2022-12-10_11, Heidenheim, Niemcy

Puchar Europy Kadetów

Polska drużyna na podium !

Drużyna 1 polskich szpadzistek zajęła 3 miejsca w drużynowym turnieju Pucharu Europy Kadetów w Heidenheim ! W składzie pierwszej drużyny która stanęła na podium walczyły Magda Ratyna (Piast Gliwice), Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski), Laura Misiak (TS Górnik Radlin) oraz Liliana Porwoł (RMKS Rybnik). Druga polska drużyna zajęła 4 miejsce w składzie: Karolina Charkiewicz (PKSzrem Warszawa), Aleksandra Szymańska (Toruńska Szkoła Szermierki), Oliwia Janeczek (Piast Gliwice) oraz Alicja Goczał (SKS GRASS-HOPPER KALWARIA). Zwyciężyła drużyna węgierska, drugie miejsce wywalczyły Niemki. W turnieju indywidualnym nasza zawodniczka Antonina Halemba zajęła wysokie 26 miejsce na 225 zawodniczek.  Pierwsze trzy miejsca na podium wywalczyły zawodniczki z Węgier. https://pzszerm.pl/pek-w-heidenheim-nasze-szpadzistki-na-podium/

.

.

Puchar Europy Kadetów – wyniki indywidualne
Puchar Europy Kadetów – wyniki drużynowe

.

2022-12-03_04, Gliwice

26 Turniej „Gwiazdka ze szpadą”

26 turniejem „Gwiazdka ze Szpadą” praktycznie kończymy szermiercze zmagania w 2022 roku. Na gliwickich planszach nasi zawodnicy rywalizowali w kategoriach  dzieci 2010-2011 oraz młodzik. Wśród chłopców w kategorii 2010-2011 najlepszy wynik osiągnął Szymon Painta zajmując wysokie 7 miejsce. W tej samej kategorii Mikołaj Białas zajął 30 miejsce a Piotr Jarosz 43. W kategorii młodzik Ksawery Guzy zajął 54 miejsce. W drugim dniu w rywalizacji dziewcząt w kategorii 2010-2011: Maja Malecka zajęła 16 miejsce, Dagmara Michel 33 i Zuzanna Kłobusek 37. W kategorii młodzik dziewcząt Magdalena Budnik zajęła 12 miejsce a Magdalena Szudeja 56 miejsce. Więcej informacji na stronie PZSzerm: https://pzszerm.pl/gwiazdka-ze-szpada-w-gliwicach-wyniki/

.

26 Turniej Gwiazdka ze Szpadą

.

2022-11-26_27, Opole

Turniej Piastów Opolskich

Pierwsze miejsce naszej drużyny chłopców !

W Opolu odbył się zorganizowany przez UKS Start Opole Pierwszy Turniej Piastów Opolskich. W ramach turnieju szpadziści rywalizowali w walkach indywidualnych o puchar prezydenta miasta Opole, a w walkach drużynowych o puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Wspaniale zaprezentowali się nasi chłopcy w kategorii U11 w walkach drużynowych zdobywając Pierwsze miejsce ! Drużynę stanowili; Mikołaj Białas, Yehor Karyuchenko, Igor Lorenz i Szymon Painta. Był to debiut i pierwsze zwycięstwo drużyny w tym składzie. Drugie miejsce zajęła drużyna RMKS Rybnik, trzecie PKSzerm Warszawa. Ale to nie jedyne sukcesy. Dzień wcześniej w indywidualnych walkach Yehor Karyuchenko zdobył pierwsze miejsce w kategorii U10. W kategorii U10 dziewcząt Olga Rambiert zajęła 8 miejsce. W kategorii U12 chłopców na trzecim miejscu podium stanął Igor Lorenz a Szymon Painta zajął 7 miejsce. W tej samej kategorii Mikołaj Białas zajął 28 miejsce a Nikodem Guzy 31 miejsce. W kategorii U14 chłopców Ksawery Guzy zajął 10 miejsce.

.

.

I Puchar Piastów Opolskich – turniej indywidualny

.

I Puchar Piastów Opolskich – turniej drużynowy

.

2022-11-12_13, Rybnik

III Puchar Polski Juniorów Młodszych

Trzecie miejsce Marcina Jabłońskiego !

W Radlinie odbył się ostatni Puchar Polski Juniorów Młodszych z cyklu Pucharów KGHM Tour. W sobotnim turnieju dziewcząt startowały nasze dwie zawodniczki Antonina Halemba i Magdalena Budnik. Tosia zajęła 22 miejsce przegrywając w 1/32 awans do dalszych rozgrywek z Aleksandrą Szymańską z Toruńskiej Szkoły Szermierki. Magda przegrała z Oliwią Janeczek również w 1/32 finału i ostatecznie zajęła dobre 29 miejsce. Zwyciężyła Aleksandra Szymańska (Toruńska Szkoła Szermiercza), drugie miejsce Liliana Porwoł z RMKS Rybnik, trzecie miejsca Oliwia Garus z SKS Grass-Hopper Kalwaria i Laura Misiak z TS Górnik Radlin.

13 listopada okazał się dla nas szczęśliwym dniem: w turnieju chłopców nasz Marcin Jabłoński wywalczył 3 miejsce i stanął na podium wraz z Janem Zalewskim z KS Szpada Wrocław. Puchar Polski i pierwsze miejsce wywalczył Filip Krochmalski z PKSZerm Warszawa, a drugie Błażej Kurowski z Piast Gliwice . Mateusz Jankowski nasz drugi zawodnik w tym turnieju dotarł do eliminacji finałowych, jednak w 1/64 finału przegrał walkę z Igorem Grzelakiem z SKS Flesz Świdnica. Mateusz zajął 42 miejsce. W III Pucharze Polski juniorów młodszych rywalizowało 91 dziewcząt oraz 87 chłopców.

.

III Puchar Polski Juniorów Młodszych – Rybnik

.

.

2022-11-05_06, Szczecin

XVIII Puchar Ziem Północnych

W Szczecinie odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziem Północnych. Wśród licznych zawodników nie zabrakło też naszych szermierzy. A nie wracamy ze Szczecina z pustymi rękami: Igor Lorenz wywalczył 1 miejsce w kategorii U12 a Magdalena Budnik 3 miejsce w kategorii U14 ! W kategorii kadet nasza zawodniczka Maryia Vysotskaya zajęła 7 miejsce. Małgorzata Budnik w kategorii U10 zajęła 11 miejsce a Maciej Budnik był 27 w kategorii U12.

