2020-12-23 Siemianowice Śląskie

Wesołych Świąt

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie, życzymy wszystkim zdrowia i spokoju oraz pełnych ciepła i radości Świąt Bożego Narodzenia.

Zarząd UKS Wołodyjowski

2020-12-21 Warszawa

II Puchar Polski Seniorów – Warsaw-Cup 2020

W tym samym czasie w którym w Rybniku walczyli młodsi zawodnicy, na warszawskich planszach rywalizowali seniorzy. Nasze barwy reprezentowała juniorka – Aneta Liczberska. W tej trudnej kategorii Aneta zajęła 30 miejsce na 60 sklasyfikowanych zawodniczek. W 1/32 pucharu, Aneta przegrała 9:15 z  ostateczną srebrną medalistką turnieju – Anną Polis z AZS AWF Kraków. Złoty medal zdobyła Anna Mroszczak z AZS Wratislavia Wrocław. Brązowe medale wywalczyły Aleksandra Zamachowska z AZS AWF Kraków oraz Barbara Rutz z AZS Wratislavia Wrocław.

Warsaw-Cup 2020 – wyniki pań

2020-12-19_20 Rybnik

Rybnik CUP 2020

Brązowy medal Igora

Minione dni dostarczyły sporo wyzwań na planszach Rybnika. W zakończonym turnieju Rybnik CUP 2020, łącznie w trzech kategoriach wiekowych startowało jedenastu naszych reprezentantów; dziewięciu chłopców i dwie panie. W niedzielę, w kategorii zuchów chłopców nasz Igor Lorenz wywalczył brązowy medal ! W tej samej kategorii tuż za nagrodzoną ósemką na 9 miejscu stanął Szymon Painta. Dalsze miejsca; 23, 24 ,25 i 26 zajęli odpowiednio: Bartłomiej Skiba, Mikołaj Białas, Nikodem Guzy i Patryk Mazur. W kategorii dzieci chłopców Ksawery Guzy zajął 29 miejsce, Oskar Świetlik 37 miejsce, a Bartłomiej Duda 38 miejsce.  Dzień wcześniej, w sobotę, walczyły dwie nasze panie; w kategorii młodzik Maryia Vysotskaya zajęła 22 miejsce.  Magda Budnik w kategorii dzieci zajęła 15 miejsce.

Rybnik CUP 2020 – wyniki

2020-12-05_06, Gliwice

I Puchar Polski Juniorów Młodszych

Szczęśliwa 13-ka w Gliwicach !

13 grudnia okazał się całkiem dobrym dniem – z bardzo dobrymi wynikami wracamy z gliwickiego Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Tosia Halemba zdobyła brązowy medal, Maja Osadnik na 5 miejscu, Marysia Vysotskaya – 9 miejsce, Kasia Ślęzak – 14 miejsce ! Było sporo emocji, w 1/16 finału Tosia zmierzyła się z Kasią, tym samym jedna z naszych dziewcząt nie mogła dotrzeć wyżej. Maja 14:15 przegrała walkę o wejście do półfinału z Emilią Korkus z Muszkietera Gliwice. Również Marii zabrało niewiele aby dotrzeć do 1/8 finału; przegrała 12:15 walkę z Martyną Mróz z PTG Sokół 1893 Mielec. Ostatecznie jednak w turnieju dziewcząt nasze barwy są wysoko notowane ! Brawo ! Dzień wcześniej, w sobotę, reprezentowali nas Marcin Jabłoński i Filip Hornik.  Chłopcom poszło jednak trudniej. Marcin dotarł do walk pucharowych, jednak przegrał i ostatecznie zajął 41 miejsce. Filip niestety nie zakwalifikował się do dalszych walk po eliminacjach grupowych i ostatecznie zajął 77 miejsce. Puchar Juniorów Młodszych w kategorii walk chłopców zdobył Stanisław Dziura z PTG Sokół 1893 Mielec. Spośród dziewcząt Puchar zdobyła Cecylia Cieślik z PKSZERM Warszawa. Szczegółowe wyniki poniżej.

