mateusz Jankowski (U13), Marcin Jabłoński (U13), Szymon Painta (U10), Igor Lorenz (U10) i Tymon Luczek (U11). Żadnemu z naszych zawodników niestety nie udało się wywalczyć miejsc w finałowej ósemce. Ostatecznie chłopcy zajęli następujące miejsca: w kategorii U13 Marcin – 14 miejsce, Mateusz – 15 miejsce. W kategorii U11  Tymon zajął 25 miejsce, w kategorii U10 Szymon – 20 miejsce, Igor – 16 miejsce. W kategorii U13 chłopców zwyciężył Szymon Walkowiak (AZS AWF Wrocław), w kategorii U10 Dominik Masłowski (UKS MDK Olimp Lublin, a w kategorii U11 Marcin Siwek (KS Szpada Wrocław).

-
2019-10-14, Siemianowice Śl.

Sesja w plenerze

Od kilku lat naszą małą tradycją stało się przygotowanie kalendarza na kolejny rok. W tym roku zdjęcia robiliśmy w naszym michałkowickim parku. Poniżej kilka zdjęć z sesji:

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński
-

2019-10-20, Gliwice

KGHM Tour – II Puchar Polski Juniorów

Pracowite dwa dni mieli w Gliwicach juniorzy. Drugiego dnia zawodów odbyły się walki dziewcząt, w których starowało 101 zawodniczek. W naszych barwach walczyły Aneta Liczberska, Kasia Ślęzak i Maja Osadnik. Po eliminacjach grupowych Kasia była 48, Maja 54. Aneta po walkach w grupach niestety nie awansowała do dalszego etapu. W walkach pucharowych o wejście do 1/32 finału, Kasia zmierzyła się z Aleksandra Czajką z KSz Warszawianka. Tę walkę jednak przegrała 11:15. Na tym samym etapie Maja uległa jednym puntem 14:15 Dominice Jadczak – również zawodniczce KSz Warszawianka. Ostatecznie wyniki naszych pań: Kasia 51 miejsce, Maja 55 miejsce, Aneta 76 miejsce. Puchar Polski Juniorów zdobyła Gloria Klughardt z UKS MDK Olimp Lublin. Drugie miejsce – Barbara Brych z AZS AWF Kraków. Na trzecim miejscu podium stanęły zawodniczki RMKS Rybnik – Kinga Zgryźniak i Alicja Klasik.

-
II Puchar Polski Juniorów – Gliwice
-
2019-10-12_13, Gliwice

KGHM Tour – II Puchar Polski Juniorów Młodszych

Kolejna tura Pucharu Polski, w kategorii Junior Młodszy, odbyła się w Gliwicach. Pierwszego dnia w walkach pań reprezentowały nas Antonina Halemba, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak i Maryia Vysotskaya. Nasze zawodniczki bardzo dobrze wypadły w walkach w grupach i wszystkie pewnie awansowały do kolejnego etapu. Najlepiej powiodło się Tosi, która dotarła do 1/16 finału, gdzie przegrała 10:15 z Karoliną Szymanowską. Maja nie zakwalifikowała się do 1/16 przegrywając pechowo jednym punktem 14:15 z Bernardetą Majgier. Kasia Ślęzak w 1/32 uległa Michalinie Kobylnickiej 10:15. Marysia – nasza najmłodsza zawodniczka w turnieju, po grupach była 65, ale w eliminacji do 1/64 trafiła na Alicję Klasik i przegrała 4:15. Ostatecznie nasze panie zdobyły odpowiednio miejsca: Tosia – 10, Maja – 17, Kasia – 27, Marysia – 54.

Drugiego dnia w walkach chłopców reprezentowali nas Marcin Jabłoński, Mateusz Jankowski i Filip Hornik. Po walkach grupowych odpadli Mateusz i Filip. Marcinowi jako jedynemu z naszych zawodników, udało się po trudnych walkach w grupie awansować do 1/128 finału. Tutaj jednak przegrał 12:15 z Wojciechem Marczakiem. Marcin zajął ostatecznie 75 miejsce, Filip – 84, Mateusz – 94.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Gloria Klughardt z UKS MDK Olimp Lublin, druga była Alicja Klasik z RMKS Rybnik, trzecie Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice) i Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik). Z chłopców najlepszy był Piotr Urban z MKS Gryf Mielec, drugi – Paweł Urban też z MKS Gryf Mielec, trzecie miejsce Krzysztof Bezuch (RMKS Rybnik) i Mikołaj Wesołowski (Piast Gliwice). Łącznie startowało 214 zawodniczek i zawodników.

-
II Puchar Polski Juniorów Młodszych – Gliwice
-
2019-09-28, Szczecin

KGHM Tour – I Puchar Polski Seniorów w szpadzie

W Szczecinie odbył się kolejny turniej w ramach Pucharu Polski, tym razem w kategorii seniorów. Nasza zawodniczka Aneta Liczberska podjęła walkę w tych zawodach, jednak konkurencja była zbyt silna i naszej juniorce nie udało się zająć wysokiej lokaty. W ostatecznej klasyfikacji Aneta zajęła 62 miejsce. Zwyciężyła Aleksandra Zamachowska z AZS AWF Kraków.

-
2019-09-28_29, Wadowice

IV Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice

Tegoroczny Puchar Miasta Wadowice, poza pysznymi kremówkami, dostarczył nam wielu emocji. W kategorii junior młodszy 3 miejsce na podium wywalczyła Maja Osadnik (12:15 w półfinale z Patrycją Radwan). Również wysokie 5 miejsce w tej kategorii zajęła Kasia Ślęzak (w 1/8 finału 6:15 też z Patrycją Radwan). Gratulujemy ! Puchar Wadowic w kategorii junior młodszy zdobyła Patrycja Radwan z KSz Warszawianka.

W kategorii U14 dziewcząt, Tosia Halemba zajęła 5 miejsce (9:12 w 1/8 finału z Weroniką Kozdębą), a Marysia Vysotskaya 14 miejsce (9:12 w 1/16 finału z Alicją Goczoł). Zwyciężyła Liliana Porwoł z RMKS Rybnik.

Chłopcy w kategorii U14 – walczyli Marcin Jabłoński i Mateusz Jankowski. Mateusz niestety odpadł w eliminacjach grupowych i zajął 29 miejsce. Marcin wywalczył 16 miejsce – nie wszedł do 1/8 finału, przegrywając 11:12 z zawodnikiem z Węgier. Złoto zdobył Szymon Wodniak z SKS Grass-Hopper Kalwaria.

W kategorii U10 chłopców; 7 miejsce Szymon Painta, tuż za nim na 8 miejscu Igor Lorenz, natomiast Oliwier Konieczny zajął 17 miejsce. W tej samej kategorii wśród dziewcząt 8 miejsce zajęła Magdalena Budnik, a 24 miejsce Marzena Kohut. Najlepszy z chłopców okazał się Juliusz Śmigielski z UKS Olimp Lublin, a z dziewcząt Agata Hebdowska z UKS Trójka Radlin.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom !

-
IV Turniej o Puchar Wadowic – wyniki kadet, U14, U10
-
2019-09-22, Oborniki Śląskie

KGHM TOUR – I Puchar Polski Juniorów w Szpadzie Dziewcząt i Chłopców

22 września odbyła się kolejna tura walk w szpadzie w ramach Pucharu Polski KGHM TOUR, tym razem miały miejsce walki w kategorii junior. Reprezentowały nas trzy panie; Katarzyna Ślęzak, Maja Osadnik i Aneta Liczberska. Nasze zawodniczki na 96 startujących szpadzistek zajęły następujące miejsca: Katarzyna – 12 miejsce, Aneta – 42 miejsce, Maja – 48 miejsce. Zwyciężyła Zofia Janelli z KS Szpada Wrocław, 2 miejsce Karolina Staszulonek z Piast Gliwice, 3 miejsce Dominika Pawłowska z AZS AWF Warszawa oraz Barbara Brych z AZS AWF Kraków.

Barbara Brych z racji podjęcia studiów w Krakowie, od tego sezonu zmieniła barwy z UKS Wołodyjowski na AZS AWF Kraków. Basiu, dziękujemy Ci za Twój nieoceniony wkład w nasz (i nadal Twój) Klub ! W imieniu trenerów, koleżanek i kolegów oraz wszystkich członków UKS Wołodyjowski gratulujemy Ci zdobycia miejsca na podium i życzymy Ci dalszych sukcesów już pod nową flagą !