.

Turniej Szermierczy o Puchar Ziem Północnych

.

.

2022-11-05_06, Rybnik

III Puchar Polski Juniorów KGHM Tour

W Rybniku zakończono rywalizację juniorów w ramach III Pucharu Polski. W szpadzie pań zwyciężyła Oliwia Tercjak z AZS Wratislavia Wrocła, drugie miejsce zdobyła Gloria Klughardt z AZS AWF Kraków, trzecie miejsca wywalczyły zawodniczki Piast Gliwice Magda Ratyna i Anna Wieczorek. W finałowej ósemce na 6 miejscu uplasowała się nasza Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak zajęła 24 miejsce. Rywalizowało 70 szpadzistek. W szpadzie mężczyzn Marcin Jabłoński zajął 49 miejsce a Mateusz Jankowski 63 miejsce. Zwyciężył Antoni Socha z PKSzerm Warszawa, drugie miejsce Piotr Urban z AZS AWF Kraków, trzecie miejsca Ireneusz Filek z SKS Grass Hopper Kalwaria oraz Wiktor Wałach z AZS AWF Katowice.

.

.

III Puchar Polski Juniorów – Rybnik

.

2022-10-29_30, Bytom

Turniej szermierczy o Puchar Bytomia

Równolegle z Mistrzostwami Śląska Juniorów na bytomskich planszach odbywał się Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Puchar Bytomia. W tym turnieju nasi reprezentanci wywalczyli trzy brązowe medale: Olga Rambiert w kategorii U10, Magdalena Budnik w kategorii U14 oraz Igor Lorenz w kategorii U12. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 13 Małgorzata Budnik w U10, 24 Zuzanna Kłobusek w U12, 6 Antoni Cieślak i 10 Igor Cieślak w U9, 5 Yehor Karyuchenko w U10. W kategorii chłopców U12: Szymon Painta 14, Mikołaj Baran 25, Mikołaj Białas 28, Patryk Mazur 37, Nikodem Guzy 43, Piotr Jarosz 47. W kategorii U14; Mateusz Ślęzak 16, Oskar Świetlik 29 oraz Łukasz Nawrat 30.

.

.

Turniej Szermierczy o Puchar Bytomia

.

2022-10-29_30, Bytom

Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie

W Bytomiu odbyły się organizowane przez Bytomskie Towarzystwo Szermiercze Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. W walkach indywidualnych kobiet Maja Osadnik zajęła 14 miejsca,  Katarzyna Ślęzak 19 miejsce. W szpadzie mężczyzn; Marcin Jabłoński zajął 10 miejsce,  Mateusz Jankowski 20 miejsce. Wśród pań zwyciężyła Alicja Klasik z RMKS Rybnik, drugie miejsce Kinga Zgryźniak również RMKS Rybnik, trzecie miejsca Anna Wieczorek z Piasta Gliwice i Patrycja Frystacka z RMKA Rybnik. Mistrzem Śląska został natomiast Błażej Kurowski z Piast Gliwice, drugie miejsce Paweł Klytta też z Piast Gliwice, trzecie miejsca wywalczyli Mikołaj Puchała z WLKS Kmicic Częstochowa i Wiktor Wałach z AZS AWF Katowice.

.

.

Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie

.

2022-10-28, Klagenfurt, Austria

Puchar Europy w szpadzie kobiet i mężczyzn U17

W Klagenfurt w Austrii bardzo dobre wyniki wywalczyli polskie szpadzistki i szpadziści: https://pzszerm.pl/grad-medali-dla-polski-w-klagenfurcie/ Jest też w tym sukcesie nasz udział – nasza jedyna reprezentantka Antonina Halemba w rywalizacji indywidualnej zajęła 61 miejsce na 196 startujących zawodniczek. W rywalizacji drużynowej natomiast Tosia walczyła w składzie zwycięskiej drużyny !

Pierwszy dzień zawodów był udany dla naszej reprezentacji ale to drugiego dnia Polska pokazała prawdziwą siłę. W finale rywalizacji drużynowej szpadzistek spotkały się dwa biało-czerwone zespoły! Polska 1 pokonała Polskę 2, a na dodatek trzecia z naszych drużyn zajęła 4. lokatę . W Polska 1 walczyły Magda Ratyna, Oliwia Janeczek, Antonina Halemba i Laura Misiak, drugą naszą reprezentację tworzyły Alicja Goczał, Karolina Charkiewicz, Liliana Porwoł i Aleksandra Szymańska natomiast w drużynie Polska 3 znalazły się Karolina Nieczkowska, Zuzanna Jarosz, Oliwia Garus i Maja Szymańska. Piąte miejsce zajęli nasi szpadziści (Polska 1). Polacy po zaciętym spotkaniu ulegli Włochom 2, którzy później dopiero w finale ulegli kolegom z pierwszej reprezentacji. W składzie polskiego zespołu walczyli Szymon Wojciechowski, Seweryn Gusta, Bartosz Kuźnik i Szymon Walkowiak.

.

.

Puchar Europy U17 Klagenfurt – szpada kobiet indywidualnie

.

Puchar Europy U17 Klagenfurt – szpada kobiet drużynowo

.

2022-10-22_23, Gliwice

II Puchar Polski Juniorów

Kolejne bardzo dobre wieści z Gliwic ! W II Pucharze Polski Juniorów KGHM Tour w szpadzie kobiet w Gliwicach 22 października, Maja Osadnik wywalczyła trzecie miejsce ! W finałowej ósemce miejsce ósme wywalczyła Antonina Halemba. Nasza trzecia zawodniczka Katarzyna Ślęzak zajęła 44 miejsce. Również 44 miejsce zajął Marcin Jabłoński w drugim dniu zawodów w szpadzie mężczyzn. W szpadzie kobiet zwyciężyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik. Drugie miejsce zajęła Alicja Klasik a trzecie obok Mai Cecylia Cieślik z PKSzerm Warszawa. W szpadzie mężczyzn zwyciężył Szymon Wojciechowski z WLKS Kmicic Częstochowa, drugie miejsce Piotr Urban z AZS AWF Kraków, trzecie miejsca wywalczyli Wiktor Wałach również z AZS AWF Kraków oraz Antoni Socha z PKSzerm Warszawa.