I Puchar Polski Juniorów Młodszych – Gliwice

Zdjęcia – UKS Wołodyjowski

2020-12-05_06, Gliwice

24 Turniej „Gwiazdka ze Szpadą”

Jeden z ostatnich w tym roku turniejów szermierczych odbył się w Gliwicach. W 24 Turnieju Szermierczym „Gwiazdka ze Szpadą” startowało dziewięciu naszych reprezentantów. W pierwszym dniu w walkach chłopców w kategorii junior młodszy, Marcin Jabłoński zajął 15 miejsce, Filip Hornik 25 miejsce, Mateusz Jankowski 34 miejsce. Złoty medal w kategorii juniorów młodszych zdobył Mikołaj Puchała z WLKS Kmicic Częstochowa, srebro wywalczył Ireneusz Filek z SKS Grass-Hopper Kalwaria, brąz wywalczyli Paweł Klytta i Czcibor Partyka – obaj z Piasta Gliwice. W sobotę walczyli również nasi młodsi zawodnicy w kategorii dzieci; Igor Lorenz zajął 36 miejsce, bracia Ksawery i Nikodem Guzy zajęli 46 i 47 miejsce. Zwyciężył zawodnik RMKS Rybnik Miłosz Romanik.

W drugim dniu bardzo dobrze zaprezentowały się nasze panie; Tosia Halemba w kategorii juniorek młodszych wywalczyła srebrny medal ! W finałowej walce Tosię pokonała Liliana Porwoł z RMKS Rybnik. Na trzecim miejscu na podium stanęły zawodniczki TS Górnik Radlin – Amelia Kwapisz i Emilia Czajka. W kategorii młodzik bardzo dobrze radzi sobie Marysia Vysotskaya, która zajęła 10 miejsce. W tej kategorii wiekowej dziewcząt zwyciężyła Laura Misiak z TS Górnik Radlin, srebro zdobyła Magda Ratyna z Muszkietera Gliwice, a brąz Martyna Mróz z PTG Sokół 1893 Mielec oraz Oliwia Janeczek z Muszkietera Gliwice. Sukcesem w kategorii dzieci może pochwalić się Magdalena Budnik. Magda dotarła do 1/8 finału i zajęła wysokie 8 miejsce. Zwyciężyła Maria Szczurowska z Piasta Gliwice.

24 Gwiazdka ze szpadą – wyniki

2020-12-05, Warszawa

Warszawska Syrenka 2020

W czasie kiedy nasi „etatowi” zawodnicy walczyli w pierwszym dniu gliwickiego turnieju, w Warszawie na planszach „Warszawskiej Syrenki” w kategorii amatorów reprezentowali barwy naszego Klubu panowie Robert Budnik  i Adrian Guzy. Pan Robert zajął 13 miejsce, pan Adrian 32 miejsce. Gratulujemy Panom zdobytych miejsc oraz wielkiej woli walki !  Zdjęcia z turnieju na naszym profilu na facebook. Zapraszamy.

Warszawska Syrenka 2020 – wyniki amatorów

2020-11-28_29, Rybnik

II Puchar Polski Juniorów w Rybniku

Bardzo niewiele zabrakło Mai Osadnik aby stanąć na podium w drugim dniu zawodów Pucharu Polski Juniorów. Maja zajęła bardzo dobre 5 miejsce przegrywając w 1/8 finału 6 : 15 z ostateczną brązową medalistką Iwoną Stawickają. Tosia Halemba również na wysokim 13 miejscu, Kasia Ślęzak zajęła 56 miejsce. Dzień wcześniej Marcin Jabłoński zajął 48 miejsce w walkach chłopców. Należy dodać, że nasi reprezentanci walczyli w wyższej od swoich kategorii juniorów młodszych, tym bardziej cieszą zdobyte miejsca oraz punkty ! Zwycięzcą II Pucharu Polski w szpadzie chłopców został Jan Socha z PKSzerm Warszawa. Srebro wywalczył Mikołaj Radosz z AZS AWF Kraków, brąz zdobyli zawodnicy z AZS AWF Katowice; Radosław Jędrzejczyk i Jan Bulandra. Puchar Polski Juniorów w szpadzie dziewcząt zdobyła Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik, drugie miejsce Gloria Klughardt z KS Szpada Wrocław, a brązowe medale wywalczyły Alicka Klasik z RMKS Rybnik oraz Iwona Stawickaja z KSZ Warszawianka.