-
Oborniki Śląskie – 1 Puchar Polski Juniorów – wyniki dziewcząt
-
2019-09-14, Częstochowa

Kmicic Cup – XVI Międzynarodowy Turniej Szermierczy Młodzików i dzieci do lat 13 lat w szpadzie

Tegoroczny Turniej Kmicic Cup już za nami. W Częstochowie reprezentowali nas młodzicy w składzie; Antonina Halemba, Maryia Vysotskaya, Marcin Jabłoński, Filip Hornik i Mateusz Jankowski. W kategorii młodzik startowały 43 dziewczęta i 47 chłopców. Tosia w pojedynku o półfinał przegrała jednym punktem z Mają Maślanką z UKS Zawisza Katowice, jednak wcześniejsze zwycięstwa zapewniły Tosi ostatecznie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.  Do 1/8 finału niestety nie dostała się Marysia, którą pokonała – ostatecznie srebrna medalistka turnieju – zawodniczka z Czech Valerie Miklendova. Marcin również dobrze sobie radził wygrywając wszystkie walki, aż uległ w walce o półfinał ze zwycięzcą turnieju chłopców – Szymonem Wodniakiem z SKS Grass-Hopper Kalwaria. Spośród naszych dwóch nowych zawodników Filipowi udało się dotrzeć do 1/32 finału, Mateusz odpadł po walkach grupowych. Ostateczna klasyfikacja naszych reprezentantów: Tosia – 5 miejsce, Marysia – 12, Marcin – 5, Filip – 10, Mateusz – 37. Poniżej tabela z pełnymi wynikami dziewcząt i chłopców w kategorii młodzik.

-
XVI Kmicic Cup – wyniki dziewcząt i chłopców w kategorii młodzik

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński

2019-09-07, Oborniki Śląskie

KGHM TOUR – I Puchar Polski Juniorów Młodszych w Szpadzie Dziewcząt i Chłopców

W minioną sobotę 7 września w rozegranym w Obornikach Śląskich Pierwszym Pucharze Polski Juniorów Młodszych, szpadzistki zainaugurowały kolejny sezon turniejów i zawodów szermierczych. Spośród naszych zawodniczek najlepsze miejsce wywalczyła Maja Osadnik zajmując 6 miejsce. Antonina Halemba była 17, Katarzyna Ślęzak 27, a najmłodsza nasza reprezentantka w tym turnieju Maryia Vysotskaya zajęła 90 miejsce.  W zawodach startowały 122 zawodniczki z trzydziestu klubów z całej Polski. Pierwsze miejsce zdobyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik, drugie miejsce – Gloria Klughardt z UKS MDK Olimp Lublin, trzecie miejsce Joanna Kołpa również z UKS MDK oraz Anna Wieczorek z Muszkietera Gliwice. Pierwszy ważny turniej za nami, ale kolejne przed nami – zaczynamy rywalizację w nowym sezonie!

Zdjęcia: UKS Wołodyjowski
-
2019-06-16, Niepołomice

Puchar Żubrów 2019 – Turniej Masters w Niepołomicach

W niedzielę w Niepołomicach odbył się ostatni w tym sezonie turniej Pucharu Żubrów – Turniej Masters. Do finału kwalifikuje się tylko ośmiu zawodników z każdej kategorii wiekowej wyłonionych podczas 3 turniejów eliminacyjnych. W tym gronie znalazło się ośmioro naszych zawodników w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii młodzik dziewcząt nasza Tosia Halemba zajęła 5 miejsce. Zwyciężyła Zuzanna Środa z UKS Sokolnik Kraków. W kategorii dzieci Marysia Vysotskaya zajęła drugie miejsce ! W tej kategorii złoty medal zdobyła Hanna Drozdowska z PTG Sokół 1893 Mielec. Kolejna nasza zawodniczka – Magda Budnik zajęła 5 miejsce w kategorii zuch dziewcząt. W kategorii skrzat chłopców reprezentowało nas pięcioro zawodników. Spośród nich drugie miejsce zajął Igor Lorenz a trzecie Szymon Painta. Pozostali chłopcy zajęli odpowiednio 5 miejsce – Gabriel Wieszała, 6 miejsce – Maciej Budnik i 7 miejsce Oliwier Konieczny.

Puchar Żubrów 2019 Turniej Masters – wyniki
-
2019-06-14, Bytom

Szermierka w nietypowej scenerii

200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki w Bytomiu

W nietypowej miejskiej scenerii zaprezentowali się młodzi szermierze w Bytomiu podczas zorganizowanej przez Operę Śląską w Bytomiu, dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i 74 rocznicy powstania Opery Śląskiej. Nasi szermierze na zaproszenie Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego oraz wspólnie z koleżankami i kolegami z BTS Bytom oraz UKS MOSM MOK nr 1 Bytom, pokazali swoje umiejętności przed publicznością i gośćmi Opery Śląskiej w Bytomiu.

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński, UKS Wołodyjowski
-
2019-06-08_09, Rybnik

Mistrzostwa Polski Młodzików w Rybniku

Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya – Drużynowe Mistrzynie Polski Młodzików 2019 !

Tegoroczne Mistrzostwa Polski rozpoczęły się w sobotę 8 czerwca od rozgrywek indywidualnych dziewcząt i chłopców. Były to ostatnie i najważniejsze zawody w tym sezonie. Rangę turnieju podkreślało odegranie Hymnu Polskiego oraz wciągnięcie na maszt flagi państwowej z udziałem pocztu sztandarowego złożonego z trójki najbardziej utytułowanych zawodników.

Jako pierwsi walki rozpoczęli chłopcy. Zwyciężył Ireneusz Filek z SKS Grass-Hopper Kalwaria, srebrny medal zdobył Hubert Klughardt z UKS Olimp Lublin, brąz zdobyli Maciej Szurlej z KS Szpada Wrocław oraz Paweł Klytta z Piast Gliwice. Nasz reprezentant Marcin Jabłoński niestety nie przeszedł do 1/32 finału i w ostatecznej klasyfikacji zajął 42 miejsce. Startowało 93 zawodników. W walkach indywidualnych dziewcząt uzyskaliśmy następujące wyniki: Antonina Halemba – 10 miejsce, Katarzyna Ślęzak – 19 miejsce, Maryia Vysotskaya – 44 miejsce. Spośród 102 startujących dziewcząt zwyciężyła zawodniczka Budowlanych Toruń – Aleksandra Szymańska, srebrny medal wywalczyła Liliana Porwoł z RMKS Rybnik, a brązowe medale zdobyły Antonina Korduła z RMKS Rybnik oraz Matylda Chorosińska z KSZ Warszawianka.

Natomiast 9 czerwca 2019 r. odbył się turniej drużynowy. I to był nasz dzień ! Drużyna dziewcząt UKS Wołodyjowski w składzie Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak i Maryia Vysotskaya zdobyła złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Młodzików ! Tym samym obroniliśmy tytuł z ubiegłego roku ! W finale nasze dziewczyny pokonały drużynę Budowlanych Toruń w składzie Apolonia Holc, Wiktoria Izdebska, Aleksandra Szymańska i Maja Szymańska. Brązowy medal zdobyła drużyna RMKS Rybnik. Startowały 24 drużyny z całej Polski. To już drugie w tym roku drużynowe złoto dla UKS Wołodyjowski po zdobyciu w marcu br. tytułu Drużynowych Mistrzyń Śląska Juniorów Młodszych. Wielkie gratulacje dla dziewczyn oraz dla pań trenerek Krystyny Rachel-Świrskiej, Marty Halemby i Anny Żurek za wspólną pracę która zaowocowała złotym medalem i tytułem Drużynowych Mistrzyń Polski !

wyniki indywidualne
wyniki drużynowe

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński

2019-06-01_02, Piekary Śląskie

Igrzyska Dzieci w Piekarach Śląskich

Dwa złote medale dziewcząt !