.

.

II Puchar Polski Juniorów Gliwice

.

2022-10-15_16, Gliwice

II Puchar Polski Juniorów Młodszych

Bardzo dobre wieści z Gliwic; w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych KGHM Tour rozegranym w Gliwicach w dniach 15 i 16 października, Antonina Halemba zdobyła srebrny puchar ! Zwyciężyła Magda Ratyna z Piasta Gliwice, trzecie miejsca zdobyły Karolina Charkiewicz z PKSzerm Warszawa oraz Alicja Goczoł z SKS Grass-Hopper Kalwaria. W turnieju nie zabrakło też naszych chłopców; Marcin Jabłoński zajął 25 miejsce a Mateusz Jankowski 64 miejsce. Pierwsze miejsce w szpadzie chłopców zdobył Szymon Wojciechowski z WLKS Kmicic Częstochowa, drugie miejsce Tymoteusz Huwer z RMKS Rybnik, trzecie miejsca Maciej Szubstarski z KSz Warszawianka oraz Seweryn Gusta z Piasta Gliwice. Kolejne zmagania w turnieju juniorów za tydzień.

.

II Puchar Polski Juniorów Młodszych Gliwice

.

2022-10-08_09, Radlin

XXIII Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Medalowo spisali się nasi szermierze w Radlinie. Dwa miejsca na podium zdobyli nasi juniorzy młodsi; Marcin Jabłoński 1 miejsce i Mateusz Jankowski 3 miejsce ! Brązowy medal zdobyła również Magdalena Budnik w kategorii młodzika 2009-2010. Ponadto w szpadzie kobiet:  w kategorii zuchy 2013-2014 Olga Rambiert 5 miejsce, Małgorzata Budnik 10 miejsce. W kategorii 2011-2012 Zuzanna Kłobusek 15 miejsce, a w kategorii junior młodszy Maryia Vysotskaya zajęła 12 miejsce. Wśród chłopców w kategorii zuchy 2013-2014: Antoni Cieślak 22 miejsce, Igor Cieślak 25 miejsce. W kategorii dzieci 2011-2012 Igor Lorenz 11 miejsce, Mikołaj Białas 12 miejsce i Szymon Painta 19 miejsce.

.

XXIII Turniej szermierczy w Radlinie

.

2022-10-09, Budapeszt, Węgry

Puchar Europy Kadetów

Reprezentacja polskich szpadzistów w kategorii juniora młodszego wzięła udział w Pucharze Europy U17, który rozegrany został w Budapeszcie. 269 zawodniczek stanęło do walki o zwycięstwo w rywalizacji dziewcząt. Zwyciężyła Ukrainka Anna Maksymenko. Drugie miejsce wywalczyła Szwajcarka Magda Maiga, a trzecie miejsce wywalczyły Węgierka Blanka Nagy i Harriet Hillier z Wielkiej Brytanii. Ta ostatnia pozbawiła miejsca w półfinale Oliwię Janeczek (Piast  Gliwice) wygrywając z nią tylko jednym trafieniem (11:10). Oliwia ostatecznie uplasowała się na ósmej pozycji. Tuż za ćwierćfinałem znalazły się Magda Ratyna (Piast Gliwice) na 9 miejscu i Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.) na 10 miejscu. Alicja Goczał (SKS Grass-Hopper Kalwaria) sklasyfikowana została na miejscu 16.

.

Puchar Europy Kadetów w szpadzie kobiet – Budapeszt

2022-10-01_02, Wadowice

VI Turniej o Puchar Miasta Wadowice

Dwa miejsca medalowe wywalczyli nasi zawodnicy w VI Turnieju o Puchar Miasta Wadowice. W kategorii U9: Yehor Karyuchenko 1 miejsce, Olga Rambiert 6 miejsce. W kategorii U11: Igor Lorenz 3 miejsce, Szymon Painta 5 miejsce, Mikołaj Białas 14 miejsce, Maja Malecka 34 miejsce. W kategorii U14 młodzików Magda Budnik zajęła 11 miejsce. Maryia Vysotskaya w kategorii junior młodszy zajęła 7 miejsce.

.

VI Turniej o Puchar Miasta Wadowice

.

2022-09-24_25, Kraków

Turniej o Miecz Longinusa Podbipięty

W Krakowie odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej w Szpadzie „O Miecz Longinusa Podbipięty” Memoriał Wojciecha Rydza. W pierwszym dniu w walkach chłopców nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca; w kategorii 2009-2010 Ksawery Guzy 20 miejsce. W kategorii 2011-2012; Igor Lorenz 9, Yehor Karyuchenko 18, Szymon Painta 21, Mikołaj Białas 28, Mikołaj Baran 32, Piotr Jarosz 33, Nikodem Guzy 35.

Drugiego dnia turnieju, w walkach dziewcząt w kategorii junior młodszy Maryia Vysotskaya zajęła 2 miejsce, a Olga Rambiert 3 miejsce w kategorii zuchy 2013-2014 ! W kategorii dzieci 2011-2012 Maja Malecka zajęła 14 miejsce, Zuzanna Kłobusek 22 i Kalina Bandulet 29 miejsce.

.

XVIII Turniej o Miecz Longinusa Podbipięty

2022-09-17_18, Częstochowa

I Puchar Polski Juniorów i Turniej Kmicic CUP

Bardzo dobre wyniki w Pierwszym Pucharze Polski Juniorów w Częstochowie; Antonina Halemba wywalczyła trzecie miejsce wraz z Cecylią Cieślik z PKSzerm Warszawa. Zwyciężyła Gloria Klughardt z AZS AWF Kraków, drugie miejsce Alicja Klasik z RMKS Rybnik. Maja Osadnik zajęła 19 miejsce, Kasia Ślęzak 25 miejsce. Nie poszczęściło się niestety naszym męskim reprezentantom, chłopcy nie przeszli eliminacji grupowych; Marcin Jabłoński zajął 65 miejsce, Mateusz Jankowski zajął 70 miejsce. Równolegle z Pucharem Polski rozgrywano Turniej Kmicic CUP dzieci i młodzików do lat 13. W turnieju dziewcząt: w kategorii 2009-2010 Magda Budnik 6 miejsce, Zuzanna Żegolewska 33 miejsce. W kategorii 2011-2012 Maja Malecka 18 miejsce, Dagmara Michel 34 miejsce. W turnieju chłopców: w kategorii 2009-2010 Ksawery Guzy 27 miejsce, Mateusz Ślęzak 30 miejsce. W kategorii 2011-2012 Igor Lorenz 8 miejsce, Yehor Karyuchenko 18 miejsce i Nikodem Guzy 18 miejsce.