II Puchar Polski Juniorów – wyniki

2020-11-07, Szczecin

XVII Puchar Ziem Północnych

Mimo trwającej pandemii i przy stosowaniu odpowiednich zabezpieczeń sanitarnych, odbywają się turnieje szermiercze. Nie zabrakło naszych reprezentantek w XVII Międzynarodowym Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie. Bardzo dobrze w sobotnim turnieju spisały się nasze zawodniczki Marysia Vysotskaya i Magda Budnik. Dziewczyny zdobyły wysokie 5 miejsca w swoich kategoriach. Marysia – 5 miejsce w kategorii młodzik, Magda – 5 miejsce w kategorii dzieci. Gratulujemy miejsc w pierwszych ósemkach oraz zdobytych punktów w rankingach !

XVII Puchar Ziem Północnych Szczecin – wyniki

zdjęcia: Katarzyna Naczyńska-Budnik

2020-10-24_25, Gliwice

I Puchar Polski Juniorów – Gliwice

Gliwice były gospodarzem I Pucharu Polski Juniorów w szpadzie dziewcząt i chłopców. W sobotnich pojedynkach chłopców nie zabrakło naszych zawodników Mateusza Jankowskiego, Marcina Jabłońskiego i Filipa Hornika.  Marcin zajął 46 miejsce, Mateusz 59 miejsce, Filip 63 miejsce.  Na najwyższym miejscu podium stanął Antoni Socha z PKSzerm Warszawa.  W niedzielę wyzwanie podjęły nasze dziewczyny; Katarzyna Ślęzak, Maja Osadnik i Antonina Halemba.  Dobre 16 miejsce wywalczyła Maja, Tosia zajęła 26 miejsce, Kasia 58 miejsce. Zwyciężyła Alicja Klaski z RMKS Rybnik.

I Puchar Polski Juniorów w Gliwicach – wyniki

2020-10-17_18, Konopiska k. Częstochowy

Mistrzostwa Polski Młodzików w szpadzie – Konopiska 2020

Marcin Jabłoński Wicemistrzem Polski Młodzików ! Tosia Halemba z brązowym medalem !

Ogromny sukces w pierwszym dniu Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Szpadzie Dziewcząt i Chłopców w Konopiskach. Marcin Jabłoński pewnie dotarł do finału i po finałowej walce z Szymonem Walkowiakiem z  AZS AWF Wrocław, wywalczył srebrny medal i tytuł Indywidualnego Wicemistrza Polski Młodzików ! Gratulacje ! Indywidualnym Mistrzem Polski Młodzików został Szymon Walkowiak. Razem z Marcinem w mistrzostwach walczą Filip Hornik i Mateusz Jankowski. Filip zajął 22 miejsce, Mateusz 39 miejsce.  W walkach drużynowych nasi chłopcy zajęli 8 miejsce. Tytuł Mistrzowski zdobyła drużyna PKSzerm Warszawa.

Kolejny sukces w tegorocznych Mistrzostwach Polski odnieśliśmy w walkach indywidualnych dziewcząt; Tosia Halemba wywalczyła brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w szpadzie dziewcząt ! Marysia Vysotskaya zajęła dobre 15 miejsce na 71 sklasyfikowanych zawodniczek, przegrywając niewielką liczbą trafień 10:12 z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Gratulacje dla Pań trenerek Krystyny Rachel-Świrskiej i Marty Halemby oraz dla wszystkich naszych zawodniczek i zawodników ! W finale dziewcząt zmierzyły się Alicja Goczał z SKS Grass-Hopper Kalwaria i Magda Ratyna z Muszkietera Gliwice. Tytuł Indywidualnej Mistrzyni Polski Młodzików zdobyła Magda Ratyna. Gratulujemy zdobytych tytułów i wywalczonych miejsc !

Mistrzostwa Polski Młodzików – wyniki indywidualne chłopców
Mistrzostwa Polski Młodzików – wyniki indywidualne dziewcząt
Mistrzostwa Polski Młodzików – wyniki drużynowe chłopców

