Międzynarodowe Zawody Szermiercze w Opolu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

20 i 21 października 2018 r. w Opolu odbyły się Międzynarodowe Zawody Szermiercze z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszym dniu zawodów rozegrano walki indywidualne, natomiast w drugim – drużynowe. Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych – dzieci, młodzicy i juniorzy młodsi.

W tym turnieju reprezentowali nas:

Antonina Halemba (młodzik)
Karolina Roner (młodzik)
Maryia Vysotskaya (dzieci)
Marcin Jabłośki (młodzik)
Artur Michalik (młodzik)
Michał Roner (dzieci)
Adam Skwara (dzieci)

Najlepiej spisała się Antonina Halemba – zajmując siódmą lokatę. Karolina, Maryia i Marcin wygrali swoje pierwsze walki pucharowe, jednak w kolejnych ulegli przeciwnikom. Michał, Adam i Artur odpadli, z turnieju, po pierwszych walkach pucharowych. Dziewczęta w niedzielę wzięły udział w walkach drużynowych. Po stoczonych meczach zajęły 5 miejsce. Gratulujemy zawodnikom i trenerkom.