Kadra trenerska

dr Anna ŻurekTRENER

mgr Krystyna Rachel-Świrska

TRENER

Absolwentka AWF Katowice z 35-letnim doświadczeniem wychowawczo sportowym. Była zawodniczka GKS Katowice, wieloletnia reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy i Świata. Mistrzyni Polski Seniorów we florecie oraz Mistrzyni Polski Weteranów Szermierki w szpadzie, florecie i szabli. Posiada uprawnienia trenerskie klasy II oraz sędziowskie kategorii „A”. Za działalność sportową odznaczona w 2012 r. przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi, przez Ministra Sportu Złotą Odznaką za zasługi dla sportu, przez Polski Komitet Olimpijski Złotym Medalem „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”. W 2018 r. nagrodzona przez Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie za osiągnięcia w pracy szkoleniowej w szermierce w 2017 r. 24 października 2018 r. wyróżniona przez Ministra Sportu i Turystyki Złotym Krzyżem “Za zasługi dla Sportu”.

mgr Marta Halemba

TRENER

Absolwentka AWF Katowice z kilkunastoletnim stażem wychowawczo sportowym. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel i trener. Instruktor piłki ręcznej, fitnessu i pływania.
Posiada kwalifikacje trenera II klasy z szermierki.
W 2017 r. uhonorowana przez Prezesa Polskiego Związku Szermierczego Brązową Odznaką za zasługi dla rozwoju szermierki w Polsce. W 2018 r. nagrodzona przez Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie za osiągnięcia w pracy szkoleniowej w szermierce w 2017 r. Prywatnie mama Antoniny, Aleksandra i Leonarda.

dr Anna Żurek

TRENER

Absolwentka AWF w Katowicach z kilkunastoletnim stażem pracy w charakterze nauczyciela wf, trenera i instruktora. Wieloletnia zawodniczka sekcji szermierczej AZS AWF Katowice, wielokrotna medalistka drużynowych mistrzostw Polski, finalistka Pucharów Polski, reprezentantka kraju na mistrzostwach świata kadetów i zawodach z cyklu Pucharu Świata. Trener II klasy szermierki, instruktor m.in. lekkiej atletyki, gimnastyki, żeglarstwa, kajakarstwa i narciarstwa. Doktor nauk o kulturze fizycznej. Miłośniczka podróży, dobrej literatury i fotografii.

Nasi Mistrzowie:

Złoci, srebrni i brązowi medaliści zawodów rangi pucharowej oraz mistrzostw Ślaska, Polski i Europy:

Barbara Brych

Mistrzyni Europy Kadetów 2017, Mistrzyni Polski Juniorów 2018, Mistrzyni Polski Juniorów 2019.

Powołana do Reprezentacji Polski w szpadzie kobiet Juniorów – Kadra Narodowa Polskiego Związku Szermierczego w 2018 r.

• Reprezentantka Kadry Narodowej w walkach w Pucharze Europy i Pucharze Świata, oraz Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.
  • Mistrzyni Europy – Mistrzostwa Europy Kadetów w szpadzie kobiet – Płowdiw 02 marca 2017 r.
  • Mistrzyni Polski Juniorów – I Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet, Piekary Śląskie 20 stycznia 2018 r.
  • Puchar Świata Juniorów w szpadzie kobiet, Bratysława, luty 2018 r.  – 18 miejsce.
  • Puchar Świata Juniorów w szpadzie kobiet, Dijon, 17 luty 2018 r. 6 miejsce.
  • Mistrzyni Polski Juniorów – II Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet, Gliwice 21 październik 2018 r.
  • 3 miejsce indywidualnie w III Pucharze Polski Juniorów, Rybnik 4 listopada 2018 r.
  • 31 miejsce indywidualnie w Pucharze Świata Juniorów w szpadzie kobiet 15 grudnia 2018 r. – Burgos, Hiszpania.
  • Mistrzyni Polski Juniorów – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie kobiet – Radlin 19 stycznia 2019 r.
  • 14 miejsce indywidualnie – Puchar Świata Juniorów – Dijon, Francja 16 luty 2019 r.

BARBARA BRYCH

Aleksandra Pernach

Wielokrotna brązowa medalistka Mistrzostw Śląska

• Indywidualnie III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzików w 2013 r.
  • Indywidualnie III miejsce w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska Młodzików w 2014 r.
  • Indywidualnie III miejsce w 4 Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych w 2015 r.
  • Indywidualnie III miejsce w 5 Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w 2015 r.
  • Indywidualnie III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2017 r.

ALEKSANDRA PERNACH

Maja Osadnik

Wicemistrzyni Polski Młodzików 2018
  • Srebrny medal w walkach indywidualnych w Mistrzostwach Polski Młodzików w szpadzie kobiet. Katowice 9 czerwca 2018 r.
  • Złoty medal w składzie drużyny Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych – Siemianowice Śląskie 23 marca 2019 r.

MAJA OSADNIK

Antonina Halemba

Brązowa medalistka Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2018
  • Brązowy medal w I Pucharze Polski Juniorów Młodszych. 8 września 2018 r.  Oborniki Śląskie.
  • Srebrny medal w składzie drużyny Drużynowych Mistrzostw Śląska Młodzików – Rybnik 13 kwietnia 2019 r.
  • Złoty medal w składzie drużyny Drużynowych Mistrzyń Polski Młodzików – Rybnik 9 czerwca 2019 r.

ANTONINA HALEMBA

Złote Medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików 2018

Złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet w kategorii Młodzik

Drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie w składzie:
Antonina Halemba, Maja Osadnik, Karolina Roner, Katarzyna Ślęzak
Katowice 10 czerwca 2018 r.

Drużyna Mistrzyń Polski Młodzików 2018

Mistrzynie Śląska Juniorów Młodszych 2019

Złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych

Drużyna dziewcząt UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie w składzie:
Antonina Halemba, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Paulina Sadowska
Siemianowice Śląskie 23 marca 2019 r.

Drużyna Mistrzyń Śląska Juniorek Młodszych 2019

Złote Medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików 2019

Złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet w kategorii Młodzik

Drużyna UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie w składzie:
Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak, Maryia Vysotskaya.
Rybnik, 9 czerwca 2019 r.

Drużyna Mistrzyń Polski Młodzików 2019

Zawodnicy

Zdjęcia: aFoto - Krzysztof Magolon, Siemianowice Śląskie

Zdjęcia zawodników z sesji zdjęciowej do kalendarza:

.

Aktualna lista zawodników UKS Wołodyjowski:

Listopad 2018 r.
Barbara Brych