Zdjęcia: UKS Wołodyjowski

2020-10-11, Bytom

Mistrzostwa Śląska Młodzików w Bytomiu

Brązowy medal w walkach drużynowych Mistrzostw Śląska Młodzików w Bytomiu zdobyła nasza drużyna dziewcząt: Tosia Halemba, Marysia Vysotskaya i Magda Budnik. Niewiele do brązowego medalu zabrakło naszej drużynie chłopców; Mateusz Jankowski, Marcin Jabłoński i Filip Hornik zajęli 4 miejsce. W walkach indywidualnych dziewcząt brązowy medal wywalczyła Tosia Halemba. Maria Vysotskaya zajęła 21 miejsce, Magda Budnik – 22. Najlepszy wynik spośród naszych szermierzy uzyskał Mateusz Jankowski. Mateusz zajął indywidualnie bardzo dobre 8 miejsce. Marcin Jabłoński tuż za Mateuszem – zajął 9 miejsce, Filip Hornik zajął 11 miejsce. Tytuł Mistrza Śląska Młodzików zdobył Szymon Wojciechowski z WLKS Kmicic Częstochowa. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Laura Misiak z TS Górnik Radlin. Najlepszymi drużynami Śląska są; drużyna męska WLKS Kmicic Częstochowa i 1 drużyna dziewcząt Muszkietera Gliwice. Gratulacje !

Mistrzostwa Śląska Młodzików – wyniki

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński, UKS Wołodyjowski

więcej zdjęć tutaj:

https://mega.nz/folder/RKIQQJbL#RQ0bAboQP8W4SEJIme05eQ

2020-10-10, Kraków

VII Turniej o Puchar Lajkonika dla Amatorów

Koniecznie musimy się także pochwalić udziałem i wynikami naszych zawodników amatorów w krakowskim VII Turnieju o puchar Lajkonika dla Amatorów. Pan Robert Budnik wywalczył brązowy medal, pan Adrian Guzy zajął 19 miejsce. Dzięki konsekwencji i zapałowi w treningach naszych kolegów, możemy się pochwalić sukcesami również na polu amatorskiej szermierki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Zdjęcia: Adrian Guzy, Robert Budnik

2020-10-04, Radlin

XXI Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Radlinie

W Radlinie zakończono walki w ramach XXI Turnieju z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz VI Memoriału Bolesława Miki. W kategorii młodzik reprezentowała nas Marysia Vysotskaya. Maria zajęła wysokie 12 miejsce na 51 startujących zawodniczek. W kategorii dzieci dziewcząt Magda Budnik zajęła 21 miejsce. Spośród chłopców dwóch naszych zuchów zajęło miejsca w pierwszej ósemce. Na podium stanął Igor Lorenz zdobywając 3 miejsce, Nikodem Guzy był 6. W kategorii dzieci chłopców, Ksawery Guzy zajął  43 miejsce. Gratulujemy zdobytych miejsc ! Poniżej wyniki z kategorii naszych reprezentantów.

XXI Turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2020-09-30, Lublin

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – Lubelskie 2020

Nasze Sreberka na podium w Lublinie  !

Kolejny srebrny medal i kolejny w tym roku po wicemistrzostwie Śląska Juniorów Młodszych, tytuł wicemistrzowski zdobyła nasza drużyna dziewcząt na odbywającej się w Lublinie XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Pod okiem pani trener Krystyny Rachel-Świrskiej, nasza Srebrna Drużyna w składzie Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya  zdobyła drugie miejsce w szermierce drużynowej i ustąpiła miejsca na podium tylko drużynie RMKS Rybnik. Trzecie miejsce zdobyła drużyna KS Szpada Wrocław. Rywalizowało 12 drużyn.

Dobre wyniki uzyskaliśmy także w walkach indywidualnych. Najwyższe 6 miejsce zdobyła Katarzyna Ślęzak, 9 miejsce Tosia Halemba, 25 miejsce Maja Osadnik. W walkach indywidualnych zwyciężyła Alicja Klasik (RMKS Rybnik), drugie miejsce Gloria Klughardt (KS Szpada Wrocław), trzecie miejsce Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice) i Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik), 5 miejsce Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice), 7 miejsce Karolina Szymanowska (KSz Warszawianka), 8 miejsce Anna Tatoj (AZS AWF Katowice). Gratulacje !

XXVI Olimpiada Młodzieży w Lublinie – wyniki

Zdjęcia: Organizator XXVI Olimpiady Młodzieży

2020-09-12_13, Siemianowice Śląskie

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych w Siemianowicach Śląskich !

Drużyna dziewcząt z tytułem wicemistrzyń Śląska Juniorów Młodszych !