Dwa dni Igrzysk w Piekarach przyniosły nam sporo emocji. Pierwszego dnia, w sobotę, walczyli nasi chłopcy w kategoriach młodzik, dzieci i zuchy. W najstarszej kategorii, Marcin Jabłoński zajął 14 miejsce, odpadając 1 punktem w walce o 1/8 finału z późniejszym srebrnym medalistą wśród młodzików – Augustynem Kapiasem z RMKS Rybnik. Złoty medal zdobył Szymon Walkowiak z AZS AWF Wrocław. Do 1/8 finału nie udało się również wejść pozostałym zawodnikom w kategoriach dzieci i zuchy. W kategorii dzieci Michał Roner zajął ostatecznie 13 miejsce, tuż za nim na 14 miejscu uplasował się Tymon Luczek. Tymon wykazał niezwykłą wolę walki, w pojedynku o 1/16 finału przegrywając początkowo 2 do 7, odrobił straty i zwyciężył 10 do 9 z Gabrielem Sokallą z TS Górnik Radlin.  W kategorii dzieci zwyciężył Piotr Włodarczyk z SKS Grass Hopper Kalwaria. Nasi najmłodsi szermierze – zuchy – Igor Lorenz i Oliwier Konieczny zajęli odpowiednio 22 i 26 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W drugim dniu nasze dziewczyny zdobyły dwa złote medale ! Antonina Halemba zdobyła złoty medal w kategorii młodzik – w walce finałowej pokonała Matyldę Chorosińską z KSZ Warszawianka. Trzecie miejsca zdobyły Zuzanna Wiesner (Muszkieter Gliwice) oraz Emilia Czajka (TS Górnik Radlin). Druga nasza zawodniczka w tej kategorii – Marysia Vysotskaya zdobyła ostatecznie 19 miejsce. Marysia odpadła w walce o 1/16 finału. Drugi dla nas złoty medal zdobyła Magdalena Budnik w kategorii dzieci, pokonując w finale Paulinę Misiak z MKS Gryf Mielec. Trzecie miejsca zdobyły Emma Prina Cerai i Ewa Kwiatkowska – obie z KSZ Warszawianka. Milena Białas uplasowała się na 9 miejscu, natomiast najmłodsza nasza zawodniczka – Marzena Kohut zajęła 32 miejsce.

wyniki chłopców
wyniki dziewcząt

Zdjęcia: UKS Wołodyjowski

2019-05-25_26, Kraków

Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie

W dniach 25 i 26 maja br.  w Krakowie odbyły się Indywidualnie i Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie. Barwy UKS Wołodyjowski reprezentowały Zuzanna Pamuła, Aneta Liczberska, Maja Osadnik i Paulina Sadowska. Dziewczyny podjęły wyzwanie w bardzo wymagającej kategorii wiekowej i indywidualnie zajęły następujące miejsca: 64 – Zuzanna Pamuła, 67 – Aneta Liczberska, 77 – Maja Osadnik, 89 – Paulina Sadowska. W rozgrywkach drużynowych nasze panie zajęły 15 miejsce.

2019-05-25_26, Radlin

XIX Turniej Szermierczy z okazji Dnia Dziecka w Radlinie

Zdobyliśmy trzy medale w Radlinie !

XIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Dziecka oraz XIII Memoriał Pawła Ratajczaka zakończony w niedzielę w Radlinie przyniósł naszym zawodnikom trzy miejsca medalowe. W pierwszym dniu turnieju, w walkach dziewcząt w kategorii młodzik, 3 miejsce zdobyła Antonina Halemba. W tej samej kategorii Kasia Ślęzak zajęła 6 miejsce, pechowo przegrywając 12-11 z Weroniką Kozdębą z Muszkietera Gliwice w walce o półfinał. W kategorii młodzik dziewcząt zwyciężyła Liliana Porwoł z RMKS Rybnik. W kategorii dzieci dziewcząt reprezentowała nas Marysia Vysotskaya zdobywając ostatecznie 6 miejsce, również przegrywając jednym punktem 10-9 z Mają Szymańską z Budowlanych Toruń. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Mróz z PTG Sokół 1893 Mielec. Magdalena Budnik zajęła 8 miejsce w kategorii zuchy, natomiast nasza najmłodsza zawodniczka w turnieju – Marzena Kohut w kategorii skrzat zajęła 7 miejsce. Gratulujemy !

W drugim dniu turnieju walczyło siedmiu naszych zawodników. W najstarszej kategorii – młodzik, Marcin Jabłoński w walce o 1/8 finału przegrał z Pawłem Spandlem 12-5. Marcin zajął ostatecznie 10 miejsce. Zwyciężył Czcibor Partyka z Piast Gliwice. Sukcesem jest 3 miejsce Michała Ronera, który wrócił do walk po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Michał walczył w kategorii zuchy, w tej grupie zwyciężył Błażej Kurowski z Piast Gliwice. Michał przegrał w półfinale z Maciejem Schabem z PTG Sokół 1893 Mielec – zwycięzcą w kategorii zuchy chłopców. Najsilniejsza była nasza reprezentacja w kategorii skrzatów, którzy walczyli pod czujnym okiem pani trener Anny Żurek. W tej kategorii Szymon Painta zdobył 2 miejsce, pozostali chłopcy zajęli odpowiednio: 7 miejsce – Igor Lorenz, 8 miejsce – Gabryiel Wieszała, 11 miejsce – Oliwier Konieczny i 12 miejsce Maciej Budnik. Gratulujemy !

Radlin – wyniki dziewcząt
Radlin – wyniki chłopców

Zdjęcia: UKS Wołodyjowski

2019-05-18, Michałowice

III Puchar Żubrów 2019 w Michałowicach

Jeden srebrny i trzy brązowe medale w Michałowicach !

Tegoroczna trzecia już edycja Pucharu Żubrów zakończona z medalami dla naszych reprezentantów. W kategorii młodzik Antonina Halemba zdobyła 3 miejsce. Złoty medal wywalczyła Patrycja Radwan z KS Szpada Wadowice, drugie miejsce – Kaja Reil z TS Górnik Radlin, trzecie miejsce zdobyły Zuzanna Środa z UKS Sokolnik Kraków oraz nasza Antonina Halemba. Wspaniale radzi sobie Marysia Vysotskaya która zajęła 2 miejsce w kategorii dzieci z roczników 2007-2007. W tej grupie zwyciężyła Laura Misiak z TS Górnik Radlin. Trzecie miejsca zdobyły Hanna Łabuda oraz Hanna Ostrowska, obie z PTG Sokół 1893 Mielec. W młodszych rocznikach dziewcząt i chłopców także mamy powody do zadowolenia; w kategorii zuchy dziewcząt Magda Budnik zajęła 17 miejsce (zwyciężyła Maria Szczurowska z Piast Gliwice). Nasi chłopcy w kategorii skrzat zajęli odpowiednio: Igor Lorenz i Maciej Budnik – 3 miejsce, Szymon Painta 5 miejsce, Oliwier Konieczny 7 miejsce. Złoty medal wśród skrzatów chłopców zdobył Paweł Włodarczyk z SKS Grass-Hopper Kalwaria, drugie miejsce – Michał Kołdrys z UKS Kosynier Gliwice.

III Puchar Żubrów w Michałowicach

Zdjęcia: Anna Żurek i Aleksandra Vysotskaya

2019-05-11_12, Kraków

XVII Międzynarodowy Turniej o Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty

Nasze dziewczyny zdobyły Miecze Zerwikaptur !

Tegoroczny krakowski Turniej o Miecz Zerwikaptur zaliczamy do bardzo udanych.  W walkach indywidualnych w kategorii młodzik dziewcząt zwyciężyła Antonina Halemba, pokonując w walce finałowej Zuzannę Wiesner z Muszkietera Gliwice. Trzecie miejsca w tej kategorii zdobyły Zuzanna Środa (UKS Sokolnik Kraków) oraz Patrycja Peron (UKS Start Opole). Katarzyna Ślęzak również startująca w kategorii młodzik, zdobyła 12 miejsce. Walczyły 43 zawodniczki z Polski, Czech i Ukrainy. Marysia Vysotskaya w kategorii dzieci, po dobrych walkach grupowych zajęła ostatecznie 17 miejsce na 46 zawodniczek. Zwyciężyła zawodniczka z Ukrainy Anna Maksymenko. Srebrny medal wywalczyła Hanna Drozdowska z PTG Sokół 1893 Mielec.

To jednak nie był koniec emocji. W Turnieju drużynowym w kategorii młodzik dziewcząt, nasze panie zdobyły 3 miejsce ! Zwyciężyła drużyna UKS Start Opole w składzie Patrycja Pelon, Patrycja Radwan i Sonia Rup. Drugie miejsce wywalczyła drużyna „Kokodżambo” (SKS Grass Hopper Kalwaria) w składzie Oliwia Garus, Wiktoria Gibas i Antonia Skorczyńska.

W pozostałych kategoriach, nasi zawodnicy i zawodniczki zajęli następujące miejsca: zuchy dziewcząt –  7 miejsce Magdalena Budnik, skrzaty chłopców:  3 miejsce Gabryiel Wieszała, 6 miejsce Igor Lorenz, 9 miejsce Oliwier Konieczny 12 miejsce Maciej Budnik . Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom zdobytych miejsc.

Poniżej tabele z wynikami. Zapraszamy również na nasz profil na facebook.

Turniej o Miecz Zerwikaptur

Zdjęcia: UKS Wołodyjowski

2019-04-30_2019-05-01, Kraków

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Krakowie

W Krakowie trwają rozgrywki sportowe w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Interesujące nas zawody szermiercze w tym wydarzeniu sportowym rozegrano 30 kwietnia i 1 maja br. 30 kwietnia odbyły się walki indywidualne w kategorii kadet dziewcząt. Reprezentowały nas Antonina Halemba i Maja Osadnik. Antonina zajęła 12 miejsce, Maja była 25. W tej kategorii rywalizowały 42 zawodniczki z 18 klubów szermierczych z całej Polski. W walkach indywidualnych zwyciężyła Zofia Janelli z KS Szpada Wrocław, drugie miejsce zdobyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik, trzecie miejsca zdobyły Patrycja Ziętek z BTS Bytom oraz Alicja Klasik z RMKS Rybnik.