.

Pierwszy Puchar Polski Juniorów

.

Kmicic CUP Turniej dzieci i młodzików

2022-09-10_11, Katowice

I Puchar Polski Juniorów Młodszych – srebrny Puchar dla Tosi !

Równolegle z turniejem w Mielcu, w Katowicach w hali AWF Katowice, rozegrano pierwszy Puchar Polski U17 z cyklu KGHM Tour w szpadach. W rywalizacji chłopców startowali dwaj nasi zawodnicy; Mateusz Jankowski i Marcin Jabłoński. W pierwszej edycji Pucharu Polski Marcin zajął 37 miejsce, a Mateusz 40 miejsce. Puchar wywalczył Szymon Wojciechowski z WLKS Kmicic Częstochowa. Rywalizowało  93 szermierzy. W niedzielę rywalizowały panie, a w śród nich nasze zawodniczki Antonina Halemba i Magda Budnik. Tosia zakończyła turniej na drugim miejscu podium ! Po zaciętej finałowej walce z Lilianą Porwoł z RMKS Rybnik, Tosia uległa Lilianie tylko jednym punktem 15:14 zdobywając srebrny Puchar. Magda w tej trudnej rywalizacji zajęła 93 miejsce. Pierwsza trójka w szpadzie dziewcząt to: Liliana Porwoł (RMKS Rybnik), Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski), Magda Ratyna i Maria Szczurowska (obie z Piasta Gliwice). Gratulujemy !

Krótka relacja wideo z zawodów: https://www.youtube.com/watch?v=MrnGUh1O_ko

.

Pierwszy Puchar Polski Juniorów Młodszych

.

.

Trzeba w tym miejscu dodać, że w nasza zawodniczka Maryia Vysotskaya nie została dopuszczona do rywalizacji w zawodach krajowych przez Polski Związek Szermierczy tylko z racji posiadania obywatelstwa białoruskiego. Decyzję tę uważamy za krzywdzącą dla naszej koleżanki, gdyż Maria od początku swojego pobytu w Polsce (od 2014 roku) jest zawodniczką UKS Wołodyjowski i reprezentuje polskie barwy. Przypadek Marii był opisywany na portalu Interia https://sport.interia.pl/aktualnosci-sportowe/news-trzy-noce-przeplakane-nietypowy-przypadek-marysi-wysockiej,nId,6061792 . Informowaliśmy również o tym na naszym profilu na facebook 7 czerwca. Interweniowaliśmy w tej sprawie i liczyliśmy, że po wakacjach Polski Związek Szermierczy zmieni swoją decyzję. Tak się jednak nie stało. Maria złożyła już dokumenty o uzyskanie polskiego obywatelstwa, co otworzy jej drogę do uczestnictwa w szermierczej rywalizacji. Trzymamy kciuki !

2022-09-11, Mielec

V Turniej „Mieleckie Skrzydła”

Po wakacyjnej przerwie zaczynamy drugie półrocze w szermierczej rywalizacji. W Mielcu nasi młodsi zawodnicy uczestniczyli w V Turnieju „Mieleckie Skrzydła”. W kategorii U-10 zwyciężył nasz zawodnik, reprezentant Ukrainy – Yehor Karyuchenko. Yehor walczył również w starszej kategorii wiekowej U-11, gdzie zajął 12 miejsce, tuż za za swoim klubowym kolegą Mikołajem Białasem. Szymon Painta w tej kategorii zajął 14 miejsce. W finałowej ósemce chłopców U-11 najlepsze 7 miejsce wywalczył Igor Lorenz.

.

V Turniej Mieleckie Skrzydła

2022-07-09_29 Kraków-Hamburg-Bordeaux

Pasja Łączy – Projekt Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

W lipcu razem z zawodnikami z zaprzyjaźnionych klubów T.S. Górnik Radlin , AZS AWF Kraków, WLKS Kmicic Częstochowa oraz UKS Start Opole, uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym projekcie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Mottem Projektu jest hasło „Pasja Łączy”. W ramach tego Projektu przybliżyliśmy szermierkę naszym nowym znajomym z Niemiec oraz Francji, w rewanżu poznaliśmy uroki piłki nożnej oraz jazdy na deskorolkach. Projekt składał się z trzech etapów, z których każdy odbywał się w innym mieście. I tak poznawaliśmy się w Krakowie, zaprzyjaźniliśmy się w Hamburgu, a w Bordeaux byliśmy już jak rodzina. To był wspaniały czas który wspólnie spędziliśmy. Na pamiątkę tych pięknych wakacji mamy wspomnienia i zdjęcia:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=BTu3HlE0_9o

https://mega.nz/folder/RPAnSbCI#_3fIoNsrG_TgDDoa82BB2w

https://www.youtube.com/watch?v=PYQecY8fAcA&feature=youtu.be 

Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

🇵🇱 Pierwsza z trzech części trójstronnego projektu między Polską, Niemcami i Francją odbyła się w Krakowie w dniach od 9 do 15 lipca 2022. Spotkanie to zostało zorganizowane przez TSG Bergedorf z Hamburga, UKS Wołodyjowski z Siemianowic Śląskich oraz Le Hangar – Darwin Sporting Club z Bordeaux. Udany pierwszy tydzień wydarzenia odbył się pod hasłem: „Leidenschaft verbindet / Pasja łączy / La passion relie“. W Krakowie młodzi ludzie z Polski i Niemiec spotkali się, aby wspólnie, w ramach sportu i zabawy, sprawdzić, jakie korzyści klub sportowy może przynieść dzielnicy miasta. W trakcie projektu uprawiali szermierkę, jeździli na deskorolkach w Parku Lotników Polskich, a na koniec przedstawili wspólnie przygotowaną choreografię.