Zakończyły się pierwsze zawody szermiercze w Siemianowicach Śląskich od czasu ogłoszenia pandemii. W niedzielnych zmaganiach dziewcząt nasze zawodniczki w walkach indywidualnych wypadły bardzo dobrze – trzy zawodniczki wywalczyły miejsca w 1/8 finału. Nasze panie zajęły następujące miejsca:  3 miejsce – Maja Osadnik i Antonina Halemba, 7 miejsce – Katarzyna Ślęzak, 27 miejsce – Maryia Vysostkaya.  Indywidualne Mistrzostwo Śląska Juniorów Młodszych zdobyła Alicja Klasik z RMKS Rybnik. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Anna Wieczorek z Muszkietera Gliwice. W walkach drużynowych dziewcząt nasza drużyna zajęła 2 miejsce ! Zwyciężyła drużyna RMKS Rybnik. Trzecie miejsce zajęła drużyna Muszkietera Gliwice.

W walkach chłopców w drugim dniu zawodów startowali Mateusz Jankowski, Marcin Jabłoński i Filip Hornik. Niestety żaden z naszych zawodników nie wywalczył miejsca w pierwszej ósemce. Najlepszy wynik uzyskał Filip Hornik. Filip zajął 15 miejsce, Mateusz był 16, Marcin 19. Mistrzem Śląska Juniorów Młodszych został Krzysztof Bezuch z RMKS Rybnik, wicemistrzem jest Wiktor Wałach również z RMKS Rybnik. W walkach drużynowych naszym chłopcom nie udało się wejść do strefy medalowej. Nasza drużyna zajęła 5 miejsce. Drużynowym Mistrzem Śląska została drużyna RMKS Rybnik. Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna Piast Gliwice. Gratulujemy zwycięzcom !

MŚJM 2020 – wyniki indywidualne
MŚJM 2020 – wyniki drużynowe

PODZIĘKOWANIE:

Bardzo dziękujemy zawodnikom i trenerom za udział zawodach, a także gościom za przybycie i uświetnienie turnieju. Dziękujemy za stosowanie się do nietypowych rygorów sanitarnych.

Specjalne podziękowania kierujemy dla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 pani Beaty Góreckiej Sobko, za użyczenie sali gimnastycznej do organizacji zawodów. Dziękujemy rodzicom naszych zawodników, a także wszystkim osobom, które bardzo nam pomogły organizacyjnie przygotować zawody. Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy w zdrowiu na następnym turnieju szermierczym.

Zdjęcia: Jarosław Jabłoński – UKS Wołodyjowski

2020-06-16

Treningi UKS Wołodyjowski.

Zapraszamy na nasz profil na Facebook. Wznawiamy treningi w ograniczonej formie i z zastosowaniem środków bezpieczeństwa.

2020-05-01

VI Turniej Szermierczy w Siemianowicach Śląskich – zawieszony do odwołania !

Zgodnie z zaleceniem Polskiego Związku Szermierczego, w związku ze stanem epidemii oraz wynikającymi z tego zarządzeniami, które regulują  życie publiczne w Polsce,  kalendarz imprez krajowych zostaje zawieszony do odwołania.

W związku z powyższym, z przykrością informujemy, że VI Turniej Szermierczy o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie oraz Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych NIE ODBĘDĄ się w dniach 16 i 17 maja 2020 r. Zawody zostają zawieszone do odwołania. Jeżeli wystąpią niezależne od nas okoliczności lub zostaną podjęte odgórne decyzje związane z pandemią COVID-19, mające wpływ na organizacje zawodów, niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Na dzień dzisiejszy nadal wstrzymane są treningi UKS Wołodyjowski. Zapraszamy na nasz profil na Facebook – znajdziecie tam wiele przydatnych informacji oraz pomysłowe sposoby na treningi w domu !

2020-03-14

VI Turniej Szermierczy w Siemianowicach Śląskich – nowy termin !

Informujemy, że ustalony został nowy termin zawodów szermierczych w naszym mieście. VI Turniej Szermierczy o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie oraz Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych odbędą się w dniach 16 i 17 maja 2020 r. Zapraszamy do udziału w turniejach !

Jeżeli wystąpią niezależne od nas okoliczności lub zostaną podjęte odgórne decyzje związane z pandemią COVID-19, mające wpływ na organizacje zawodów, niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego w kraju, od 12 marca aż do odwołania wstrzymane są treningi UKS Wołodyjowski.

2020-03-11

VI Turniej Szermierczy w Siemianowicach Śląskich odwołany !