1 maja rozegrano turniej drużynowy, startowało 12 drużyn. Nasza drużyna w składzie Antonina Halemba, Maja Osadnik, Paulina Sadowska i Katarzyna Ślęzak zajęła 10 miejsce. Turniej drużynowy wygrała drużyna RMKS Rybnik w składzie Patrycja Frystacka, Alicja Klasik, Liliana Porwoł i Kinga Zgryźniak. Drugie miejsce zdobyła drużyna KS Szpada Wrocław, a trzecie drużyna KSz Warszawianka.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – szpada kadet dziewcząt

2019-04-27_28, Katowice

XII Memoriał Jerzego Janikowskiego w Katowicach

Wracamy z medalami !

W Katowicach odbył się Turniej w ramach XII Memoriału Jerzego Janikowskiego. Pierwszy dzień należał do chłopców, reprezentowali nas zawodnicy w kategorii skrzat. Najlepiej wypadł Szymon Painta zajmując 11 miejsce, pozostali chłopcy w tej kategorii zajęli 28 i 29 miejsce (odpowiednio Gabriel Wieszała i Maciej Budnik). W kategorii chłopców 2006-2007 tym razem nie walczyli nasi reprezentanci, zwyciężył Szymon Wojciechowski z KS Zawisza Czarny, drugie miejsce Szymon Wodniak z SKS Grass-Hopper Kalwaria a brązowe medale zdobyli Szymon Wójtowicz z Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego oraz Karol Danielewski z KSZ Warszawianka.

W drugim dniu nasze dziewczyny zdobyły aż 4 medale ! W kategorii młodzik rocznik 2004-2005, złoty medal zdobyła Maja Osadnik, w tej samej kategorii brązowy medal zdobyła Katarzyna Ślęzak. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Emilia Czajka z TS Górnik Radlin. Kolejny tego dnia złoty medal zdobyła Antonina Halemba w kategorii dzieci 2006-2007, a Maryia Vysotskaya zajęła 13 miejsce (w tej kategorii startowało 40 zawodniczek). W kategorii skrzat dziewcząt srebrny medal zdobyła Magdalena Budnik. Pierwsze miejsce miejsce zdobyła Agata Hebdowska z UKS Trójka Radlin, trzecie miejsca zdobyły Paulina Misiak z MKS Gryf Mielec oraz Ewa Kwiatkowska z KSZ Warszawianka. Nasza druga zawodniczka w tej kategorii – Milena Białas, zajęła 24 miejsce.  Gratulujemy zdobytych medali ! Ponadto, w trakcie turnieju wyłoniono i nagrodzono najlepsze zawodniczki ze Śląska w roczniku 2006-2007. Złoty medal i pierwsze miejsce spośród zawodniczek ze Śląska zdobyła Antonina Halemba ! Marysia Vysotskaya w tym rankingu zajęła 10 miejsce. Więcej szczegółów z turnieju oraz zdjęcia – zapraszamy na nasz profil na facebook. Poniżej tabele z wynikami z kategorii, w których walczyli nasi reprezentanci.

XII Memoriał Jerzego Janikowskiego

2019-04-06_14, Toruń

Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów 2019

Polska drużna na 7 miejscu Mistrzostw Świata w Toruniu !

Zakończyły się Mistrzostwa Świata juniorów i kadetów, które w tym roku odbyły się w Toruniu w dniach od 6 do 14 kwietnia. Jako ostatnie w Mistrzostwach rywalizowały drużyny szpadzistek i szpadzistów. Złoty medal w rywalizacji pań wywalczyły po zaciętym finale dziewczyny z Francji. W decydującym spotkaniu pokonały zespół z Rosji 45:43. Brązowy medal zdobyła drużyna Szwajcarek. Siódme miejsce zajęła drużyna Polek w składzie Barbara Brych (UKS Wołodyjowski), Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica), Alicja Klasik (RMKS Rybnik) i Julia Falińska (KSz Warszawianka). Nasze panie najpierw pokonały zespoły z Chin i Rumunii, jednak na drodze do półfinału stanęły biało-czerwonym Amerykanki. W tabeli 5-8 nasza drużyna przegrała z drużyna z Węgier i na koniec pokonała reprezentację Czech. Wielkie gratulacje dla naszych pań !

Mistrzostwa Świata – wyniki drużynowe pań

źródło: Polski Związek Szermierczy

2019-04-13_14, Rybnik

Mistrzostwa Śląska Młodzików 2019

Zdobyliśmy wicemistrzostwo drużynowo dziewcząt i dwa brązowe medale !

Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi reprezentanci w tegorocznych Mistrzostwach Śląska Młodzików w Rybniku. W pierwszym dniu walczyły nasze dziewczyny. W walkach indywidualnych 3 miejsce i brązowy medal zdobyła Katarzyna Ślęzak ! Bardzo dobrze walczyła również Antonina Halemba zdobywając 6 miejsce. Najmłodszą naszą zawodniczką w tej kategorii była Marysia Vysotskaya która zajęła 24 miejsce indywidualnie walcząc w wyższej niż swoja kategorii. Mistrzynią Śląska dziewcząt w walkach indywidualnych została Liliana Porwoł z RMKS Rybnik, srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Śląska wywalczyła Emilia Czajka z TS Górnik Radlin, trzecie miejsce zdobyły Zuzanna Wiesner z Muszkieter Gliwice i nasza Kasia Ślęzak.

Bardzo  cieszy wynik naszej drużyny dziewcząt w składzie Katarzyna Ślęzak, Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya. Dziewczyny zdobyły srebrny medal i tytuł Drużynowych Wicemistrzyń Śląska Młodzików !  Drużynowymi Mistrzyniami Śląska została drużyna Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna RMKS Rybnik.

W drugim dniu Mistrzostw, Marcin Jabłoński nie pozostał koleżankom dłużny i zdobył brązowy medal w walkach indywidualnych ! Tytuł Mistrza Śląska w walkach indywidualnych zdobył Czcibor Partyka z Piast Gliwice, srebrny medal wywalczył Paweł Klytta również z Piast Gliwice. Trzecie miejsce zdobyli Jakub Szóstek z TS Górnik Radlin i nasz Marcin Jabłoński. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom !

Mistrzostwa Śląska Młodzików 2019 – wyniki

Zdjęcia: UKS Wołodyjowski

2019-04-13_14, Rybnik

XIX Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Rybnik Cup”

Pierwsze miejsce Magdaleny Budnik w kategorii zuchy dziewcząt !

Złoty medal w kategorii zuchy dziewcząt zdobyła nasza zawodniczka Magdalena Budnik ! Gratulujemy.  Magda jako jedyna reprezentowała nasz klub w kategorii zuchów dziewcząt. W kategorii dzieci chłopców reprezentował nas Adam Skwara. Adam ostatecznie zajął 32 miejsce, mimo dobrego początku przegrał walkę o 1/16 finału. Nasze zuchy tym razem nie wywalczyły wysokich miejsc; Szymon Painta był 27 a Gabriel Wieszała zajął 29 miejsce.

Rybnik Cup 2019 – wyniki

2019-04-07, Warszawa

Warszawska Syrenka 2019

Dziewczyny na medal !

Pięknie walczyły nasze dziewczyny w tegorocznym turnieju „Warszawska Syrenka”! Antonina Halemba w kategorii młodzik dziewcząt (2005-2006)  zdobyła 2 miejsce, a Maryia Vysotskaya w kategorii dzieci dziewcząt (2006-2007) zajęła 3 miejsce ! Gratulujemy wspaniałego sukcesu i zdobytych medali ! W kategorii młodzik dziewcząt zwyciężyła Cecylia Cieślik z PKSZERM Warszawa, trzecie miejsce zdobyły Matylda Chorosińska KSz Warszawianka oraz Patrycja Radwan z KS Szpada Wadowice. W kategorii dzieci zwyciężyła Martyna Mróz z PTG Sokół 1893 Mielec, drugie miejsce wywalczyła Oliwia Janeczek z Muszkieter Gliwice, trzecie miejsce obok naszej Marysi zajęła Maja Szymańska zawodniczka Budowlanych Toruń. Zdjęcia z dekoracji są na naszym profilu na facebook, a poniżej tabela z wynikami w kategorii w której walczyły nasze zawodniczki.