Projekt naszego logo: Aneta Liczberska we współpracy z Martą Halembą:

2022-06-19, Niepołomice

Puchar Żubrów – Turniej Masters

Ostatni przed wakacjami turniej szermierczy – Turniej Masters Pucharu Żubrów, zakończyliśmy medalowo. Nasi zawodnicy zdobyli 5 medali; jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe. Olga Rambiert – 1 miejsce U9, Bartosz Skiba – 2 miejsce U10, Magdalena Budnik – 3 miejsce U12, Yegor Karyuchenko – 3 miejsce U10, Antoni Cieślak – 3 miejsce U9, Maja Malecka – 5 miejsce U10 i Igor Lorenz – 6 miejsce U12.

.

Puchar Żubrów – Turniej Masters

2022-06-11_12, Gliwice

VIII Igrzyska Dzieci w Gliwicach

Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy w VIII Igrzyskach Dzieci który odbył się w Gliwicach. Złote medale wywalczyli Yehor Karyuchenko w kategorii zuchy oraz Magdalena Budnik w kategorii dzieci 2010-2011. Igor Lorenz kontynuując dobrą passę z Wrocławia, wywalczył brązowy medal w kategorii 2010-2011. Łukasz Nawrat w kategorii Młodzik zajął 21 miejsce, Ksawery Nos (kategoria zuchy) –  22 miejsce, Mateusz Ślęzak (dzieci 2010-2011) – 9 miejsce. Drugiego dnia zawodów dziewczęta UKS Wołodyjowski zajęły miejsca; Olga Rambiert (zuchy) – 7 miejsce, Emilia Michel (zuchy) – 25 miejsce. Oraz w kategorii dzieci 2010-2011: Paulina Próba 34 miejsce, Dagmara Michel 38 miejsce i Zuzanna Żegolewska 41 miejsce.

.

VIII Igrzyska Dzieci – Gliwice

2022-06-10, Wrocław

Challenge Wratislavia 2022

Srebro Igora w kategorii U11 !

Igor Lorenz nasz reprezentant w prestiżowych międzynarodowych zawodach szermierczych Challenge Wratislavia zdobył srebrny medal w kategorii U11 ! Brawo Igor ! Drugi nasz zawodnik walczący w barwach Ukrainy Yehor Karuchenko zajął 17 miejsce.

.

Challenge Wratislavia – szpada chłopców U11

2022-05-28_29, Radlin

Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Dziecka

Mistrzostwa Śląska Młodzików 2022

Turniej z okazji Dnia Dziecka
Mistrzostwa Śląska Młodzików 2022

2022-05-26, Siemianowice Śląskie

Siemianowicka Gala Sportu 2022

26 maja w Parku Tradycji w Michałkowicach odbyła się Gala Sportu. Na corocznej uroczystości z udziałem Prezydenta miasta pana Rafała Piecha oraz zaproszonych gości, Prezydent nagradza najlepszych siemianowickich sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych za wysokie osiągnięcia sportowe w 2021 r., była również nasza drużyna dziewcząt w składzie Antonina Halemba, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak i Maryia Vysotskaya oraz panie trenerki Krystyna Rachel-Świrska i Marta Halemba. Poniżej kilka zdjęć. Relację video z uroczystości można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/qVuRhIk-7vA 

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński

2022-05-14_15, Katowice

XIV  Memoriał Jerzego Janikowskiego

XIV Memoriał – wyniki

2022-05-07, Koszyce Wielkie

III Puchar Żubrów

Dwa złote medale w Koszycach

W Koszycach Wielkich pod Tarnowem odbył się trzeci turniej szermierczy z cyklu Pucharu Żubrów. „Puchar Żubrów” Puchar Żubrów – Puchar Żubrów (puchar-zubrow.pl) jest cyklem turniejów szermierczych skierowanych do najmłodszych adeptów tej dziedziny sportu. Prawo startu mają tutaj dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zawody maja charakter ogólnopolski a także międzynarodowy. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich w turnieju uczestniczyli również zawodnicy ze Słowacji i Ukrainy. W cyklu 4 turniejów, turniej w Koszycach był ostatnim przed finałowym rozstrzygnięciem pomiędzy najlepszymi ósemkami z całego cyklu, który odbędzie się na zamku w Niepołomicach.  W koszyckim turnieju nasi reprezentanci zdobyli dwa złote medale; Olga Rambiert wywalczyła złoto w kategorii U9, a Yegor Karyuchenko w kategorii U 10. Kolejne miejsca zajęli; w kategorii U9: Antoni Cieślak 6, Igor Cieślak 9, Małgorzata Budnik 11. W kategorii U10: Bartosz Skiba 5, Mikołaj Białas 13. W kategorii U11: Magdalena Budnik 6, Igor Lorenz 14, Szymon Painta 17, Ksawery Guzy 18, Oliwier Konieczny 20, Patryk Mazur 30, Nikodem Guzy 41, Mikołaj Baran 44, Dagmara Michel 30, Zuzanna Żegolewska 31. W kategorii młodzików U 14, Łukasz Nawrat zajął 28 miejsce.

III Puchar Żubrów – Koszyce Wielkie

2022-05-01, Praga – Czechy

ČEZ CUP II 2022 Praha

Złoty medal Igora, piąte miejsce Nikodema w Pradze !

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy na turnieju szermierczym w Pradze który odbył się 1 maja. W finałowej ósemce znalazło się aż 4 zawodników z Polski – dwóch z UKS Wołodyjowski i dwóch z RMKS Rybnik. W kategorii U11 Igor Lorenz zdobył złoty medal, a Nikodem Guzy zajął bardzo dobre 5 miejsce. Z polskich zawodników na podium stanął również Filip Forajter z RMKS Rybnik, a jego kolega klubowy Adam Ziętkiewicz zajął 6 miejsce. Gratulujemy !

ČEZ CUP II 2022 PRAHA – U11

2022-04-29_30, Białystok

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – „Podlaskie 2022”

Wicemistrzostwo naszej drużyny dziewcząt !