W związku z sytuacją sanitarną w kraju oraz zgodnie z rekomendacją Polskiego Związku Szermierczego informujemy, że VI Turniej Szermierczy o Puchar Prezydenta miasta Siemianowice Śląskie oraz Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych zostają odwołane. W przypadku zmiany decyzji dotyczącej ograniczeń w organizowaniu imprez masowych, lub po ustaleniu nowego terminu Turnieju będziemy Państwa informować.

Od 12 marca do odwołania wstrzymane zostają również treningi UKS Wołodyjowski.

2020-03-07_08, Gliwice

„Muszkieter Trophy” i Mistrzostwa Śląska Juniorów

Z Gliwic wracamy z dwoma złotymi medalami zdobytymi w turnieju „Muszkieter Trophy” i dobrymi wynikami w Mistrzostwach Śląska Juniorów. Pierwszego dnia zawodów, w trakcie rozgrywek Mistrzostw Śląska Juniorów,  Kasia Ślęzak i Maja Osadnik wywalczyły miejsca w pierwszej ósemce zawodników. Kasia zajęła 6 miejsce, Maja 8. Trzecia nasza zawodniczka Aneta Liczberska zajęła 18 miejsce w walkach indywidualnych. Mistrzynią Śląska Juniorów dziewcząt została Kinga Zgryźniak z RMKS Rybnik. W turnieju drużynowym nasze zawodniczki zajęły 5 miejsce. Mistrzostwo Śląska zdobyła drużyna RMKS Rybnik.

W sobotę w turnieju „Muszkieter Trophy” walczyli nasi chłopcy. W kategorii młodzik reprezentowali nas Mateusz Jankowski, Marcin Jabłoński i Filip Hornik. Naszym zawodnikom bardzo niewiele zabrakło do awansowania do dalszego etapu. Marcin przegrał walkę o 1/8 finału 10 do 12 z Błażejem Kurowskim z Piasta Gliwice, Mateusz i Filip przegrali swoje walki pucharowe zaledwie 1 punktem, 11 do 12. Ostatecznie Marcin zajął 10 miejsce, Mateusz 36, Filip 47. Zwyciężył Szymon Walkowiak z AZS AWF Wrocław. Nasze zuchy – Igor Lorenz i Szymon Painta wywalczyli 26 i 29 miejsce w swojej kategorii. Mieliśmy również swoich reprezentantów w kategorii amatorów mężczyzn. Pan Robert Budnik zajął 16 miejsce, a pan Adrian Guzy 17 miejsce.

W niedzielę walczyły nasze dziewczyny Tosia Halemba i Marysia Vysotskaya w kategorii młodzik i Magda Budnik w kategorii zuchów. Marysia dotarła do 1/32 finału, niestety przegrała walkę z Mają Majerek z Muszkietera Gliwice i ostatecznie zajęła 18 miejsce. Tosia pewnie parła do finału i w finałowej walce pokonała  Lilianę Porwoł z RMKS Rybnik, tym samym zdobywając złoty medal. Również Magda Budnik w swojej kategorii nie dała szans rywalkom i ostatecznie stanęła na najwyższym podium, zwyciężając w finałowej walce Alicję Szewczyk z AZS AWF Wrocław.

Na koniec naszej relacji z turnieju, z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom dużym i małym, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i samych szczęśliwych dni pełnych uśmiechu 😊

Zdjęcia z turnieju: Jarosław Jabłoński

Mistrzostwa Śląska Juniorów
MUSZKIETER TROPHY

2020-02-29_2020-03-01, Kalwaria Zebrzydowska

VII Puchar miasta Kalwaria Zebrzydowska

Z Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku przywieźliśmy dwa złote i dwa srebrne puchary ! W sobotę w walkach chłopców reprezentowali nas Mateusz Jankowski i Marcin Jabłoński (w kategorii młodzik) oraz Igor Lorenz (w kategorii zuchy). Pierwszy srebrny puchar zdobył Marcin Jabłoński. W półfinale zwyciężył z Szymonem Walkowiakiem z AZS AWF Wrocław. W finale Marcina pokonał Igor Grzelak z SKS Flesz Świdnica. Trzecie miejsce zdobyli Szymon Walkowiak i Seweryn Gusta. Mateusz zajął w klasyfikacji końcowej 20 miejsce. Igor Lorenz natomiast zakwalifikował się do 1/8 finału i zajął 8 miejsce w swojej kategorii.