Warszawska Syrenka 2019 – wyniki dziewcząt dzieci i młodzik

2019-03-30, Krzeszowice

II Puchar Żubrów

4 naszych zawodników na podium w Krzeszowicach !

Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci w II edycji Pucharu Żubrów w Krzeszowicach. 1 miejsce w kategorii młodzik dziewcząt zdobyła Antonina Halemba, 3 miejsce w kategorii dzieci dziewcząt – Maryia Vysotskaya, 3 miejsce w kategorii zuchy dziewcząt – Magdalena Budnik, 2 miejsce w kategorii skrzaty chłopców – Igor Lorenz. Gratulujemy zdobytych medali !

Pozostali nasi zawodnicy również zajęli dobre miejsca: Tymon Luczek – 21 w kategorii zuchy, w kategorii skrzaty chłopców 5, 6, 7 i 8 miejsce odpowiednio zajęli Maciej Budnik, Oliwier Konieczny, Gabriel Wieszała, Szymon Painta. Szczegółowe wyniki turnieju w kategoriach w których walczyli nasi zawodnicy zawiera tabela poniżej.

II Puchar Żubrów Krzeszowice – wyniki

2019-03-24, Siemianowice Śląskie

Dziękujemy za turniej

Tegoroczne zawody szermiercze w Siemianowicach Śląskich zakończone. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przygotowanie tegorocznych zawodów; Prezydentowi miasta za patronat nad zawodami, wszystkim gościom i kibicom, obsłudze zawodów, sędziom, naszym paniom za przygotowanie i prowadzenie bufetu, ekipie technicznej. Dziękujemy szczególnie zawodnikom i trenerom którzy swoją obecnością uświetnili nasz turniej. Dziękujemy za przybycie do naszego miasta, dziękujemy za emocje i zapraszamy w przyszłym roku !

UKS Wołodyjowski

-
2019-03-23_24, Siemianowice Śląskie

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych 2019

Drużyna dziewcząt UKS Wołodyjowski Mistrzyniami Śląska Juniorów Młodszych !

Bardzo pozytywnie zakończył się dla nas Drużynowy Turniej Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt rozgrywany 23 marca. Nasza drużyna w składzie Antonina Halemba, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak i Paulina Sadowska po emocjonujących walkach zdobyła złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzyń Śląska Juniorek Młodszych ! Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Śląska wywalczyła 1 drużyna Pałacu Młodzieży w Katowicach, brązowy medal zdobyły dziewczyny z 1 drużyny RMKS Rybnik. W rozgrywkach drużynowych walczyło 11 drużyn. Tytuł Drużynowych Mistrzów Śląska Juniorów Młodszych w szpadzie chłopców wywalczyła drużyna AZS AWF Katowice w składzie Jan Bulandra, Robert Buśko, Radosław Jędrzejczyk, Krzysztof Palędzki. Drugie miejsce 1 drużyna RMKS Rybnik w składzie Krzysztof Bezuch, Sebastian Mandrysz i Wiktor Wałach. Brązowy medal zdobyła 1 drużyna Piasta Gliwice w składzie Piotr Migas, Kamil Olejniczak, Wojciech Rzyczniak.

Przed turniejem drużynowym dziewcząt i chłopców, odbyły się zmagania indywidualne. Indywidualną Mistrzynią Śląska Juniorów Młodszych została Patrycja Frystacka z RMKS Rybnik, srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Śląska Juniorów Młodszych zdobyła Bernadeta Majgier z Piast Gliwice, brązowy medal wywalczyły Julia Pieszur z AKS Mikołów oraz Emilia Jaroszek z Pałacu Młodzieży Katowice. W walkach indywidualnych najlepszy wynik spośród naszych zawodniczek wywalczyła Maja Osadnik zdobywając 5 miejsce. Antonina Halemba zajęła 13 miejsce , Katarzyna Ślęzak 35 miejsce, Paulina Sadowska 37 miejsce, Karolina Roner 43 miejsce.

Indywidualnym Mistrzem Śląska Juniorów Młodszych został Wojciech Rzyczniak z Piast Gliwice, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Śląska zdobył Wiktor Wałach z RMKS Rybnik. Brązowy medal  zdobyli Jan Bulandra z AZS AWF Katowice oraz Jakub Sikorski z Muszkieter Gliwice. W kategorii junior młodszy wyzwanie podjęli także zawodnicy UKS Wołodyjowski z kategorii młodzik. Startujący w tej kategorii nasi młodzicy Artur Michalik i Marcin Jabłoński zajęli odpowiednio 32 i 33 miejsce.W turnieju startowało łącznie 78 zawodniczek i zawodników.

wyniki indywidualne
wyniki drużynowe

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński

2019-03-23_24, Siemianowice Śląskie

V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie

W minioną niedzielę zakończyły się dwa turnieje organizowane w naszym mieście: V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie oraz Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych. W turnieju o Puchar Prezydenta miasta w szpadzie dziewcząt i chłopców startowało łącznie 85 zawodniczek i zawodników. W kategorii dzieci dziewcząt 1 miejsce zdobyła Hanna Łabuda z PTG Sokół Mielec, 2 miejsce Hanna Drozdowska również z PTG Sokół Mielec, 3 miejsce Wiktoria Jendrzejec z Piast Gliwice oraz Michalina Szymczyk z Muszkieter Gliwice. Nasza zawodniczka Maryia Vysotskaya zajęła 16 miejsce.W kategorii dzieci chłopców zwyciężył Błażej Kurowski z Piast Gliwice, 2 miejsce Franciszek Drobczyk (Piast Gliwice), 3 miejsce Seweryn Gusta także z Piast Gliwice oraz Jeremi Kaczmarczyk z Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego. Nasi chłopcy zajęli dalsze pozycje; Adam Skwara zajął 11 miejsce a Tymon Luczek 14 miejsce. W kategorii zuchy dziewcząt 1 miejsce Agata Hebdowska z UKS Trójka Radlin, 2 miejsce nasza zawodniczka Magdalena Budnik, 3 miejsce Julia Mrozińska z UKS Zawisza Katowice oraz Milena Białas z UKS Wołodyjowski. W kategorii zuchy chłopców zwyciężył Michał Jędrzejec z Piast Gliwice, 2 miejsce Marcin Janosz z UKS Trójka Radlin, 3 miejsce wywalczyli zawodnicy UKS Kosynier Gliwice; Michał Kołdras oraz Wojciech Wójcik. Chłopcy z UKS Wołodyjowski zajęli dalsze miejsca: 10 – Igor Lorenz, 12 Szymon Painta, 15 – Michał Guzy, 16 Maciej Budnik, 17 – Oliwier Konieczny, 18 Gabryś Wieszała.Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom zadanych trafień i wywalczonych miejsc ! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami w załączonej tabeli.

V Turniej Siemianowice Śląskie – wyniki
Zdjęcia: Jarosław Jabłoński
-
2019-03-21_22, Wrocław

42 Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia

Maja Osadnik na 7 miejscu w kategorii U15 !

Tegoroczny turniej Challenge Wratislavia, jak co roku zgromadził setki zawodniczek i zawodników z wielu krajów. Nasz Klub był reprezentowany w kategoriach U15 dziewcząt (Maja Osadnik i Katarzyna Ślęzak), U13 dziewcząt (Antonina Halemba, Karolina Roner i Maryia Vysotskaya) oraz U13 chłopców (Marcin Jabłoński). Bardzo dobre 7 miejsce w kategorii U15 dziewcząt zdobyła Maja Osadnik ! Maja w 1/16 finału zwyciężyła 15:10 w walce z Patrycją Radwan z KS Szpada Wadowice. W 1/8 finału przegrała 15:12 z Cecylią Cieślik z PKSzerm Warszawa. Kasia Ślęzak w 1/64 finału uległa 15:7 w walce z zawodniczką z Ukrainy Sofiią Tverdokhlib i ostatecznie zajęła 39 miejsce. W kategorii U15 zwyciężyła Alicja Klasik z RMKS Rybnik – gratulujemy ! Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka Węgier Diana Demeter, trzecie miejsce obok Cecylii Cieślik wywalczyła również Węgierka Réka Salamon. W kategorii U15 dziewcząt startowało 159 zawodniczek.  W kategorii U13 dziewcząt spośród naszych zawodniczek najwyższe 13 miejsce zajęła Antonina Halemba. Antonina w 1/16 finału przegrała 12:9 z Węgierką Emmą Nagy. Karolina Roner oraz Maryia Vysotskaya po bardzo dobrych walkach w grupach odpadły w 1/128 walk finałowych. Karolina przegrała 12:9 z Annayą Navalekar w Wielkiej Brytanii, podobnie Maryia – przegrała 12:9 z Mają Freireich z Izraela. Ostatecznie Karolina zajęła 65 miejsce, a Maryia 95 miejsce. W kategorii U13 dziewcząt startowało 212 zawodniczek. Zwyciężyła zawodniczka z Izraela Maya Freireich, 2 miejsce zajęła Emma Nagy z Węgier, 3 miejsca wywalczyły zawodniczki z Ukrainy.  Nasz jedyny reprezentant w kategorii U13 chłopców – Marcin Jabłoński, również po wygranych wszystkich walkach w grupie odpadł po walce o 1/128. Marcina 12:7 pokonał zawodnik z Wielkiej Brytanii Tristan Iumineau. W ostatecznej klasyfikacji Marcin zajął 66 miejsce na 222 sklasyfikowanych zawodników. Wśród chłopców zwyciężył Szymon Walkowiak z AZS AWF Wrocław, 2 miejsce – reprezentant Ukrainy Maksym Mykytenko, 3 miejsce Szymon Wodniak z SKS Grass-Hopper Kalwaria oraz Węgier Domonkos Pelle. Gratulacje dla obu Szymonów !