Wspaniała wiadomość z XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Podlaskie 2022” – nasza drużyna dziewcząt w składzie Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak i Maryia Vysotskaya zdobyła srebrny medal w zawodach drużynowych. Złoto wywalczyła drużyna TS Górnik Radlin w składzie Emilia Czajka, Zuzanna Jarosz i Laura Misiak. Trzecie miejsce drużyna KSz Warszawianka w składzie Maria Ciszczoń, Melania Prina Cerai, Patrycja Radwan i Maria Wilanowska. To już drugie miejsce na podium naszej drużyny dziewcząt w tym roku, po zdobyciu tytułu Mistrzyń Śląska w marcu br. Rywalizowało dwanaście drużyn. Gratulacje dla dziewczyn i dla pani trener Krystyny ! Dzień wcześniej w walkach indywidualnych Antonina Halemba zajęła 18 miejsce, Maryia Vysotskaya 19 miejsce, Katarzyna Ślęzak 26 miejsce. Zespołowo jednak nasze panie są bardzo trudnym przeciwnikiem.

Tegoroczna XXVIII Olimpiada odbywa się w dniach od 29 marca do 27 maja w łącznie siedmiu miejscowościach. Gospodarzem tegorocznych zawodów oraz jednocześnie patronem honorowym jest Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorem Podlaska Federacja Sportu przy współpracy z podlaskimi okręgami związków sportowych. Patronat honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki , Polski Komitet Olimpijski, Fundacja Lotto. https://ukswolodyjowski.pl/wp-content/uploads/2022/05/XXVIII-Ogolnopolska-Olimpiada-Mlodziezy-w-Sportah-Halowych.pdf

XXVIII Olimpiada Młodzieży – szermierka kobiet

2022-04-26, Warszawa

IV Puchar Polski Seniorów z cyklu KGHM TOUR w szpadzie kobiet

IV Puchar Polski Seniorów – szpada kobiet indywidualnie

2022-04-23, Krzeszowice

II Puchar Żubrów

23 kwietnia w Krzeszowicach odbył się II Turniej z cyklu Puchar Żubrów. Z Krzeszowic nasi zawodnicy przywieźli pięć medali; dwa złote i trzy brązowe. Złote medali zdobyły dziewczęta: Magdalena Budnik w kategorii U11 i Olga Rambiert w kategorii U9. Brązowe medale zdobyli: w kategorii U10 Maja Malecka i Yehor Koryuchenko. Antoni Cieślak wywalczył 3 miejsce w kategorii U9. Ponadto w finałowej ósemce Oliwier Konieczny wywalczył 8 miejsce w kategorii U11, a  Małgorzata Budnik 6 miejsce w kategorii U9. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: U11: Paulina Próba 24, Zuzanna Żegolewska 27, Dagmara Michel 35, Igor Lorenz  i Nikodem Guzy 12, Ksawery Guzy 21, Mateusz Ślęzak 22, Szymon Painta 27, Oskar Świetlik 30. W kategorii U10: Bartosz Skiba 10, Mikołaj Białas 23. W kategorii U9 Igor Cieślak zajął 10 miejsce. Czekamy na III Turniej.

II Puchar Żubrów – Krzeszowice

2022-04-09_10, Rybnik

Rybnik CUP 2022

Dwa brązowe medale zdobyły nasze zawodniczki w tegorocznym turnieju Rybnik CUP: Magdalena Budnik w kategorii dzieci 2010-2011 oraz Zuzanna Kłobusek w kategorii zuchy 2012 i młodsi. Gratulujemy ! Szczegółowe wyniki do zapoznania poniżej.

Rybnik CUP 2022

2022-04-02, Warszawa – AZS AWF Kraków

https://www.facebook.com/szermierkaazskrakow/

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szpadzie kobiet i mężczyzn

Wspaniałe wyniki osiągnęły zawodniczki AZS AWF Kraków, w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w szpadzie kobiet i mężczyzn. W turnieju indywidualnym Barbara Brych zdobyła złoty medal, a Aleksandra Pernach brazowy medal wraz z Weroniką Janicką z AZS AWF Katowice. Srebrny medal wywalczyła Dominika Pawłowska z AZS AWF Warszawa. W turnieju drużynowym który odbył się 3 kwietnia, drużyna pań w składzie;  Barbara Brych, Gloria Klughardt, Aleksandra Pernach oraz Julia Politowska zdobyła złoty medal ! Wspominamy o tym wydarzeniu i cieszymy się sukcesem obu pań, ponieważ Barbara Brych oraz Aleksandra Pernach przez wiele lat były zawodniczkami UKS Wołodyjowski i trenowały pod okiem pani Krystyny Rachel-Świrskiej. Zatem jest to też sukces pani trener Krystyny, co oczywiście nie umniejsza powodu do dumy i radości dla zespołu AZS AWF Kraków oraz obecnego trenera pana Radosława Zawrotniaka. Gratulujemy sukcesu !

.

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców – szpada kobiet

Zdjęcia: Polski Związek Szermierczy, AZS AWF Kraków

2022-04-02, Skawina

I Puchar Żubrów

2 kwietnia w Skawinie odbył się I Turniej z cyklu Puchar Żubrów. Był to już 11 turniej z tego cyklu. Nasi zawodnicy wywalczyli 5 miejsc na podium; Igor Lorenz zajął 2 miejsce w kategorii U11, w tej samej kategorii wiekowej dziewcząt 3 miejsce zajęła Magdalena Budnik, w kategorii dzieci U10 chłopców 2 miejsce zajął Bartosz Skiba, a 3 miejsce nasz nowy zawodnik Yegor Karyuchenko. Wśród dziewcząt w kategorii U 9 Olga Rambiert zajęła 3 miejsce. Poza miejscami medalowymi nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: w kategorii młodzik U14 Łukasz Nawrat 35 miejsce. Chłopcy U11: Szymon Painta 13, Oliwier Konieczny 28, Mateusz Ślęzak 31, Nikodem Guzy 33, Patryk Mazur 35, Oskar Świetlik 38, Piotr Jarosz 40, Ksawery Guzy 49, Mikołaj Baran 57. Dziewczęta U11: Zuzanna Żegolewska 22, Dagmara Michel 30, Paulina Próba 38. Chłopcy U10: Mikołaj Białas 20. Dziewczęta U10: Emilia Michel 14. Chłopcy U9: Antoni Cieślak 5, Igor Cieślak 9. Dziewczęta U9: Małgorzata Budnik 7 miejsce.