W niedzielę w walkach dziewcząt zdobyliśmy dwa złote i jeden srebrny puchar ! W kategorii młodzik walczyły Antonina Halemba i Maryia Vysotskaya. Tosia stanęła na podium i odebrała złoty puchar, pokonując w finale Lilianę Porwoł z RMKS Rybnik. Trzecie miejsce zdobyły Alicja Goczoł SKS Grass-Hopper Kalwaria i Weronika Kozdęba z Muszkietera Gliwice.  Marysia zajęła 21 miejsce przegrywając z Kają Reil w walce pucharowej.  W kategorii juniorów młodszych dziewcząt walczyły Maja Osadnik i Katarzyna Ślęzak. Maja zdobyła drugi srebrny puchar, ulegając w finale Cecyli Cieslik z PKSzerm Warszawa. Kasi Ślęzak niewiele zabrakło aby wejść do 1/8 finału. Kasia zajęła 11 miejsce. Czwarty puchar – złoty – w barwach UKS Wołodyjowski wywalczyła w kategorii zuchy – Magda Budnik, pokonując w finale Alicję Szewczyk z AZS AWF Wrocław.

Dodajmy również, że w ramach turnieju walczyli też amatorzy w katagorii pań i panów. W tej kategorii nasz klub również miał swoich reprezentantów. Panowie Robert Budnik i Adrian Guzy walcząc w swojej kategorii zajęli odpowiednio 24 i 28 miejsce. W kategorii generalnej (razem z paniami) zajęli odpowiednio 26 i 32 miejsce. Poniżej prezentujemy wyniki z turnieju.

Zdjęcia z pierwszego dnia turnieju:

Zdjęcia z drugiego dnia turnieju:

VII Puchar miasta Kalwarii Zebrzydowskiej
VII Puchar miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – wyniki amatorów

2020-02-28, Siemianowice Śląskie

Siemianowicka Gala Sportu 2020

28 lutego w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich, odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha z nagrodzonymi i wyróżnionymi sportowcami za osiągnięcia sportowe w roku 2019. Impreza, potocznie nazywana Siemianowicką Galą Sportu miała bardzo uroczysty charakter.

Wśród wyróżnionych sportowców znalazły się również nasze utytułowane zawodniczki; drużynowe mistrzynie Polski młodzików oraz Wicemistrzynie Śląska młodzików z 2019 r.: Antonina Halemba, Katarzyna Ślęzak i Maryia Vysotskaya. Nagrodę Prezydenta miasta otrzymała również Barbara Brych, w imieniu której statuetkę odebrała  siostra Małgorzata Brych, również do niedawna zawodniczka naszego klubu. W tym roku nagrody dla sportowców osiągających wysokie wyniki sportowe w kategorii seniorów oraz dla trenerów odebrało łącznie 16 osób. Prezydent uhonorował również za osiągnięcia trenerskie, nasze panie trenerki Krystynę Rachel-Świrską i Martę Halembę. Prezydent miasta Rafał Piech wyróżnił 69 sportowców i instytucji, w tym jedną firmę. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki. Gratulacje !

Poniżej krótka fotograficzna relacja z uroczystości (zdjęcia Jarosław Jabłoński):

2020-02-22, Katowice

III Puchar Polski Seniorów w Katowicach

W sobotę na katowickich planszach rozegrano walki pań w ramach III Pucharu Polski Seniorów – Memoriał Profesora Zbigniewa Czajkowskiego. Wśród zawodniczek z Polski i Wenezueli, w turnieju walczyły również nasze reprezentantki – Aneta Liczberska (junior) i Maja Osadnik (junior młodszy). Zawodniczki walczyły w 12 grupach. Maja niestety nie wyszła z grupy. Aneta dotarła do fazy pucharowej 1/64 finału, jednak tu walkę przegrała 8:15 i ostatecznie zajęła 36 miejsce. Na podium królował AZS AWF Kraków. Zwyciężyła Aleksandra Zamachowska, drugie miejsce zdobyła Renata Miazga-Knapik, trzecie miejsce Barbara Rutz (AZS Wratislavia Wrocław) i Ewa Trzebińska.