Challenge Wratislavia – tabela wyników
-
2019-03-23_24, Siemianowice Śląskie

Zapraszamy na Turniej Szermierczy w Siemianowicach Śląskich !

V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych

W sobotę i niedzielę 23 i 24 marca 2019 r. w Siemianowicach Śląskich w Hali Kompleksu Sportowego „Michał” odbędą się dwa szermiercze wydarzenia sportowe:

V Ogólnopolski Turniej Szermierczy o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie oraz Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych. W sobotę w obu turniejach będą walczyły dziewczęta, w niedzielę chłopcy. Zapraszamy do zgłaszania zawodników: na V Turniej o Puchar Prezydenta miasta – za pośrednictwem strony Polskiego Związku Szermierczego  (http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3232/#top_static_site), na Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych – na email [email protected]. Oficjalne rozpoczęcie V Turnieju o Puchar Prezydenta miasta odbędzie się w sobotę 23 marca o godzinie 13,50. Początek walk już od godziny 10,00. Zapraszamy zawodników i kibiców do uczestnictwa w zawodach.

Zapraszamy do Siemianowic Śląskich i życzymy miłego pobytu w naszym mieście !

UKS Wołodyjowski

Plakat informacyjny
Komunikat – V Turniej o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie
Komunikat – Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych

2019-03-17, Mikołów

XI Turniej Małego Rycerza w Mikołowie

Marcin Jabłoński zwycięzcą turnieju w kategorii 2006-2007 !

W Mikołowie odbył się XI Ogólnopolski Turniej Małego Rycerza o Puchar Dyrektora MOSiR. W drugim dniu Turnieju starowały zawodniczki i zawodnicy z roczników 2006-2007. W tej kategorii walczyli nasi reprezentanci; Maryia Vysotskaya, Karolina Roner i Marcin Jabłoński. Nasze dziewczyny dotarły do 1/16 finału, Karolina zajęła 10 miejsce, Marysia była 18-ta. W kategorii dziewcząt roczników 2006-2007 startowało 28 zawodniczek, zwyciężyła zawodniczka Budowlanych Toruń – Aleksandra Szymańska. W kategorii chłopców, spośród startujących 18 zawodników, Marcin okazał się najlepszy i w ładnym stylu, zwyciężając duża ilością trafień, zdobył złoty medal ! Gratulacje !

XI Turniej Małego Rycerza – wyniki 2006-2007

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński

2019-03-16, Warszawa

IV Puchar Polski Seniorek w szpadzie kobiet

Nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji w warszawskim Pucharze Seniorek. Nasze reprezentantki, mimo młodszego stażu podjęły walkę z doświadczonymi zawodniczkami. W Pucharze walczyły 134 zawodniczki z Polski, Czech, Litwy, Holandii, Słowacji, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Francji, Finlandii, Wenezueli. W ostatecznej klasyfikacji nasza najlepsza zawodniczka Barbara Brych (junior) zajęła 56 miejsce, Paulina Sadowska (junior młodszy) 99 miejsce, Maja Osadnik (junior młodszy) 102 miejsce.

IV Puchar Polski Seniorek – wyniki
-
2019-03-09, Skawina

I Puchar Żubrów w Skawinie

Nasi zawodnicy na podium w I Pucharze Żubrów.

W rozegranym w minioną sobotę I Pucharze Żubrów w Skawinie, ośmioro naszych zawodników w różnych kategoriach wywalczyło miejsca w pierwszej ósemce. Reprezentowało nas 11 zawodniczek i zawodników. W kategorii Młodzik dziewcząt 3 miejsce wywalczyła Antonina Halemba, wśród chłopców reprezentował nas Marcin Jabłoński który zajął 13 miejsce. Pierwsze miejsce w kategorii młodzik dziewcząt zajęła Patrycja Radwan z KS Szpada Wadowice, a w kategorii chłopców Oliwier Machnik z KKS Kraków. Maryia Vysotskaya w kategorii dzieci zajęła 6 miejsce. W tej kategorii zwyciężyła Laura Misiak z TS Górnik Radlin.

Liczna była nasza reprezentacja w kategoriach zuch i skrzat. W kategorii zuch: 6 miejsce – Magdalena Budnik, 18 miejsce – Tymon Luczek. W kategorii skrzat: 3 miejsce – Szymon Painta i Maciej Budnik, 5 miejsce – Igor Lorenz, 6 miejsce – Oliwier Konieczny, 8 miejsce – Gabriel Wieszała, 9 miejsce – Nikodem Guzy. Gratulujemy zdobytych miejsc i zadanych trafień. Kolejne turnieje z cyklu Puchar Żubrów odbędą się 30 marca w Krzeszowicach oraz 18 maja w Michałowicach.

I Puchar Żubrów w Skawinie – wyniki
Zdjęcia: Jarosław Jabłoński
-
2019-03-08, Siemianowice Śląskie

Dzień Kobiet !

Drogie Panie, Trenerki, Koleżanki, Zawodniczki:

Z okazji Waszego święta przyjmijcie od nas serdeczne życzenia uśmiechu, radości i zadowolenia w życiu prywatnym i zawodowym oraz wielu sukcesów w sportowej rywalizacji. Tą drogą składamy życzenia również wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które w różnej formie wspomagają działalność naszego Klubu.

„Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie.” (Jean-Paul Sartre). Pewnie dlatego my mężczyźni, zapewne nigdy Was nie zrozumiemy, bo któż zrozumie kobiety 🙂  ? Co nie zmienia faktu, że świat bez kobiet byłby strasznie nudny.

Wszystkiego najlepszego !

Mężczyźni i chłopcy z UKS Wołodyjowski

2019-03-02_03, Gliwice

Muszkieter Trophy – Gliwice, 2 i 3 marca 2019 r.

Antonina Halemba i Katarzyna Ślęzak w ósemce najlepszych w kategorii młodzik. Magdalena Budnik 8 miejsce w kategorii Zuchy.

Tegoroczny gliwicki Muszkieter Trophy  już za nami. W tym turnieju nasi reprezentanci walczyli w kategoriach: młodzik chłopców (Marcin Jabłoński), młodzik dziewcząt (Atnonina Halemba, Katarzyna Ślęzak i Karolina Roner), oraz w kategorii Dzieci dziewcząt ( Maryia Vysotskaya). Pierwszego dnia turnieju walczył Marcin Jabłoński. Po dobrych walkach drużynowych dotarł do tabeli 16. W walce o wejście do ósemki zmierzył się z Ireneuszem Filkiem i przegrał 12:7. Ostatecznie Marcin zdobył 12 miejsce. Spośród chłopców najlepszy był Hubert Klughardt (UKS Olimp Lublin), drugie miejsce zdobył Paweł Klytta (Piast Gliwice), trzecie miejsce wywalczyli Augustyn Kapis (RMKS Rybnik) i Wojciech Marczak (SKS Flesz Świdnica). Walczyło 60 zawodników.

W niedzielę walczyły panie. W kategorii młodzik dziewcząt Antonina Halemba zdobyła 6 miejsce (w walce o wejście do półfinału przegrała 12:7 z Cecylią Cieślik), 7 miejsce również należało do nas – wywalczyła je Katarzyna Ślęzak (w walce o półfinał walczyła z Patrycją Radwan – Patrycja zwyciężyła 12:10). Nieco gorzej wypadła Karolina, która w tabeli 32 zmierzyła się z późniejszą zwyciężczynią Cecylią Cieślik (12:4 dla Cecylii). Karolina uplasowała się na 28 miejscu. W kategorii młodzik zwyciężyła Cecylia Cieślik (PKSzerm Warszawa), srebrny medal – Joanna Kołpa (UKS Olimp Lublin), brązowy medal – Liliana Porwoł (RMKS Rybnik) i Patrycja Radwan (KS Szpada Wadowice). Startowało 58 zawodniczek.