I Puchar Żubrów – Skawina

2022-03-26_27, Siemianowice Śląskie

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych oraz VII Turniej o Puchar Prezydenta

Najważniejszym dla nas turniejem w tym roku, były zorganizowane przez nasz UKS Wołodyjowski Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych 2022 oraz VII Turniej o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie. Tegoroczne zawody miały szczególny wymiar, gdyż nasz Klub obchodzi 15 lecie istnienia ! Tym bardziej cieszą wyniki naszych zawodników. Największą radość sprawiła drużyna dziewcząt w składzie Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya i Magdalena Budnik zdobywając po raz kolejny tytuł drużynowych mistrzyń Śląska ! W finałowej walce nasze zawodniczki pokonały 45 : 42 pierwszą drużynę Piasta Gliwice. Trzecie miejsce zajęła drużyna TS Górnik Radlin. W walkach indywidualnych dziewcząt również w finałowej ósemce nie zabrakło naszych dziewcząt; srebrny medal zdobyła Antonina Halemba, a Maryia Vysotskaya zajęła wysokie 6 miejsce. Katarzyna Ślęzak zajęła 21 miejsce, a Magdalena Budnik 28. Złoty medal wywalczyła Magda Ratyna z Piasta Gliwice. Na trzecim miejscu uplasowały się Weronika Kozdęba i Oliwia Janeczek (obie z Piasta Gliwice). W drugim dniu w walkach indywidualnych Marcin Jabłoński zajął 9 miejsce, Mateusz Jankowski 13 miejsce, Łukasz Nawrat 28 miejsce, Mateusz Ślęzak 29 miejsce. Nasi chłopcy stanowiąc drużynę UKS Wołodyjowski w turnieju drużynowym zajęli 5 miejsce. Zwyciężyła drużyna Piasta Gliwice, drugie miejsce drużyna RMKS Rybnik, trzecie miejsce TS Górnik Radlin.

Równolegle odbył się turniej dla dzieci o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie. Nasza reprezentacja dzieci była bardzo liczna. Wśród dziewcząt najwyższe 13 miejsce zajęła Maja Malecka. Kolejne miejsca zajęły: 15 Dagmara Michel, 16 Antonina Adamik, 22 Paulina Próba, 23 Zuzanna Kłobusek, 24 Olga Rambiert, 26 Kalina Bandulet, 29 Emilia Michel.  Zwyciężyła Alicja Świt z UKS Kosynier Gliwice. Drugie miejsce Zuzanna Nogaj z Piast Gliwice, trzecie miejsce Natasza Gadocha z UKS Victoria Gaj oraz Kamila Dolecka z UKS Trójka Radlin. W drugim dniu w walkach chłopców trzecie miejsce wywalczyli dwaj nasi zawodnicy; Szymon Painta oraz Igor Lorenz. Zwyciężył Filip Forajter z RMKS Rybnik, drugie miejsce zajął Jakub Worek z UKS Kosynier Gliwice. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: Bartosz Skiba 13, Piotr Jarosz 14, Patryk Mazur 20, Mikołaj Baran 21, Nikodem Guzy 22, Mikołaj Białas 24, Ksawery Nos 28, Igor Cieślak 29, Antoni Cieślak 31.

.

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
VII Turniej o Puchar Prezydenta

Poniżej kilka zdjęć, więcej pod linkiem: https://mega.nz/folder/1CADVLCC#82ACfw7U8ctfJ_H_dlVaew

2022-03-26_27, Warszawa

Warszawska Syrenka

Miniony weekend obfitował w wiele wydarzeń. W Warszawie rozegrano kolejny turniej z cyklu Warszawska Syrenka. Bardzo dobrą wiadomością jest pierwsze miejsce Igora Lorenza w kategorii dzieci 2011-2012. Poza Igorem w tej samej kategorii wiekowej Nikodem Guzy zajął 28 miejsce. Wśród najmłodszych dziewcząt Małgorzata Budnik zajęła 6 miejsce. W kategorii 2009-2010 Magdalena Budnik zajęła 18 miejsce, natomiast w najstarszej kategorii junior młodszy, Maryia Vysotskaya zajęła 15 miejsce.

Warszawska Syrenka

2022-03-19_20, Radlin

III Puchar Polski Juniorów Młodszych

W Radlinie odbył się III Puchar Polski Juniorów Młodszych w szpadzie mężczyzn i kobiet XXX Memoriał Franciszka Polnika. Na podium na trzecim miejscu stanęła Antonina Halemba. Katarzyna Ślęzak zajęła 13 miejsce a Maryia Vysotskaya 37 miejsce. W drugim dniu walczyli chłopcy: Marcin Jabłoński zajął 17 miejsce, a Mateusz Jankowski 50 miejsce. Wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Tercjak z AZS Wratislavia Wrocław, drugie miejsce Oliwia Janeczek z Piasta Gliwice. Na trzecim miejscu obok Tosi stanęła Aleksandra Szymańska z Toruńskiej Szkoły Szermierki. Z chłopców najlepszy był Paweł Klytta z Piasta Gliwice, drugie miejsce Szymon Wojciechowski z WLKS Kmicic Częstochowa, trzecie miejsca wywalczyli szermierz z Ukrainy Andrii Gumeniuk oraz  Maciej Szurlej z KS Szpada Wrocław.

III Puchar Polski Juniorów Młodszych

2022-03-13, Katowice

III Puchar Polski Seniorów KGHM Tour

W Katowicach zakończyły się zawody III Pucharu Pilski Seniorów w szpadzie z cyklu KGHM Tour. W turnieju kobiet startowały trzy nasze reprezentantki; Maja Osadnik, Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya. Tosia zajęła 24 miejsce, Maja 41 miejsce, Marysia 56 miejsce. W turnieju startowało 75 zawodniczek. Zwyciężyła Magdalena Pawłowska z AZS AWF Warszawa, drugie miejsce zdobyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik, trzecie miejsca wywalczyły Paulina Wilaszek z AZS Wratislavia Wrocław oraz Kamila Pytka z AZS AWF Warszawa.