III Puchar Polski Seniorów – szpada kobiet

2020-02-09, Kraków

Puchar Europy Kadetów

Wczoraj w Krakowie zakończyły się zawody dziewcząt w ramach Pucharu Europy Kadetów w szpadzie dziewcząt i chłopców. Na planszach Krakowa walczyły również nasze panie; Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak, Tosia Halemba i Maryia Vysotskaya. Udział w zawodach tej rangi jest ważnym wydarzeniem dla zawodnika, a konkurencja bardzo silna. W tegorocznym Pucharze Europy poza zawodniczkami z Polski startowały szpadzistki z 23 krajów. Najlepszy wynik z naszych dziewcząt uzyskała Maja zajmując 30 miejsce. Tosia zajęła 45 miejsce, Kasia 76 miejsce. Krakowski turniej najtrudniejszy okazał się dla Marysi która zajęła 172 miejsce. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Marysia jest najmłodszą stażem i wiekiem zawodniczką w naszej reprezentacji walczącej w Krakowie i nie oddała lekko punktów przeciwniczkom. W walkach pucharowych 1/64 finału, Tosia przegrała 14:15 z Oliwią Opon, Kasia w 1/128 przegrała 12:15 z Patrycją Frystacką. Maja dotarła do 1/32 finału gdzie uległa 9:15 Alicji Klasik (RMKS Rybnik). Puchar Europy wywalczyła Gloria Klughardt (UKS MDK Olimp Lublin). 2 miejsce wywalczyła zawodniczka z Ukrainy Julia Mukoid, Alicja Klasik zajęła 3 miejsce wraz z zawodniczką z Francji Anaelle Doqued.

Puchar Europy Kadetów w Krakowie – szpada dziewcząt

2020-01-19, Wrocław

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie

W drużynowych zmaganiach w ramach Mistrzostw Polski Juniorów 19 stycznia we Wrocławiu, nasza drużyna w składzie Aneta Liczberska, Maja Osadnik, Katarzyna Ślęzak zajęła  7 miejsce ! Gratulujemy ! Bardzo cieszy nas ten wynik, dziewczyny znacznie poprawiły zeszłoroczny wynik drużynowy UKS Wołodyjowski (13 miejsce). Rywalizowało 19 drużyn. Złoty medal zdobyła drużyna RMKS Rybnik, srebrny medal KSz Warszawianka, brązowy medal KS Szpada Wrocław.

Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) – szpada kobiet drużynowo

2020-01-18, Wrocław

Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie

We Wrocławiu rozgrywane są Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) w szpadzie. 18 stycznia odbyły się walki indywidualne kobiet.  19 stycznia trwają walki drużynowe. W walkach indywidualnych pań reprezentowały nas Aneta Liczberska, Maja Osadnik i Katarzyna Ślęzak. Mistrzostwo Polski Juniorów zdobyła Gloria Klughardt (UKS MDK Olimp Lubin) pokonując w finale 15:9 Barbarę Brych (AZS AWF Kraków). W łącznej klasyfikacji na 97 startujących zawodniczek, Maja zajęła 23 miejsce, Aneta 46 miejsce, Kasia 50 miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) – szpada kobiet indywidualnie

2020-01-10, Bratysława

Puchar Europy Kadetów w Bratysławie

Pierwsze w tym roku zmagania szermiercze rozpoczęły się dla nas w Pucharze Europy Kadetów (U17) w Bratysławie. W turnieju indywidualnym pań startowały 324 zawodniczki z 32 państw. W tym prestiżowym turnieju nie mogło zabraknąć naszych reprezentantek; Mai Osadnik, Kasi Ślęzak i Tosi Halemby. W klasyfikacji końcowej Maja zajęła 31 miejsce, Tosia 141 miejsce, Kasia 145 miejsce. Spośród dwudziestu startujących Polek, najwyższe 3 miejsce zajęła Gloria Klughardt (UKS MDK Olimp Lublin). Alicja Klasik (RMKS Rybnik) wywalczyła 5 miejsce. Puchar Europy w kategorii Kadetów wywalczyła Rosjanka Iana Bekmurzova.

Puchar Europy Kadetów – szpada kobiet indywidualnie

2020-01-10, Szczyrk

Obóz sportowy w Szczyrku

Pierwszy tydzień tegorocznych ferii zimowych pracowicie spędziliśmy w Szczyrku. Było wiele atrakcji, wspaniałych zabaw oraz oczywiście codzienne treningi dla dla podszlifowania formy i utrzymania niezbędnych nawyków. Fotograficzna relacja z obozu w Szczyrku na naszym profilu na facebook. Zapraszamy !

2020-01-01, Siemianowice Śląskie

Szczęśliwego Nowego Roku 2020 !

Zarząd UKS Wołodyjowski