W kategorii dzieci dziewcząt nasza Marysia Vysotskaya, po udanych walkach grupowych przegrała w tabeli 32 z Hanną Łabudą 10:8. Ostatecznie Marysia zdobyła 19 miejsce wspólnie z Nikolą Niesyn z SKS Flesz Świdnica. W tej kategorii startowało 77 zawodniczek. Zwyciężyła Alicja Goczał (SKS Grass Hopper Kalwaria), drugie miejsce – Magda Ratyna (Muszkieter Gliwice), trzecie miejsce – Laura Misiak (TS Górnik Radlin) oraz Martyna Mróz (PTG Sokół Mielec).

W kategorii zuchy dziewcząt reprezentowały nas Magdalena Budnik i Milena Białas. Magdalena zdobyła wysokie 8 miejsce, Milena tym razem wywalczyła 28 miejsce. W kategorii zuchy walczyło 51 dziewcząt. Zwyciężyła Maria Ciszczoń z PTG Sokół Mielec, drugie miejsce – Maria Szczurowska z UKS Kosynier Gliwice, a trzecie miejsce zdobyły Kinga Smolarczyk również z UKS Kosynier Gliwice oraz Lena Furman z KS Cracovia 1906. Gratulujemy naszym zawodniczkom zdobytych miejsc.

Muszkieter Trophy – wyniki
-
2019-03-02, Gliwice

Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadzie kobiet – Gliwice, 2 marca 2019 r.

W Gliwicach 2 marca br. odbyły się Mistrzostwa Śląska juniorów w szpadzie kobiet. W turnieju indywidualnym startowały 34 zawodniczki, a barwy UKS Wołodyjowski reprezentowały cztery dziewczyny; Maja Osadnik, Zuzanna Pamuła, Paulina Sadowska i Aneta Liczberska. Naszym zawodniczkom nie udało się wejść do punktowanej ósemki. Najwyższe miejsce wywalczyła Aneta zdobywając 12 miejsce, kolejne 13 miejsce wywalczyła Zuzanna Pamuła, Maja Osadnik była 16, a Paulina uplasowała się na 26 miejscu. Zwyciężyła zawodniczka UKS Piast Gliwice – Karolina Staszulonek.  Drugie miejsce – Katarzyna Knapik z DOSIR Sokolnia Chorzów, trzecie miejsce – Ewa Kawencka z Piast Gliwice oraz Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik. Po walkach indywidualnych odbył się turniej drużynowy. Drużyna UKS Wołodyjowski zdobyła 5 miejsce na 9 startujących drużyn. Najlepszą drużyną okazała się drużyna Piast Gliwice. Gratulujemy medalistkom i nagrodzonym zawodniczkom. Poniżej tabele z wynikami.


Szpada kobiet indywidualnie
Szpada kobiet drużynowo
Zdjęcia: Jarosław Jabłoński
-
2019-02-28, Foggia, Włochy

Mistrzostwa Europy juniorów w szpadzie kobiet – Foggia, 28 luty 2019 r.

W zakończonych w dniu dzisiejszym Mistrzostwach, Polskę reprezentowały: Alicja Klasik (RMKS Rybnik), Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica), nasza zawodniczka Basia Brych oraz Julia Falińska (KZS Warszawianka). Spośród naszych reprezentantek najlepsza była Alicja Klasik zdobywając wysokie 12 miejsce, kolejna Polka w klasyfikacji – Dominika Pawłowska zdobyła 14 miejsce. Barbara Brych uplasowała się na 31 miejscu, natomiast Julia Falińska na 60 miejscu. Mistrzowski tytuł wywalczyła reprezentantka Włoch Federica Isola, srebrny medal zdobyła Rosjanka Evgeniya Zaharkova, a trzecie miejsce wywalczyły Rosjanka Manana Saumova oraz reprezentantka Szwecji Elvira Martensson. W Mistrzostwach walczyło 79 zawodniczek.

W turnieju drużynowym który odbył się 2 marca, reprezentacja Polski w składzie: Barbara Brych (UKS Wołodyjowski), Julia Falińska (KSz Warszawianka), Alicja Klasik RMKS Rybnik), Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica), zajęła 10 miejsce na 17 startujących drużyn. Zwyciężyła drużyna z Rosji.


Mistrzostwa Europy Juniorów, Foggia – klasyfikacja generalna
Zdjęcie: https://www.facebook.com/szermierka.rybnik
-
2019-02-24, Kraków

III Puchar Polski Seniorów w szpadzie kobiet, Kraków 24 luty 2019 r.

Barbara Brych na 13 miejscu w III Pucharze Polski Seniorów.

W niedzielę w Krakowie odbył się III Puchar Polski Seniorów w szpadzie kobiet. Nasz klub reprezentowały Barbra Brych, Maja Osadnik, Zuzanna Pamuła i Paulina Sadowska. Basia po rundzie grupowej została rozstawiona na 18 miejscu. Wygrała dwie pierwsze walki: z zawodniczką z Venezueli Scarly Ballester 15:2 oraz z Angeliką Marszołek 15:4 i weszła do najlepszej ósemki turnieju. Tu nasza zawodniczka trafiła na Magdalenę Piekarską i musiała uznać jej wyższość, ale przegraną do 11 trafień walkę uważamy za udaną. Basia zajęła ostatecznie 13 miejsce.
Nieco gorzej poszło pozostałym zawodniczkom, ponieważ zakończyły turniej na etapie rundy kwalifikacyjnej zajmując kolejno miejsca: Maja – 60 miejsce, Zuzanna – 69 miejsce, Paulina – 81 miejsce. Pani trener Krystyna Rachel-Świrska podkreśla, że jest bardzo zadowolona z występu swoich zawodniczek w tym turnieju. Dziewczyny odważnie stanęły do rywalizacji i nabyły cennego doświadczenia. Na wyniki w kategorii Seniora przyjdzie czas. Poniżej klasyfikacja generalna walk indywidualnych.

III Puchar Polski Seniorów – wyniki indywidualne
-
2019-02-23, Foggia, Włochy

Mistrzostwa Europy kadetów w szpadzie kobiet – Foggia, 23 luty 2019 r.

Alicja Klasik z RMKS Rybnik brązową medalistką Mistrzostw Europy !

Dobre wiadomości z Włoch – reprezentantka Polski Alicja Klasik z RMKS Rybnik zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetek w szpadzie kobiet. Reprezentację Polski w tych Mistrzostwach stanowiły: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik), Karolina Staszulonek (Piast Gliwice), Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław) oraz Gloria Klughardt (UKS MDK Olimp Lublin). Alicja Klasik w walce półfinałowej uległa Rosjance Annie Liakhovej 15:9. Złoty medal wywalczyła Węgierka Eszter Muhari, druga była Anna Liakhova a trzecie miejsce wraz z Alicją podzieliła kolejna zawodniczka z Węgier, Lili Buki. Tuż za czołową ósemką na 9 miejscu sklasyfikowana została Karolina Staszulonek (Piast Gliwice), 22 miejsce zajęła Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław), Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) zajęła 59 miejsce. Walczyło 100 zawodniczek.  W Foggi nie startowały zawodniczki UKS Wołodyjowski. Gratulacje dla Alicji i jej trenera pana Artura Fajkisa oraz dla całej reprezentacji Polski !

Aktualizacja 27-02-2019. 2019-02-25, Foggia, Włochy

Brązowy medal dla polskiej drużyny w Foggi !

Drużynowa reprezentacja Polski w składzie Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Zofia Janelli i Karolina Staszulonek wywalczyła brązowy medal. Polki do ćwierćfinału awansowały po wysokim zwycięstwie nad Brytyjkami, w kolejnym meczu po zaciętej walce pokonały Izraelki 45:44. W półfinale nasze zawodniczki nie zdołały wygrać z późniejszymi złotymi medalistkami Węgierkami. Zwyciężyły w walce o trzecie miejsce z reprezentacja Rosji. Srebrny medal wywalczyły Ukrainki.

Klasyfikacja generalna
Zdjęcia https://www.facebook.com/szermierka.rybnik
2019-02-16_17, Dijon, Francja

Puchar Świata Juniorów w szpadzie kobiet w Dijon

14 miejsce Barbary Brych w Pucharze Świata !