III Puchar Polski KGHM Tour – szpada kobiet

2022-03-05_06, Gliwice

XXX Muszkieter Trophy

W minionym tygodniu w Gliwicach odbył się XXX Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Muszkieter Trophy”. Turniej cieszy się bardzo dużą popularnością, udział w nim wzięła także bardzo liczna reprezentacja UKS Wołodyjowski. W szpadzie chłopców 5 marca nasi chłopcy zajęli następujące miejsca: Dzieci 2020-2011: Igor Lorenz  14, Nikodem Guzy 36, Szymon Painta 42, Patryk /mazur 47, Piotr Jarosz 49, Mateusz Ślęzak 55. Zuchy 2012 i młodsi: Mikołaj Białas 30, Ksawery Nos 34, Bartosz Skiba 38. W niedzielnych rozgrywkach dziewcząt najwyższe 5 miejsce spośród naszych zawodniczek zdobyła Maja Malecka w kategorii zuchy 2012 i młodsi. W tej samej kategorii nasze dziewczęta zajęły miejsca: Zuzanna Mikołajczyk 21, Zuzanna Kłobusek 26, Olga Rambiert 29, Kalina Bandulet 31, Małgorzata Budnik 34. W kategorii Dzieci 2010-2011 Magdalena Budnik zajęła 21 miejsce, Dagmara Michel 64, Zuzanna Żegolewska 71, Paulina Próba 75. Dodajmy również, że w ramach turnieju odbyły się także walki amatorów z udziałem naszych reprezentantów panów Adriana Guzego i Roberta Budnika. Pan Adrian zajął 13 miejsce, pan Robert 20 miejsce.

XXX Muszkieter Trophy

Zdjęcia: Facebook UKS Wołodyjowski

2022-03-08

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet !

Wszystkim paniom i dziewczętom z naszego Klubu i nie tylko, składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet !

Kwiaty są o 50 mln lat starsze, niż sądzono | Nauka w Polsce

2022-02-12_13, Kraków

Trofeum Smoka Wawelskiego 2022 – Puchar Europy Kadetów

Tuż przed feriami zimowymi i naszym zgrupowaniem w Szczyrku, w Krakowie odbył się prestiżowy międzynarodowy turniej szermierczy z serii Pucharu Europy Kadetów pod nazwą „Trofeum Smoka Wawelskiego”. Wśród łącznie 521 szpadzistek i szpadzistów, byli obecni również nasi zawodnicy. W sobotę, w pierwszym dniu turnieju w szpadzie mężczyzn reprezentował nas Marcin Jabłoński, w drugim dniu w szpadzie kobiet walczyły Katarzyna Ślęzak, Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya. Wszyscy nasi zawodnicy przeszli przez eliminacje grupowe. Marcin zajął 156 miejsce na 274 zawodników. Zwyciężył zawodnik z Ukrainy – Antonio Pomchenko. Najlepszy wynik spośród polskich zawodników wywalczył Paweł Klytta z Piasta Gliwice. W finałowej ósemce, na 7 miejscu uplasował się Ireneusz Filek z SKS Grass-Hopper Kalwaria. W szpadzie kobiet spośród naszej trójki pań najwyższe 105 miejsce zajęła Tosia Halemba. Kasia Ślęzak wywalczyła 132 miejsce, Marysia Vysotskaya 159 miejsce. Rywalizowało łącznie 247 szpadzistek. Zwyciężyła zawodniczka z USA Kylie Fallon. Miejsca w finałowej ósemce zdobyły również dwie Polki; Cecylia Cieślik z PKSzerm Warszawa – 6 miejsce oraz Laura Misiak z Górnika Radlin – 7 miejsce.

Puchar Europy Kadetów

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński – UKS Wołodyjowski

2022-01-28_30, Śrem

Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn

W zorganizowanych przez Śremski Klub Sportowy Mistrzostwach Polski Juniorów w szpadzie kobiet, udział wzięło 77 zawodniczek i 16 drużyn. W zawodach walczyły nasze szpadzistki; Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya. Maja zajęła 58 miejsce, Kasia 46 miejsce, Marysia 37 miejsce, Tosia 30 miejsce. Zwyciężyła Alicja Klasik z RMKS Rybnik. Drugie miejsce Gloria Klughardt z AZS AWF Kraków, trzecie miejsca Oliwia Tercjak z AZS Wratislavia Wrocław oraz Emilia Korkus z Piast Gliwice. W turnieju drużynowym nasza drużyna dziewcząt w składzie: Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya zajęła 5 miejsce. Zwyciężyła drużyna RMKS Rybnik.

Mistrzostwa Polski Juniorów – szpada kobiet

2022-01-15_16, Bratysława – Słowacja

Puchar Europy Kadetów w Szpadzie

W Bratysławie w dniach od 14 do 16 stycznia odbył się Puchar Europy Kadetów w Szpadzie i Florecie Kobiet i Mężczyzn. W kategorii szpada kobiet startowała nasza szpadzistka Antonina Halemba. Tosia w walkach indywidualnych po przegranej walce pucharowej z późniejszą zwyciężczynią Pucharu Amerykanką Gu Sarah, zajęła 161 miejsce. W turnieju drużynowym drużyna Polska_2 w składzie; Tosia Halemba, Alicja Goczał (SKS Grass-Hopper Kalwaria), Emilia Czajka i Laura Misiak (obie panie z TS Górnik Radlin) zajęła 12 miejsce. W turnieju brało udział 241 zawodniczek i 26 drużyn.

Puchar Europy Kadetów w Szpadzie Kobiet – Bratysława

2022-01-09, Gliwice

III Puchar Polski Juniorów

Pierwsze zawody w 2022 r. z udziałem naszych zawodniczek już za nami. W Gliwicach odbył się III Puchar Polski juniorów z cyklu KGHM TOUR w szpadzie kobiet i mężczyzn. W szpadzie kobiet miejsce na podium wraz z Cecylią Cieślik z PKSzerm Warszawa wywalczyła Antonina Halemba. Maja Osadnik zajęła 21 miejsce, a Maryia Vysotskaya 32 miejsce. Zwyciężyła Alicja Klasik z RMKS Rybnik, drugie miejsce zajęła Gloria Klughardt z AZS AWF Kraków.

III Puchar Polski Juniorów – szpada kobiet