16 i 17 lutego w Dijon we Francji odbył się Puchar Świata Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Nasz kraj reprezentowały cztery panie: Barbara Brych (UKS Wołodyjowski), Ewa Kawencka (Piast Gliwice), Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica) oraz Wiktoria Skrzypczak (AZS AWF Warszawa). Spośród Polek indywidualnie najwyższe miejsce wywalczyła Basia Brych zdobywając wysokie 14 miejsce ! Pozostałe panie zajęły odpowiednio 44 miejsce Ewa Kawencka, 70 miejsce Dominika Pawlikowska, 105 miejsce Wiktoria Skrzypczak. Konkurencja była mocna, zwyciężyła reprezentantka Węgier Tamara Gnam. Drugie miejsce zdobyła Rosjanka Anastazja Soldatova, trzecie miejsce Alessandra Bozza z Włoch oraz Rosjanka Evgeniya Zharkova. W Pucharze w walkach indywidualnych startowały 132 zawodniczki.  17 lutego odbyły się walki drużynowe. Nasza reprezentacja zdobyła 9 miejsce na 16 walczących drużyn.

Szpada kobiet – klasyfikacja generalna
Szpada kobiet – tabela 16
Szpada kobiet – tabela 128
-
2019-02-10, Kraków

Puchar Europy Kadetów w szpadzie dziewcząt i chłopców.

Kraków, 9-10 luty 2019 r.

W Krakowie zakończył się Puchar Europy Kadetów rozgrywany w dniach 9 i 10 lutego. Barwy UKS Wołodyjowski reprezentowały dziewczyny w składzie Maja Osadnik, Antonina Halemba, Paulina Sadowska oraz Katarzyna Ślęzak. Konkurencja była bardzo silna, nasze panie tym razem niestety nie wywalczyły wysokich lokat i zajęły odpowiednio następujące miejsca; Maja 137, Antonina 139, Paulina 177, Katarzyna 179.  Puchar Europy wywalczyła reprezentantka Ukrainy Dariia Sadova. Srebrny medal zdobyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik. Serdecznie gratulujemy ! 5 miejsce zdobyła Zofia Janelli z KS Szpada Wrocław, Alicja Klasik również z RMKS Rybnik wywalczyła 12 miejsce. Gratulujemy !

Puchar Europy Kadetów, Kraków – wyniki kobiet
-
2019-02-07, Siemianowice Śląskie

Siemianowicka Gala Sportu 2019.

Prezydent Rafał Piech uhonorował siemianowickich sportowców, trenerów i działaczy sportowych.

7 lutego 2019 r. w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji odbyło się po raz piaty, tradycyjne spotkanie Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie ze sportowcami z naszego miasta. Wyróżniający się sportowcy zostali nagrodzeni i wyróżnieni za osiągnięcia w roku 2018. Oprócz sportowców, Prezydent nagrodził również trenerów, popularyzatorów sportu oraz osoby zasłużone dla rozwoju sportu w Siemianowicach Śląskich. W tym roku nagrody dla sportowców osiągających wysokie wyniki sportowe w kategorii seniorów oraz dla trenerów odebrało łącznie 15 osób, wyróżnienia za sukcesy w kategoriach juniorskich i młodzieżowych oraz w kategoriach masters, za pracę szkoleniową, a także za całokształt działalności na rzecz danej dyscypliny sportu prezydent miasta Rafał Piech wyróżnił 65 sportowców. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się również zawodnicy UKS Wołodyjowski; Barbara Brych – indywidualna Mistrzyni Polski Juniorów, oraz nasza drużyna złotych medalistek Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w kategorii młodzik w składzie Antonina Halemba, Maja Osadnik, Karolina Roner, Katarzyna Ślęzak. Nagrody dla trenerów otrzymały również nasze panie trenerki, Krystyna Rachel-Świrska oraz Marta Halemba. Gratulujemy !

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński
2019-02-07, Chorzów

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego.

Barbara Brych wśród nagrodzonych za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 r.

Miło nam również poinformować, że poza nagrodą Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie, nasza zawodniczka została również doceniona przez Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrody marszałka województwa śląskiego przyznawane są za wybitne osiągnięcia sportowe, osobom, które uzyskały najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy mistrzostw Polski. Nagrody przyznaje się wyłącznie zawodnikom – mieszkańcom województwa śląskiego, którzy reprezentowali w danym roku klub sportowy z terenu naszego województwa. Wśród 44 nagrodzonych była  również nasza Basia Brych. Nagrody wręczali marszałek Jakub Chełstowski i Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Gala odbyła się na Stadionie Śląskim. Gratulacje Basiu !

Lista sportowców nagrodzonych przez Marszałka Województwa Śląskiego
Nagrody w dziedzinie sportu 2018 – strona Samorządu Województwa Śląskiego
-
2019-01-19_20, Radlin

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet w Radlinie

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorów dla Barbary Brych !

W Radlinie zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie Kobiet. Nasz Klub reprezentowały: Barbara Brych, Paulina Sadowska, Maja Osadnik, Aneta Liczberska i Zuzanna Pamuła. Basia po raz kolejny okazała się niepokonana i obroniła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów ! W finałowym pojedynku Basia pokonała Alicję Klasik 14:13. Wysokie miejsca  wywalczyły Paulina Sadowska (35 miejsce) i Maja Osadnik – junior młodszy (41 miejsce). Aneta Liczberska uplasowała się na 82 miejscu, a Zuzanna Pamuła była 86. Srebrny medal zdobyła Alicja Klasik zawodniczka RMKS Rybnik, trzecie miejsce Gloria Klughardt (UKS Olimp Lublin) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice). Gratulujemy Basi mistrzowskiego tytułu, a pozostałym zawodniczkom zdobytych miejsc. W turnieju indywidualnym startowało 99 zawodniczek.

W drugim dniu zawodów odbyły się walki drużynowe. Drużyna UKS Wołodyjowski w składzie Barbara Brych, Aneta Liczberska, Maja Osadnik i Paulina Sadowska, zajęła 13 miejsce. Zwyciężyła tym samym zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Juniorów – drużyna RMKS Rybnik w składzie Patrycja Frystacka, Alicja Klasik, Beata Pękała, Kinga Zgryźniak. Srebro zdobyła drużyna SKS Flesz Świdnica, trzecie miejsce wywalczyły dziewczyny z Piast Gliwice. Gratulujemy ! W turnieju drużynowym startowało 18 drużyn.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/szermierka.rybnik
2019-01-11_13, Kalwaria Zebrzydowska

Puchar Europy Kadetów w szpadzie kobiet w Bratysławie

W dniach 11-13 stycznia odbyły się pierwsze w tym roku zawody szermiercze. W Bratysławie reprezentowały nas Maja Osadnik i Antonina Halemba. Dziewczyny walczyły w wyższej kategorii zdobywając cenne doświadczenie na europejskim poziomie. Maja zdobyła 205 miejsce, Antonina była 268. Zwyciężyła Rosjanka Ella Minnullina. Alicja Klasik z RMKS Rybnik wywalczyła 11 miejsce. W klasyfikacji drużynowej, drużyna Polska 3 z Mają Osadnik zajęła 31 miejsce, natomiast drużyna Polska 5 zajęła 54 miejsce. Startowało 305 zawodniczek indywidualnie oraz 62 drużyny.

https://www.fencingtimelive.com/events/results/9450C2DA764048E0A387ECF4559E7672/#_top_static_site

Puchar Europy Kadetów wyniki indywidualne
Puchar Europy Kadetów wyniki drużynowe
-
2019-01-11_13, Kalwaria Zebrzydowska

VI Turniej o Puchar miasta Kalwaria Zebrzydowska

Paulina Sadowska i Michał Roner na podium !

11-13 stycznia w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się VI Turniej o Puchar miasta Kalwaria Zebrzydowska. W tym turnieju pięcioro naszych reprezentantów wywalczyło miejsca w pierwszej ósemce. Pierwsze w tym roku miejsca na podium wywalczyła Paulina Sadowska zdobywając 3 miejsce w kategorii U17 junior młodszy, oraz Michał Roner zdobywając 2 miejsce w kategorii U10 dzieci. Pozostali nasi zawodnicy wywalczyli w swoich kategoriach następujące miejsca: 6 miejsce Maryia Vysotskaya (U12 dzieci), 6 miejsce Maciej Budnik (U9 zuchy), 7 miejsce Karolina Roner (U15 młodzik), 10 miejsce (U10 zuchy) Magdalena Budnik, 13 miejsce (U15 młodzik) Marcin Jabłoński, 18 miejsce (U12 dzieci) Adam Skwara.

VI Turniej – Kalwaria Zebrzydowska

2019-01-01, Siemianowice Śląskie

Szczęśliwego Nowego 2019 Roku !

W imieniu Zarządu Klubu UKS Wołodyjowski, naszym sympatykom, trenerom, zawodnikom i rodzicom, miłośnikom szermierki oraz wszystkim ludziom dobrej woli,  życzymy wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2019 Roku; zdrowia, spełnienia marzeń, sukcesów na planszach, w szkole, w życiu osobistym. Obyśmy się spotkali wszyscy na kolejnych zawodach i turniejach w 2019 roku!

Zarząd UKS Wołodyjowski